Žlčníkové kamene

moncsesz80
3. sep 2012

ahojte baby, maminky mne počas tehotenstva 5mesiaci zistili že mám kamene vtedy stým nič nedalo robiť a odvtedy to iba ukladám posúvam ale už budem musieť ich dať vybrať lebo by sme chceli druhé bábo, máte niektorá stým skúsenosť? dali ste to operovať ako ste to zvládli? trošku sa bojím ☹ ďakujem za odpovede

tara2
3. sep 2012

@moncsesz80 - ahoj, ja vlastnu skusenost nemam, ale pracujem na chirurgii...zlcove kamene sa daju vyoperovat bud klasickou metodou vtedy je doba hospitalizacie okolo 4-5 dni (zalezi od hojenia rany a celkoveho pooperacneho stavu) alebo laparoskopicky v ramci jednodnovej chirurgie (to by bolo pre teba asi lepsie riesenie). Kazdopadne doporucujem kamene vybrat a necakat pretoze ak dostanes zlcnikovy zachvat ako tehotna, mozes ohrozit babatko...hlavne sa neboj a daj si ich vybrat, zvladnes to 😉 . Drzim palce

moncsesz80
autor
3. sep 2012

@tara2 jednodňová chirurgia a to je všade ja bývam Zámkoch spravia mi aj tu tak a to znamená že druhý deň by som mohla ísť domov ? áno ja viem že to musím vybrať lebo moje prvé tehotenstvo kvôli tomu no nič moc nebolo a druhé bábo bude až keď budem po operácii 🙂 ĎAKUJEM

tara2
3. sep 2012

@moncsesz80 - ano, v nemocnici si len jeden den. A neviem ako je to s jednodnovou chirurgou u vas v Zamkoch, skus tam zavolat a spytat sa...alebo skus pozriet aj nejake sukromne zariadenia kde vykonavaju jednodnovu chirurgiu niekde v okoli, urcite nieco najdes. Tu je link na Nitru mozno pomoze 😉 http://www.jednodnova-chirurgia.sk/

moncsesz80
autor
3. sep 2012

@tara2 ďakujem pokukám si a určite si to dám spraviť už som odhodlaná 🙂

iwusca
3. sep 2012

@moncsesz80 ahoj, ja som cerstvo po operacii, vo stvrtok ma operovali. Som z BB takze na zakroku som bola tu a na operaciu sa treba objednat. Ten vymenny listok ti da bud obvodak alebo niekto z gastra, ist s tym do nemocnice, kde ti daju termin ( u nas sa caka aj 3 mesiace 😝 ). Ja som prisla v stredu vecer na prijem, vo stvrtok rano ma operovali (laparoskopicky) a domov som isla v sobotu doobeda, takze na jeden den to nebolo, a som aj rada lebo ten prvy den ma nenechali ani chodit, a aj v piatok som mala riadny problem este aj na WC prejst 😝 dost to bolelo, keby som bola doma tak neviem, neviem a este s malym babom...v nemocke mi dali aspon infuzku hned proti bolesti, a mohla som fakt len lezat 🙂 dnes som 4 den po operacii a uz je to pohodicka, este to trochu boli ale uz aj po schodoch chodim, malu este nedviham, dietujem, ale kazdy den je to lepsie a lepsie 🙂
ak mavas zachvaty tak chod cim skor, lebo ta bolest je brutalna, ja som mala niekolko zachvatov a stacilo mi 😝

moncsesz80
autor
3. sep 2012

@iwusca ahoj, tak ti prajem rýchle uzdravenie 🙂 no ja som bola dneska u obvodnej a zajtra idem chirurgovi a uvidíme už ani ja nechcem odkladať lebo fakt už skoro nič nemôžem jesť lebo všetkého ma bolí už ani nepamätám kedy som sa fakt dobre najedla 😀 a hlavne chceli by sme druhé bábo 🙂 a čoho to závisí ako ta operujú aj ja by som chcela laparoskopicky? ďakujem že si mi písala

