Žlčníkové kamene

vitacalcin
21. nov 2022

Ahojte, prosím Vás o radu, dnes mi na USG zistili, že mám žlčníkové kamene dá sa s tým žiť aj bez operácie? Alebo je nutná operácia? bolesti nemám, len akurát pálenie žáhy. Ďakujem.

viestta
21. nov 2022

Časom sa k operácii tak ci tak dopracuješ. Lepšie je vybrať žlčník skôr ako nastanú veľké komplikácie. Upchaty zlcovod so zápalom žlčníka môže byť veľmi vážny stav.

nikayla
21. nov 2022

Radšej to hneď rieš. Ja som o nich 30 rokov života nevedela, až keď mi upchali zlcovod a to neprajem nikomu zazit. Došla som na poslednú chvíľu 😩

taktotedanie
21. nov 2022

Dlhodobe zlcnikove kamene mozu byt potencionalnou prekancerozou zlcnika, neriskovala by som to, moze to skoncit rakovinou pri najhorsom.. alebo sa vam upcha zlcovod a vy cela ozltnete a tak ci tak aa do tej nemocnice dostanete..hocikedy mozte dostat zachvat a to bez infuznej terapie
nerozchodite..
Cim skor vybrat

katarinka95
21. nov 2022

ja som toto zazila ako 18 rocna zistili mi ich a sla som
na operaciu nemala som chvalabohu zachvat ale vybrali mi cely zlcnik zevraj do buducna sa mozu vratit ak vyberu len kamene mam iste obmedzenia v strave ale inak v pohode radsej to dat von nieje to sranda

simsalabim
21. nov 2022

@vitacalcin ja mam 1 kamen uz asi 8 rokov. Nemam tazkosti. Uz som bola objednana na operaciu, no ochorela som. Potom prisla korona…. No chystam sa to riesit tak do roka, len sa mi moc nechce, lebo som bez tazkosti a zlcnik ma svoju ulohu…

haanovajana
21. nov 2022

Dať si sto prec,ja som mávala strašne záchvaty,plazila som sa až po zemi.

blancheporte
21. nov 2022

@vitacalcin Ja som mala kamene a tu bolest nikomu neprajem.Riesila som to hned ako mi ich zistili.Na operaciu som cakala mesiac.Za ten mesiac som mala zachvaty,kde som myslela,ze je to moj koniec.A trpeli tym aj deti,lebo ked videli ze sa plazim po zemi,tak sa velmi bali.Nikdy viac!

janka_266
21. nov 2022

@vitacalcin záleží od toho či sú väčšie, menšie a čo na to povedal doktor? Žlčníkový záchvat neprajem nikomu, minimálne nie taký, aké som mala ja po pôrode, skončilo to zltackou a upchatymi zlcovymi cestami. Namiesto 1 operácie, som skončila v nemocnici 3x kým už bolo všetko Ok

273
22. nov 2022

@vitacalcin za mňa najlepšie vybrať, ja som mala 3 záchvaty, začalo to silným zápalom žlčníka, potom asi po 8 mesiacoch som sa rozhodla, že idem konečne na kontrolu a doktor mi povedal, že aj keď nemám ťažkosti tak odporúča ho dať von tak rok od záchvatu som šla na operáciu a dnes nemám žiadne obmedzenia čiže určite odporúčam ho dať von

moncacina
22. nov 2022

@vitacalcin ja si nemyslím ze hneď vyberať. Každý orgán v tele na niečo je to mi povedal dr. A vraj keď si dám vybrať žlčník tak sa zlc nebude mať kde uskladňovanie a problém sa len presunie inam , napr. Do zlcovodov. Ja mam kamene a žijem s nimi 9 rokov. Mala som aj reflux a pálenie záhy a to som si upravila vhodným stravovaním.

vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurikalalinka
27. nov 2022

@vitacalcin bez operacie to nejde,ak nieje zapal,len kamene,tak to robia laparoskopiou,o 3 dni doma,a len bodka po hadicke.

vitacalcin
autor
27. nov 2022

@laurikalalinka ďakujem

273
28. nov 2022

@laurikalalinka ovšem pokiaľ pán chirurg nevie šiť tak aj krásne 3 jazvy ostanú človeku na pamiatku a potom na ne len nadáva

monikafaltynkova
24. okt 2023

Dobrý deň mám ísť na vybratie zlcnika nakoľko mám veľa veľkých kamenou no neviete ci si chirurga v TT nemocnici mozem vybrať ci len primár operuje dakujem

vitacalcin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rudoslav
8. dec 2023

@moncacina konečne normálny názor

moncacina
8. dec 2023

@rudoslav ďakujem

laurikalalinka
9. dec 2023

@vitacalcin Pálenie záhy nevzniká žlčníkom,ale žalúdkom,v žalúdku sa hromadí veľa šťavy.