Životabudiče

mmatta
28. aug 2021

Pls, poraďte mi overené vitamíny- životabudiče.

ivangeline
28. aug 2021

Zeny. Ja uz nechapem. A co tak sa vyspat a setrit sa???

marca12
28. aug 2021

@ivangeline ak mas nedostatok mineralov v tele dosledkom coho ti nespravne funguje telo,tak mozes spat kolko chces,nepomoze ti to. Neznasam toto bagatelizovanie problemov.

7lenka11
28. aug 2021

únava z čoho? nejaké ochorenie, nejaký nedostatok v tele? potom treba riešiť problém u lekára.. alebo únava z práce, povinností, vzťahov? tak si treba nájsť spôsob, ako oddychovať a nájsť si aktivity pre kvalitnú pychohygienu

ivangeline
28. aug 2021

@marca12 A ja zas nechapem tvoje zovseobecnovanie. :D To je to iste.. Zdrava strava,pohyb a zaroven dostatok oddychu... a sme pri tom istom.. :D Ja vidim na zenach a aj sebe,ze sa prilis premahame a nedbame o seba v tomto. Psychohygiena a oddych. Velmi dolezite pre pohodu kazdeho cloveka.

merynka33
28. aug 2021

nedostatok zeleza spolu s kyselinou listovou, nedostatok magnezia... napriklad

tehotna40
28. aug 2021

@ivangeline to sa dá? Pri deťoch, domácnosti, práci a iných povinnostiach? Tiež som niekedy vycucnuta. A stravu mam vyváženú a všetkého dostatok.

7lenka11
28. aug 2021

@tehotna40 ja si myslím, že všetko sa dá, len treba chcieť.. kde je vôľa, tam je cesta.. všetci máme toho veľa, žijeme v hektickej dobe, ja som sa tiež pristihla pri chronickej únave, odvtedy som od základov zmenila prístup k povinnostiam, životný štýl a povinne si viem naordinovať hodinku pre seba.. proste je čas, ktorý patrí len mne (čítam si knihu, dám si kúpeľ, idem si zabehať) a chápe to aj môj muž

tehotna40
28. aug 2021

@7lenka11 môj muž robi 12 hodín denne, neviem si predstaviť ze pride domov a ešte mu dám deti ze ja si idem čítať knihu, cez víkend ano, to s nimi je, ale nezvyknem vtedy oddychovať, vždy niečo robím, ja proste keď si sadnem v hlave mam tok myšlienok co treba ešte urobiť, ale viem to je moja chyba ze neviem vypnúť, naozaj to ľuďom niekedy závidím. Ze vedia vypnúť hlavu a oddýchnuť si.

7lenka11
28. aug 2021

@tehotna40 chápem, každý sme v inej situácii.. ja si však myslím, že najväčší problém je, že ľudia často používajú slová ako "neviem, nedá sa, nemám čas, nemôžem si to dovoliť".. my sme s manželom boli na tom rovnako, v podstate sme boli dvaja workoholici, ktorí si mysleli, že sa bez nich svet neposunie dopredu + do toho milión rodinných povinností, domácnosť, pravidelné dochádzanie k rodičom cez víkendy, čo nás tiež vyčerpávalo (urobiť cez víkendy 500-600 km za dva dni bolo občas fakt únavné).. keď prišli zdravotné problémy a boli sme nútení naozaj oddychovať, zistili sme, že všetko funguje a dá sa aj bez toho, aby sme pracovali 16 hodín.. proste sme sa na týždeň odstrihli od povinností, vypli telefóny a zistili, že svet beží aj bez nás.. odvtedy sa snažíme fungovať normálne a venovať a aj aktivitám, pri ktorých oddychujeme a vypneme.. napríklad teraz je on na služobke, všetko je na mojich pleciach, takže sme si naplánovali na september výlet do Prahy - on si oddýchne po náročnej služobke, ja od domácnosti a monotónneho kolotoču práca-vybavovačky-domácnosť...

ivangeline
29. aug 2021

@tehotna40 No da. Nie vzdy to napr vykryjem ale ked na to budes mysliet. Ked budes mysliet na seba a svoju pohodu,tak budes hladat riesenia,ako to dosiahnut. Ja napr si snazim zariadit veci tak,aby som na obed mohla oddychovat/spat a detmi. Chodim spat hodinu po detoch vecer. Nepremaham sa..ked viem,ze bude narocny den a som s detmi cely den sama (plus tehotna),tak myslim na to,ze ako urobit veci co najjednoduchsie.. radsej bus ako pesi,radsej blizke ihrisko ako niekde daleko,radsej zavoalt babku ci kamosku na navstevu (mne pomaha velmi rozhovor vramci psychohygieny),odhodlala som sa na tetu na strazenie,ktora chodi s detmi von raz za cas, viac nechavam veci na manzelpvi a prizmurim oci nad spinavym riadom a pod,ked proste viem,ze potrebujem oddych... Len zo zaciatku bolo narocne mysliet vobec na seba a svoju pohodu. :D Ked som ja spokojna,aj deti su! Ked viem ja nacerpat (oddych nie je len spanok pre mna,aj ten rozhovor,prechadzka na cerstvom vzduchu,citat knihu,byt kreativna,cas s manzelom..),tak som emocne pristupna pre deti,menej mrzuta na manzela a doma vladne pohoda. 🙂