Zlé trávenie a strach z nemocníc a doktorov kvôli smrti známej

27. jún 2023

Dávnejšie zomrela jedna známa , mladá baba v nemocnici. Išla tam s bolesťou brucha a už sa nevrátila 😞
Mne nejako v tom obdobi zistili Celikiu, odvtedy mám trávenie strašne pokazené. Posledné týždne je to hrôza , ja mám pocit že reagujem už na všetko , chudnem a vždy keď začnem mat kŕče a podobne hneď myšlienka že budem musieť volať záchranku , že má vezmú do nemocnice a už sa odtiaľ nevrstim. Pri všetkom keď ma čosi zabolí a podobne ma hneď napadne že budem musieť ísť do nemocnice a zomriem tam… 😞
Neviem sa zbaviť tých pocitov a neviem či ta psychika môže zohrať takú rolu veľkú v tom traveni , ale ja mám každý deň fyzické prejavy , bolesti , strašne nafukovanie , častú stolicu, aj vyrazky pojedlach aj mi býva na vracanie , hlava motá (neurologické prejavy ) … a točím sa v tom už nejaký ten čas. Teraz je to najhoršie , schudla som( keď sa vidim v zrkadle si pripadam strašne choro , ze mi až kosti lícne trčia a zas ten strach) … a ja už sa každý večer ,keď deti spi ku ním tulim a slzy mi tlači do oči s pocitom ze uz tu dlho nebudem 😞😞😞

trgypadl
27. jún 2023

Uz niekolkokrat si dostala odpoved, ze treba vyhladat odbornu pomoc, ale u psychologa pripadne psychiatra

panelacikova
27. jún 2023

len sa upokoj. ja sa v takom kolotoči točím už 10 rokov a stále žijem. boli obdobia, keď som bola 4-5x ročne na pohotovosti. presne ako ty, s bruchom hlavne. ale že šialené bolesti a kŕče. nikdy mi nič nezistili. kolonoskopia bez nálezu, črevá ako bábätko. rokmi som pochopila a potvrdil to aj môj lekár, že mám výrazne poškodený nervový systém (zrejme vďaka chronickej borelióze). a tak s tým už aj žijem... posledné roky som nie raz pretrpela doma takú bolesť, že som myslela, že je to koniec... a zase prešlo a bolo fajn...
píšeš, že ti zistili celiakiu. píšeš síce "celikiu", ale asi to bude to isté. to znamená, že ti robili jedno z gastro vyšetrení alebo možno oboje. ak si na gastre vyšetrená zhora aj zdola a okrem celiakie nezistili nič, tak musíš dodržiavať režim vhodný pre celiatikov, či ako sa tomu hovorí. čiže vyvarovať sa jedlám, ktoré ti môžu škodiť. dodržiavať jedálniček vhodný pre celiakiu.
čo sa týka motania hlavy, atď., môže to úzko súvisieť s týmto ochorením, takže opäť len dodržiavať potrebnú diétu.
a ak naozaj všetko poctivo, ale fakt poctivo dodržiavaš (lebo celiakia je sviňa a stačí malý kúsok a trpíš ako hovado), tak potom naozaj už len práca so psychológom alebo psychiatrom...

autor
27. jún 2023

@panelacikova ďakujem za podporu.
Ja dodrziavam diétu poctivo. Jem prirodzene bezlepkovo. No to akomss cítim posledné dni je hrozné. Ja už nemám chuť ani niekam chodiť … najradšej by som bola len doma v postely a trápila sa stym ako mi je 😞
Najhoršie je to ze ja by som aj jedla aby som pribrala , ale keď sa najem pripdne si dám nejaký dezert už zo strachom , hneď nejaká reakcia. Buď nafukovanie, kameň v žalúdku (ktorý si aj cítim) alebo mi tam zgruliii kadejako , alebo vyrážky hneď a podobne …. 😏 a potom som z toho hotovaaa cely deň a takto to funguje denne…

