Zlé sny každú noc

pinkmamba
18. sep 2024

Okrem pravidelných spankových paralýz (približne raz za týždeň) mávam hrozné, nepríjemné, nechutné sny. Také, z ktorých mi je až fyzicky zle. Nerozumiem, ako je možné, že to je každú jednu noc, sú to veci ktoré by som nikdy nechcela vidieť a zažiť. Máte to niekto alebo tušíte, čo by to mohlo spôsobiť?

jajojapo
18. sep 2024

@pinkmamba nechodievas spať moc unavená vyčerpaná? Potom môžeš mávať takéto sny. Proste tvoj mozog je unavený nezvláda spracovať všetko čo bolo cez deň a potom s toho urobí takúto guláš v hlave keď spis

pinkmamba
autor
18. sep 2024

@jajojapo snažím sa spat vždy v tom istom čase a som hore tak max do 23, aby som mala dostatok spánku tak neviem

deti95060810
18. sep 2024

zlé sny bývajú pri plnom žalúdku, ale aj pri psych. problémoch.

egonsk
18. sep 2024

@deti95060810 ja sa priklanam k tym psych.problemom skor, ako ku plnemu zaludku. Su ludia (ako napr. aj ja), co s prazdnym zaludkom nezaspia. A ja zle sny nemam rozhodne 😉😅

kratucka
18. sep 2024

Nieco podobne sa mi dialo ked som chodila do postele doslova vyflusnuta aj fyzicky aj psychicky.

mirkava
18. sep 2024

@pinkmamba neberieš nejaké lieky? Mne toto spôsobovali lieky na srdce.

radulkova
18. sep 2024

moze to byt aj vysoký kortizol

brloh
18. sep 2024

Skús zmeniť spánkový režim, choď spať o desiatej, deviatej a vstávať skôr

misisika
18. sep 2024

@pinkmamba nervy, stres...alebo lieky. Ja mám také po ibubrofene. Skús zaradiť viacej magnézia a daj si na pár dní/ týždňov mediálny detox.

larinka552
18. sep 2024

@pinkmamba nepozeras zle filmy, serialy, horory? Alebo nejake knihy?

luccija
18. sep 2024

@pinkmamba únava, stres...a spiš dobre?možno spiš plytko a sny si pamätáš.Ale najväčšie hrôzy sa mi snívajú, keď som unavena a viem, že mám dosť.

pinkmamba
autor
18. sep 2024

@larinka552 nie, nekonzumujem také veci posledné roky vôbec, ono tie sny ani nie sú charakteru hororu ale skôr také co sa môžu stať v realite (samovražda mojho brata a ja to cele detailne vidím a také podobne)

pinkmamba
autor
18. sep 2024

@misisika užívam vitamíny také komplexne kde je aj horčík

pinkmamba
autor
18. sep 2024

@pinkmamba asi to sú tie psych. problémy, zvyknem byt ľahko v strese a bežné situácie mi robia paniku

larinka552
18. sep 2024

@pinkmamba takze to bude asi zo psychiky. Pozvazuj nejake terapie, psychologa alebo knaza.

pondelok01
18. sep 2024

@pinkmamba mne sa to deje zakazdym, ked spim pri zatvorenom okne, musim mat pootvorene aj ked je vonku minus 20.

pinkmamba
autor
18. sep 2024

@pondelok01 to aj ja, iba v chlade zaspim

180207
18. sep 2024

@pinkmamba ja som mávala takéto živé sny po Magne B6.

