Žlčníkové kamene

ellieeep
22. okt 2023

Ahojte. Potrebujem poradiť.. presne pred 8 dňami som mala príšerne bolesti pod pravým rebrom a ťahalo mi to až ku pravej lopatke dnes sa to stalo znova, mám zimnicu, pocit, že vnútri sa klepem a znova veľké bolesti. Môže sa jednať o žlčové kamene? Tie bolesti sa nedajú zvládať už :(

janinah
22. okt 2023

Na to máme chir.pohotovost.Mozu to byť kamene aj nemusia.

bublinka1426
22. okt 2023

urcite pohotovost. na co cakat.

simsalabim
22. okt 2023

MOze to byt zlcnik a ak ti je teraz takto zle, urcite pohotovost.

taktotedanie
22. okt 2023

@ellieeep ano, pohotovost hned daju infuznu liebu

janka_266
22. okt 2023

@ellieeep keď som mala zimnicu, tak kameň už bol vycestovany a žlčové cesty upchate.

bela30
22. okt 2023

@ellieeep Zapal zlcnika ale skor by som povedala, ze sa ti uvolnil kamen do zlc.ciest. Odporucam na bolest uzit Rowachol a ked sa da, ist na pohotovost.

ellieeep
autor
22. okt 2023

@bela30 a nie je to také divné alebo skôr zaujímavé, že bolesti sa dostavujú iba cez noc vždy okolo 3 ráno?

ellieeep
autor
22. okt 2023

@janka_266 a ako ste postupovali ďalej?

janka_266
23. okt 2023

@ellieeep išla doktorke nakoľko už sim bola cela žltá, ta má poslala na hospitalizáciu, týždeň som strávila v nemocnici, počas toho mi spravili ercp, o mesiac vyber zlcnika a o další mesiac kontrolné ercp, pri ktorom mi našli ďalšie stratené kamene, ktoré ušli pravdepodobne pri operacii. To všetko v čase, keď som mala doma 8 mesačne dieťa.

ellieeep
autor
23. okt 2023

@janka_266 ja chvála bohu žltá nie som ale bolesti cez deň mám minimálne no v noci sa to nedá vydržať.. poslala ma na rengen tak sa ďalej uvidí, snaď bude všetko fajn 🙂

bubbiik
23. okt 2023

@ellieeep presne takto u mňa začal silný zápal žlčníka vtedy to trvalo asi 3 dni, kedy už ten 3 deň si obvodný myslel, že chrbtica a nejaká viróza lebo vysoké CRP a bolesti silné, ale keďže ani večer mi nebolo lepšie tak rodičia rozhodli, že ideme na pohotovosť a tam sa zistilo čo to je a následne som týždeň strávila v nemocnici, ver mi, že som si tak nepredstavovala začiatok leta a vlastne každý jeden záchvat prišiel v noci v pokoji, a trval možno 4-5 hodín, žiadne lieky nezaberali, asi 3 krát keď som vedela už, že mám aj žlčníkové kamene som bola na urgente skrz neznesiteľné bolesti, inak som sa ich čo najviac vždy snažila doma zvládnuť, bolo to nepríjemné ale vždy som to nejako dala aj keď u mňa ani tak strava to nespôsobovala ale stres a nervy, ale našťastie už ho mám vonku a je to najlepší pocit, keď riešim prácu alebo školu, že ma to nechytí v noci opäť keď som v strese a pod tlakom lebo nestíham a pod.

ellieeep
autor
24. okt 2023

@bubbiik a aké vysoké bolo to crp? mne včera brali a som mala 13.90 a ale majú skôr podozrenie na obličku :( bolesti stále nemám ale v noci ma to chýta tiež na tie 4-6 hodiny :( snaď to zvládnem.. ultrazvuk mám až o 2 týždne :(

bubbiik
24. okt 2023

@ellieeep ja som už mala vyše 100, myslím, že vtedy v noci na urgente kde mi brali krv a doktor už nechcel ani diskutovat somnou keď som chcela ísť domov bolo okolo 130 asi možno aj vyššie už si to nepamätám ale ako mne dali infúziu a už ma nič nebolelo tak som chcela ísť domov ale s tým som nepochodila a musela som zostať, že to bude lepšie aj rodičia mi to povedali, že až ho posluchnem a nevymýšľam lebo predsa lekár vie čo robí a keby to nebolo potrebné tak si ma tam nechce nechať, a tak ja CRP aj pri obyčajnej viróze mávam okolo 70 ale ako vždy mi zaberú lieky, ja sa lekárov vyhýbam pokiaľ to nie je nevyhnutné