Žĺčníkový kameň v mladom veku

julia9537
16. feb 2023

Ahojte,
chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť so žlčníkovým kameňom po 20. Pretože mám asi 0,5cm kameň, piesok a mávam pravidelné záchvaty. Vedeli by ste mi prípadne poradiť, či si ho mám dať vyoperovať? Doktorka mi hovorí, aby som ho čím skôr dala odstrániť, ale bojím sa, že je na to príliš skoro. Poradíte mi?

luliu
16. feb 2023

@julia9537 skoro? Máš problémy, záchvaty, na čo chces čakať?

julia9537
autor
16. feb 2023

@luliu bojím sa, že mi žlčník bude chýbať. Niektorí ľudia si zo mna robia srandu že to majú iba starenky. Preto sa pýtam, či ma s tým niekto osobnú skúsenosť 🙂

luliu
16. feb 2023

@julia9537 kameň a piesok ta mozu ohroziť, ak vstúpia do zlcovodu, resp. až do pankreasu + môže byť z toho aj rakovina. Ak máš problémy, treba ich riesit. Bez žlčníka sa dá normálne žiť bez akýchkoľvek problemov

julia9537
autor
16. feb 2023

@luliu Ďakujem ti veľmi pekne za podporu 😊 snáď to budem mať čím skôr za sebou

timea301196
16. feb 2023

Pridám sa tiež mám 26 a kamene

fajnova
17. feb 2023

@julia9537 poznám dve 15-rocne dievčatá, ktoré sú po operácii žlčníka.

janinah
17. feb 2023

Kameň nikdy sám neodíde ani nezmizne.Moze narobiť ďalšie zdrav.problemy.Žlc sa tvorí v pečeni a žlčník je len taký vak.v ktorom sa žlč skladuje a v prípade potreby sa potom zlcovymi cestami posúva do tenkého čreva.Bez žlčníka žijú milióny ľudí a je jedno koľko máš rokov .Radim operáciu a ideálne kým neplánuješ tehotenstvo.

kengurica
17. feb 2023

@julia9537 operovali ma v 15, mala som kamienky takej mäkšej konzistencie, bolo tam riziko upchávania žlčovodu. To sa mi raz stalo - mysleli si, že mám žltačku, tak na infekčnom odd. mi to na sone zistili, že mám žlčovod upchatý kamienkami. Bola som štíhla puberťáčka, a žl.kamene sa mi spájali so 50r ženami.
Teraz mám 40+ , a žlčník mi vôbec nechýbal....

mia_von_prag
17. feb 2023

Ja som ležala na izbe s 19 ročnou, doviezla ju sanitka, mávala hrozné záchvaty. Obidve sme mali kamene a tešili sme sa na operáciu, hlavne nech to skončí

daniela2505
17. feb 2023

@julia9537 mne žlčník vybrali keď som mala 13rokov, záchvaty, bolesti,,, a v pohode už 12 rokov žijem bez neho a nemám žiadne problémy chvala Bohu ... Takže určite chod do toho ,, bolesti po operácii sa dajú zniesť a máš pokoj 🙂

mimi410
18. feb 2023

@julia9537 je možnosť sa aj vyhnúť operačnému zákroku. Tradičná čínska medicína. Ak máte záujem môžte mi napísať správu.

tinulqa
18. feb 2023

@mimi410 neriskoval by som kamoška skusal a hneď v nemeckej ostala to neje sranda toto vazne

mimi410
18. feb 2023

@tinulqa áno rozumiem. Všetko je aj o prístupe. Je aj rozdiel keď chce niekto seriózne pomôcť poradiť, a keď si s toho niekto urobí len biznis. Sú prípady keď je nutná konzultácia z lekárom, určite by som nič nepodceňovala, aj vyšetrenie u lekára , diagnostika problému je základ.

simca06022011
18. feb 2023

Nemajú to len starenky, nepočúvajú niektorých ľudí ale lekárku.

tinulqa
18. feb 2023

@mimi410 osobne radšej nič neskúšal mňa čaká naplánovaná laparoskopia a som rada ze konecne sa tej pliaga zbavím lebo bolesti sú neskutocne

simca06022011
18. feb 2023

@mimi410 nikto tieto alternatívne postupy neodporúča z lekárov, pretože ja ak sa žlčník vyčistí od kameňa a nič sa nestane, to sa stane aj pri kolikach často, tak ten žlčník už nefunguje a tie kamene sa tam urobia znovu. To je napr moj pripad, ze zlcok cisty roky anbilesti aj tak, kamen sa mi urobil po cca 10rokoch... Okrem toho skúšanie, môže skončiť skôr tým urgentom. Duplom ak niekto ma plný žlčník..