s1s4
18. sep 2024

ja som takéto problémy mala, občas ešte bohužiaľ mávam, spánkové paralýzy som mala 2-3x do týždňa (je to naozaj nepredstaviteľné), nočné mory a podobné sny som mala každý jeden deň, so spánkovými paralýzami mi pomohlo presťahovať sa- samozrejme na mieste, kde som predtým bývalá bol na mňa vyvinutý tlak, necítila som sa tam dobre a všeobecne som mala psychické problémy
avšak netvrdím že problémy po odstraňovaní odišli, nočné mory občas stále mám ale snažím sa to brať v pohode, keď je to naozaj strašné - hľadám všetky vysvetlenia v snári - na tieto veci neverím, ale je to jediné, čo mi dokáže pomôcť pri vysvetlení mojich snov, ako som začala na spánok používať melatonín tak to bolo o čosi lepšie
neskôr som vzhľadom na predchádzajúce problémy zašla k psychiatrovi, problémy so spánkom a potvrdené podozrenie na BAP predpísané mi boli tabletky quetiapin (tuším tak sa to píše) ktoré mi síce pomohli spať celú noc bez zlých snov ale bola som po nich ako telo bez duše, keďže čakám na termín k psychiatrovi, užívam melatonín, pijem čaj od leros Vnútorná harmónia a pred spaním nejem (aj keď viem, že to nemá súvis so snami)
ospravedlňujem sa za vypísanie - je mi jasné že stačilo napísať že problémy súvisia s psychickou pohodou, ale snáď to nejak pomohlo 😊🙏

pinkmamba
autor
18. sep 2024

@s1s4 ďakujem krásne 🫶🏻 ja tiež veľmi nie som na snar ale keď sa mi sníva niečo veľmi nepríjemné tak hľadám tam aspoň ako tak úľavu často mám aj prorocké sny, posledné asi 3 mesiace sa opakujú sny o mojich obavách a najhorších strachoch. cez deň nemyslím na nič z toho lebo nechcem kŕmiť negatívne myšlienky, ale uz sa nad tým začínam zamýšľať ze prečo sa to deje, aj 5 snov za noc a každý je zlý. tiež som brala istý čas melatonin z toho som mala celkom bizarné sny ale nie také hrozné ako teraz. inak u mňa pokiaľ myslím cez deň na paralýzu, v noci ju dostanem. vždy s úplne zvláštnym zvukmi (možno aj obrazmi ale to neviem radšej neotvaram oci😅)

s1s4
18. sep 2024

@pinkmamba tieto spánkové paralýzy so zvukom a aj obrazom sú ozaj traumatické + na psychiku to moc dobre nevplýva, čiže sa to nemusí ubrať dobrým smerom...čakala som kým dospejem /dosiahnem vek 18 rokov a budem môcť ísť k psychiatrovi bez toho, aby mi niekto tvrdil, že je to hanba, za mňa je to najlepšie rozhodnutie, neľutujem, hanba je keď niekto nevie priznať že MÁ PROBLÉM a "skrýva" ho

pinkmamba
autor
18. sep 2024

@s1s4 je to desive, nikdy neviem co budem počuť alebo aj cítiť hoci viem ze to nie je skutočne. chcem ísť ku psychiatrovi, chodila som tam keď som mala 13 a nemala som ani prestať, povedala som si ze ved už to nie je so mnou tak zle ale vedela som sama ze ešte to potrebujem, občas mávam také zvláštne paranoidne alebo obsedantne myšlienky ze sa nieco stane mojim blízkym a veľmi ťažko sa to ovlada

s1s4
18. sep 2024

@pinkmamba co najskor odporucam, lutovat budete jedine to, ze ste nesla skor 🌷

luccija
18. sep 2024

@pinkmamba žiaľ, to je podvedomie.Mne sa dlho dlho po autonehode snivali desivé sny hoci som bola po autonehode v bezvedomí a nič z toho si nepamätám, ale ten strach, že som skoro zomrela bol vo mne.Riesila som to u psychoterapeutky a veľmi pomohlo.

liusa82
18. sep 2024

ja mám tiež toto dosť často.Nie každý deň ale niekolkokrát do týždňa určite.A to aj spím dobre,nemám žiadne problémy ani psychické ani fyzické ani nie som unavená,chorá.Proste je mi dobre a tiež tomu nechápem aké kdejaké bud hovadiny,bludy alebo horory sa mi posnívajú.Už to ale berem ako kino 🙂 takže nemusí to mať ani dôvody aby sa toto človeku dialo.Teda môže aj nemusí.Lenže mne to na druhej strane nejako nevadí.Zobudím sa ráno,poviem si fuj to bol ale hnusný sen a tým to u mňa končí