iwusca
3. sep 2012

@moncsesz80 dakujem 🙂 no dietu budes drzat aj po operacii takze tak skoro sa poriadne nenajes 😝 😀 ja momentalne dusim suche zemiaky s koprovou omackou, ale takou bez tuku, cize je taka "vodova" 😝 , prvy den som bola len na infuzkach, druhy den som mohla aj caj a treti mi dali aj detsku vyzivu na ranajky 😀 my by sme tiez chceli druhe, v piatok si idem dat vybrat stehy tak sa spytam kedy je to vhodne 😉 a neviem od coho o zavisi, asi od toho ci je to len ten kamen v zlcniku alebo aj nejaky zapal, a mne dr povedala, ze " vy ste chuda, to pojde laparkou" 🙂 takze toto ti asi len doktor povie...

moncsesz80
autor
3. sep 2012

@iwusca tak ti si určite mladá a chudučká dúfam že aj mne tak spravia čo si myslíš mám 57kg?

iwusca
3. sep 2012

@moncsesz80 ja mam 56 takze ak tam nebude iny problem tak by mali 🙂 oni aj doktori robia radsej laparku lebo je to menej invazivne ako klasicka operacia, pacient moze ist skor domov aj PNka je kratsia

moncsesz80
autor
3. sep 2012

@iwusca tak dúfam že nebude žiadny problém nech som už po, ale ja asi aj umriem potom tam hladom 2 dni nejesť koľko si schudla 😀

iwusca
3. sep 2012

@moncsesz80 neviem este som sa nevazila radsej 😀

tara2
3. sep 2012

@iwusca - preto si tam bola tak dlho lebo to nebolo v ramci jednodnovej chirurgie...a zelam skore uzdravenie 😉

iwusca
3. sep 2012

@tara2 dakujem 🙂 ale poviem ti ze by som to nechcela zazit vramci jednodnovej chirurgie 😝 fakt ta bolest prve dva dni bola riadna, a bez analgetik by som to asi nedala doma 😝

tara2
3. sep 2012

@iwusca - kamaratka tak bola a celkom dobre to zvladla, zo zaciatku jej pomahali rodicia s malou asi tyzden a potom uz fungovala len s manzelom. A verim, ze si mala bolesti...uz to mas nastastie za sebou 🙂

iwusca
3. sep 2012

@tara2 a to vazne robia laparku zlcnika aj jednodnovou chirurgiou? lebo mna ten operacny den nechceli ani na WC pustit 😕

tara2
3. sep 2012

@iwusca - niekde ano, znizuje sa tak doba hospitalizacie a cakacie doby sa skracuju...

iwusca
3. sep 2012

@tara2 tak to u nas asi nefici, u nas sa na op. zlcnika caka 3-4mesiace 😝 teda vo Fakultnej nemocnici, neviem ako je to v sukromnych...ale ja som fakt rada ze som tam bola tych par dni, lebo ako sa poznam doma by som lezat nevydrzala pri malej 😀

en4you
3. sep 2012

Ahojte, ja sa zaujimam o alternativnu medicinu a citala som, ze kamene rozpusta stava z ciernej redkovky. O operacií by som uvazovala na poslednom mieste a ked uz musi byt, tak zasadne v ubudajucom mesiaci, najlepsie pred novolunim. Najhorsi cas je pred splnom.

moncsesz80
autor
4. sep 2012

@tara2
@iwusca
@en4you no baby tak vyzerá keď budem mať všetky výsledky dobré(dnes mi zobrali krv aj moč) a aj piatok na internom dopadnem dobre tak pondelok mám hlásiť v nemocnici na príjem ja sa bojím ☹

tara2
4. sep 2012

@moncsesz80 - neboj sa, zvladnes to a potom uz bude dobre. Drzim palce 😉

moncsesz80
autor
4. sep 2012

@tara2 no to dúfam ďakujem ti, normálne ma prekvapili že nie je žiadna čakacia doba ešte že som hneď išla ráno na lačno jak keby som sa cítila že aj odber mi spravia 🙂 teraz už čakať na výsledky ale chirurg mi ešte nevedel povedať jak ma budu operovať dúfam že laparoskopicky alebo ani neviem vlastne aký je tam rozdiel 🙂 nech som už po