tinulqa
18. feb 2023

@simca06022011 tebe sa sám vyčistil?to vážne lebo dokt povedal ze samé nezmizne a ne jeden dokt to povedal preto sa pýtam ci ty same sa vyplavily

fajnova
18. feb 2023

@tinulqa never tomu, nič sa ti nevyplavi

tinulqa
18. feb 2023

@fajnova hm.myslis

mimi410
18. feb 2023

@tinulqa mojej mamine sa rozpustila cysta. A mala priemer 3cm. Nechcela ísť na operáciu nedala si vysvetliť , už potom ani k dr nechodila, nechcela.to bolo tak asi 10r dozadu. Cysta sa rozpustila, mne pomohla tčm na zápal opakovaný močových ciest, skoro rok som bola pn a to sme chceli s manželom aj bábätko. Od dr som mala 3kombi antibiotík, bolo dobre kým trvali potom znova bolesti, pálenie, krv v moči...skúsila som ľutujem že som neskúsila skôr. Tak sa tym zaoberám aj ja.

tinulqa
18. feb 2023

@mimi410 cysta je iná tu som mala aj ja a rozpustili sa močové cestu neprirovnavsj ku kameňom je t úplne iné nikdy by som neriskoval svoj zivot

tinulqa
18. feb 2023

@mimi410 a terás mam viacpocetnu cholicistidu čiže veľa drobných kMenov

simca06022011
18. feb 2023

@mimi410 zlcnikovy kameň, cysta a zápaly močových ciest sú úplne iné veci...
@tinulqa lenže ja som nemala problémy so žlčníkom, zrazu cez trhu som.dostala záchvaty, potom po pôrode taký ze som myslela ze zomriem. A na Sone nebolo už nič, žlčník.prazdny, urobili mi ercpcko vyplachli zlcovody, a bolo. Ale hneď mi povedal chirurg aj gastroenterológia, že aj keď nič tam.nemam, mam si ho dar vybrať. Ja.som vydržala.do teraz, minulý rok som už mala kamienky malé, tento rok sú väčšie a pôjde von skôr či neskôr. Ja som.uzivala pár rokov každý rok rabanon kúru, cize.mozno aj to niečo pomohlo. Preto som písala ze možno niekomu takto cez koliku vyjdu (mohol sa mi cez trhu urobiť... aj malé vedia strapatu robiť a nemusia sa zaseknut) ale urobia sa zas. A zle mi bývalo aj bez kameňov poriadne :D s trávením stále niečo.
Co inak veľmi odporúčam.su žalúdočné kvapky napr od phytoneo, alebo valovicove valochol ci ako sa presne volali, ako to ma zachraňovali roky pred urgentom :D

divokykonik
18. feb 2023

@julia9537 Ja som tiež po vyberaní žlčníka, mne už jeden kamienok upchal pankreas a mala som ho zapálený. To už boli riadne bolesti, žlčníkový záchvat je ešte pohodička. Mám 26 rokov, som bez žlčníka a žijem. Omnoho príjemnejšie mi je, nevraciam každý deň. Jasné, že to už nebude nikdy ako s žlčníkom, ale keď ma má prizabiť, radšej išiel von. 🙂

tinulqa
18. feb 2023

@divokykonik fu radšej von ako tak trpiet

tinulqa
18. feb 2023

@simca06022011 ale tak mala.si tam.kamen ci nie

simca06022011
18. feb 2023

@tinulqa to nik nevie, lebo mne pred tym ako ma po porode hospitalizovali s tou prisernou kolikou nik sono ani nic nerobil, nemala som pred tehu problemy :D lekar vravi ze urcite som mala, ale od vtedy az do 2r dozadu nic.

simca06022011
18. feb 2023

@tinulqa ale proste s kamenmi / bez, tie problemy a boelsti okolo toho, vooobec nestoja za to sa trapit.

tinulqa
18. feb 2023

@simca06022011 tak super ja neviem ci mam ísť alebo nie neviem ci tam ešte budú a zbytočne ma otvárať budu

simca06022011
18. feb 2023

@tinulqa samozrejme ze mas ísť, ty nemá jeden mini kamienok, ja som nemohla mať veľa ani dlho ak som teda mala, pretože fakt čistý som ho mala v nemocnici. Už teraz tam mam viac a cca 6-8mm a povedal chirurg ze to je tak na zacvaknutie ak vycestuju. A aj keby, problémy ti neprestanú. Ja ľutujem ze som ho nedala vybrať už vtedy. Mala by som pokoj.