autor
27. jún 2023

@panelacikova vyšetrovali má práve len do žalúdka , zo spodu nikdy

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. jún 2023

@oonnaganamakusai aká rakovina prosím ta ? Nepochopila som

pribinak
27. jún 2023

Ty tu píšeš často, chod k psychiatrovi. Toto nie je nirmalne prežívanie

panelacikova
27. jún 2023

autorka - tak opäť sa žiadaj na gastro a požiadaj opakovane o obe vyšetrenia. inak je to divné, ja som patrila za posledných 10 rokov pod 3 gastroenteorológov, ale každý a jeden z nich robil najprv žalúdok a o cca 1-3 mesiace črevá. je to čudné, že u teba to skončilo vyšetrením len žalúdka. takže ak máš takéto problémy, tak asi bude fajn postup taký, že opäť gastro, kde opíšeš svoje problémy a požiadaš o opakované vyšetrenie žalúdka a potom nech urobia aj kolono... následne, ak nález nebude horší než minule v žalúdku a črevá budú úplne OK, tak potom fakt psychológ alebo psychiater. nevysmievam sa ti, rozumiem tvojim obavám a strachom a viem, že to nie je sranda. píšu tu ženy, že sa tu táto téma opakuje. ak je to tak a opakuješ sa tu ty, tak len proste dodrž tento postup, ktorý ti tu dávam. nič ti nepomôže, ak sa na to vyprdneš a o pár dní tu znovu pribudne nejaká podobná téma. ak to nie si ty (toto opakovanie), tak si z tohto môjho príspevku vezmi potrebné a užitočné rady a konaj

autor
27. jún 2023

@panelacikova no mám termín kontroly o 3mesiace ,tak mu poviem že problémy pretvrvavaju a snáď navrhne nejaké ďalšie vyšetrenia. Je mi blbe mu do toho kecat a niečoho sa dozadovat 😏

Ďakujem ti za rady. Určite to skúsim tou vylučovacou metódou 🙌🏻

panelacikova
27. jún 2023

nemyslím kecať a dožadovať sa. ale podotknúť na kontrole, že problémy sú stále, celkovo s trávením a tak... neviem, ja som mala 3 rôznych lekárov, ale všetci šli systémom: žalúdok-črevá. či už niečo našli v žalúdku alebo nie, robili aj črevá...

autor
27. jún 2023

@panelacikova jasne, snáď aj tento môj dr to tak urobí. 🙏🏻 nech mám teda istotu že som OK

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
28. jún 2023

Zamysli sa nad opacnou moznostou: Bude rozdiel, ked umries doma, lebo skolabujes z povyzivy, kedze tvoja traviaca sustava sa dostane do stavu, ze nebude schopna absorbovat ziviny pre telo z toho, co zjes?

Netusim, aka znama mlada baba umrela v nemocnici, ale niektore problemy netreba natahovat na mesiace a davat si odklady.
Napr. ten, ze este tri mesiace v tomto stave pockas, lebo mas termin kontroly az za tri mesiace

A aj psychika urobi svoje, preco ti moze byt z jedla zle. Moze zhorsovat tvoj stav este viac nez by bol, keby si bola v klude.

mamina7070
28. jún 2023

ty potrebujes psychiatra a co najskor mysli aspon na svoje deti a manzela

dadis
28. jún 2023

@autorka tvoje problemy su pravdepodobne sposobene (zhorsovane) zlou psychikou. V dobrom ti radime, vyhladaj psychiatra, kvoli sebe a svojej rodine. Tvoj strach prenasas na okolie a navyse zhorsuje aj zdravotny problem. Stres a strach a celkovo myslienky ovplyvnuju vo velkom cele travenie. Skus to riesit do toho septembra takto.

ahhola
28. jún 2023

Už si zacyklena vo svojich strachoch z nemocníc, lebo jedna mladá Katka.... Nevyjdes ani na diaľnicu,na cestu... lebo tam mladí padajú ako muchy. Co sa jej stalo sa nemalo stať, ale žiaľ sme len ľudia, aj pacienti aj doktori.
Máš zoznam zakazanych jedál tie nejedz.
Co máš povolené, toho sa chod náladovat.
Nech sa ti aspoň lícne kosti obalia. 🙆‍♀️