Žlčníkové kamene a otehotnenie

sunny381
22. aug 2014

Ahojte baby, dnes pri sone brucha mi zistili že mám 2 malé kamene alebo polypy, len mi povedali, že kontrola o 6 mesiacov, až doma som zistila čo to je. a preto by ma zaujmalo či nemala niektorá z Vás žlčnikové kamene a dala si ich vybrať za koľko ste potom mohli otehotnieť. DIK

adulka07
22. aug 2014

mne sa vytvorili žlčníkove kamene počas tehotenstva, musela som držať prísnu diétu bo inak som mala silné záchvaty, .idišlo my aj mlieko a nevedela som od bolestí chodiť kolo malého- mal 2 mesiace, tak som išla na laparoskopiu a nelutujem do dnešného dňa,. pár týždňov som si dávala pozor, ale skoro som sa zotavila a už nikdy som také bolesti nemala...

sunny381
autor
22. aug 2014

@adulka07 a to ty zobrali celý žlčník?

leanax
22. aug 2014

@sunny381 ja som tiež dostala kamene počas tehotenstva malá mi tlačila na žlčník, počas tehotenstva som našťastie bolesti nemala, len som občas silno celé dni zvracala záležalo na tom čo som zjedla vianočka s maslom a lekvárom mi robila véééľmi zle... asi mesiac po pôrode som dostala záchvat taký, že som 3x bola na pohotovosti za noc a tretí krát si ma tam nechali, ráno predoperačné a na druhý deň laparoskopická operácia, všetko dobre prebiehalo, len som stratila mlieko... vyberú celý žlčník, ale mňa aj tak občas pobolieva ale to sú žlčovody...

leanax
22. aug 2014

@sunny381 na laparoskopeckej operácii by si bola tri dni ak by neboli žiadne komplikácie, potom by si sa zotavila a nevidím problém behom mesiaca sa snažiť otehotnieť... diéta nevadí tehulkovaniu, záleží len na zdravotnom stave po operácii, ja som sa dala rýchlo do kopy

adulka07
22. aug 2014

ano, celý žlčník , mala som veľa drobných kamienkov,. ale po laparoskopii mi ostali len 3 stehy ..jeden hore pod prsiami,jeden na pravom boku a jeden pri pupku,ale ten ani nie je vidieť..pár mesiacov som ešte dietovala a postupne som mala skúšať zaradovať všetko do jedálnička,.akurát do dnešného dňa neviem zjesť kapustnicu, zemiakový šalát a piť alkohol a to som 15 rokov po operacii

janage
22. aug 2014

Ahoj, mne zistili jeden veľký kameň, laparoskopicky Ti berú celý žlčník. Rozhodla som sa pre výber. Jeden deň hospit., druhý zákrok, tretí domov. Zákrok v novembri, v decembri som otehotnela - lekárka povedala, že môžeme kľudne skúsiť, že kým bábänko narastie tak už bude dávno zahojené a vyšlo na prvý šup 🙂 . Všetko v pohode. Prvé cca dva mesiace som držala poctivo dieétu, aby som nedostala zápal pankreasu, potom som začala pomaly pridávať. Dnes jem všetko. Dcéra bude mať o mesiac tri roky.

janage
22. aug 2014

Inak mňa presvedčil pre výber kamoškin popis záchvatov počas tehu - nevedel nikto že má kamene a potom aj tak musel von po pôrode, keď malo bábo cca 4 mesiacea už mala zápal tak všetko bolo komplikovanejšie. Ono závisí od nálezu aj mne povedali, že možno by sa nestalo nič a ešte by som pár rôčkov vydržala, ale ak by záchvat došiel nebudú s tebou ako tehu robiť nič, aby neohrozili dieťa. Ja som sa pýtala viacerých lekárov a ženy lekárky sa prikláňali k výberu, muži opačne - oni by riskli, že sa nič nestane. Nechaj si poriadne vysvetliť a potom sa rozhodni. Všetko má za aj proti. Žlčník nie je zbytočný orgán a ak ho nemáš, v určitých veciach môžeš byť viac riziková - aspoň mne tak povedali.

monicka79
23. aug 2014

@sunny381 ja som mala bolesti na ľavej strane asi rok, kým som sa odhodlala ísť k dr. Myslela som že mám podráždený pankreas, ale na sone mi zistili dva žlčníkové kamene. Další rok som sa odhodlávala ísť na operáciu, až kým mi môj dr nepovedal, že keď mi ten kamienok upchá žlčovod, tak môže žlčník prasknúť a vyleje sa žlč do brušnej dutiny, tak mi veru nebolo všetko jedno 😒 Operovali ma teraz tri týždne dozadu, držím diétu a zisťujem ktoré potraviny mi nerobia nič a z ktorých mám trochu bolesti, ale dúfam že časom budem môcť jesť všetko, aj ked s mierou samozrejme 🙂 Pre operáciu som sa rozhodla aj preto, že sa snažíme o druhé dieťa a nerada by som cez tehotenstvo zažívala žlčníkové záchvaty.

sunny381
autor
24. aug 2014

@monicka79 no veď toho sa aj ja bojím, aby som nemala v tehotenstve problémy.

monicka79
24. aug 2014

@sunny381 chod čím skôr, aby si to mala za sebou. Operácia bola úplne v pohode, ked to porovnám so slepím črevom, tak to nebolo nič. O dva dni po operácii som bola doma, rany ma vôbec neboleli, akurát tá dieta trochu obmedzuje.

gladiola
24. aug 2014

@sunny381 chytro celý žlčník von, v tehu sa to môže veľmi zhoršiť, a to sa neda operovať. Môj pribeh: zdravá deva (ja) , som porodila 09/2010 krásne dievčatko, dva mesiace na to žlčníkovy záchvat jak šľak, lekár - že diéta, a vybrať neskôr (a to som mala len jeden kameň). Ja že jasné jasné, A dva dni pred Sillvestrom som ožltla, bolesti horšie ako pôrod a zuby na tretiu. Nemocnica, dva neúspešné pokusy mi cez ústa hadicou až do žlčníka rozbiť kameň, Z toho komplikácie, pankreatitida, tri týždne JISka. Nakoniec mi ten kameň rozbil (ERCP) najväčší odborník V Bratislave (viezli ma v hukajucej sanitke z Ružinova na Antolsku, a potom som na neho čakala V čakárni plnej ľudí V pyžame, župane, a so sáčkom na moč hodinu). To už bolo akože neskoro, lebo som mala zápal V celom tele. Najhoršie bolo, že som mala doma trojmesacne bábätko. .... Dva mesiace po tomto mi vybrali žlčník. Tri dni V nemocnici, A do týždňa fit. Medzi JIS a operáciou mega prísna dieta: zeleninové polievky, zemiaky A kura na vode, rožky A detské výživy. Po operácii? Je mi sveta žiť. Jem všetko, menšie porcie, ale všetko. Ja som síce otehu až rok po operácii, ale mohla som aj skôr. My sme plánovali druhé bábo, až neskôr. Počas tehu by si mala mega problém. A po tehu , už chceš byť S babom, nie? Pouč sa z mojej chyby. Držím palce!