tara2
4. sep 2012

@moncsesz80 - super, aspon nebudes mat tolko casu nad tym premyslat...a rozdiel je v tom, ze po laparoskopickej operacii je kratsia doba rekonvalescencie (uzdravovania sa) a mensia operacna rana (3 kratke rezy cez ktore sa vlada kamera do brusnej dutiny spolu s chirurgickymi nastrojmi). A ak ti mozem poradit, hned na druhy den po operacii vstan (najskor s pomocou) a prechadzaj sa po izbe, chodbe...zabrani sa tak vzniku zrastov. Ak budes mat bolesti, tak si vypytaj injekciu ale hlavne sa rozhyb. Ozaj a nezlakni sa ked ti bude nahodou z brucha trcat hadicka 😉 , to je dren, ten ti potom vyberu. Vela stastia

iwusca
4. sep 2012

@moncsesz80 neboj pohodicka, to zvladnes 🙂 ja som sa zacala bat az ked som bola na operacnom stole, ze im tam nezaspim 😀 😀 😀 ale do minuty som nevedela nic a zobudila som sa az na izbe 🙂
@tara2 mne fakt ten prvy den nedovolili chodit, ja som sa aj pytala na WC, ze to chcem skusit, ale povedali ze to nehrozi 😒 az druhy den rano som mohla ist...a ja mam 4 dierky a ziadny dren, ten sa asi dava len pri klasickej op., nie?

tara2
4. sep 2012

@iwusca - dren sa moze dat aj pri laparoskopickej operacii...zalezi od konkretnych podmienok pri operacii. A ty asi myslis ten den ked ta operovali, vtedy sa chodit nemoze...az na druhy den rano sa vstava

iwusca
4. sep 2012

@tara2 tak to som nevedela, ale som rada ze som ho nemala, pani co lezala vedla mna bola po operacii zaludka a ta mal dren a teda nebolo to nic moc 😝 ja by som nemola byt zdravotnik, pohlad na ihly a krv mi nerobi dobre 😝
ano ten den som myslela, operovali ma hned rano o 8, bola som prva na programe, nastastie 🙂
@moncsesz80 ja som dnes 5 den po operacii a zas je to lepsie ako vcera, takze sa neboj, tych par dni co to boli je urcite lahsiezvladnutelnych ako taky zlcnikovy zachvat 😝
a to ta fakt rychlo objednali 😕 nevraveli ti ze si treba overit ci to poistovna schvalila?

moncsesz80
autor
4. sep 2012

@iwusca no zatiaľ mi nič nehovorili ani som nevedela že to musí schváliť poistovna a čo keď neschváli? zajtra okolo 10-tej budem mať výsledky a keď je všetko ok tak mám isť na interné+EKG a ona už bude ma posielať do nemocnice aspoň toľko mi vraveli no zajtra budem o niečo múdrejšia 🙂
@tara2 ďakujem zvlášť za tvoje rady pomohla si mi 🙂

tara2
4. sep 2012

@iwusca - po operacii zaludka sa davaju ine dreny ako po operacii zlcnika 😉
@moncsesz80 - nemas za co 🙂

moncsesz80
autor
4. sep 2012

@tara2
@iwusca no ja neviem ani prestaviť o čom sa vy dve bavíte ale asi je aj takto lepšie 😀 ešte niečo čo mám vlastne zobrať so sebou jesť asi bude zbytočné čo som čítala 😀

tinka296
4. sep 2012

ahoj .mala by som pre teba liek ktory ti zarucene pomoze.ak veis tak mi napis mail na tinka296@gmail.com 🙂

tara2
4. sep 2012

@moncsesz80 😀 😀 😀 zober si len mineralku bez bubliniek 😉