Život s pruhom

adrika1704
23. nov 2014

babulky.. roky zijem s pruhom nad pupkom.. pocas posledneho tehotenstva sa mi pridal este jeden priamo v pupku...kym som nebola "internetovy doktor" bola to pre mna iba drobnost- taky pruh.. ale co citam, tak to nemusi byt sranda.. teraz neviem, ci sa bojim viacej dalej to "ignorovat" a zit dalej s pruhom alebo sa viacej bojim operacie.. ste tu niektora s touto diagnozou? sli ste hned na operaciu, abo sa da s pruhom zit.. mali ste s nim nejaky vazny problem?.. u mna len, ze mi obcas zatvrdne, abo ho zacitim akoby stipanie svrbenie.. inak okrem toho ze je to nepekne, tak sa citim uplne v pohode..

aristka
23. nov 2014

odporúčam ti navštíviŤ najbližšieho chirurga a určite si danú dg daj vysvetliť ,čo je to pruh ,čo je to tá hrča čo sa ti vydúva a aké komplikácie ti hrozia a sú dosť vážne a určite si ho treba dať spraviť ,lebo operácia pruhu oproti možným komplikáciam je malina.....a ak si to nedáš spraviť teraz ,určite si ťa to počká a samozrejme je obrovská šanca ,že sa bude zväčšovať ,keďže máš oslabenú bruš .stenu...

siska53
23. nov 2014

@adrika1704 mne sa vytvoril pruh pocas prveho tehu hned v pupku. Prezil moje 2.tehu a operovali mi ho spolu so zlcnikom (ten mi vyberali). V nemocke som bola spolu 4dni,prezilo i dojcenie (mala mala len 7m.necelych), ked to porovnam s cisarskymi,akoby ani nic nebolo. Aj prve postavenie bolo omnoho lepsie. Akurat asi mesiac ci dva som nesmela nic tazke dvihat.
Ja mam k tomu aj diastazz brusnych svalov,tu tiez zvazovali,ale nakoniec mi to neoperovali,kedze rizika prevysovali vyhody.
Akurat v poslednej dobe ma v mieste rezu pobolieva,ale vraj tam je len zatvrdlina,nie novy pruh a mam so dat spravit brusny pas (zatial ho nemam).

kamka277
23. nov 2014

@adrika1704 ahojky, ja mám ten problém od apríla toho roku....mám hrčku nad pupkom, zatiaľ ma nič nebolí, niekedy aj zabudnem, že to tam mám, z času na čas ho zatlačím dovnútra, ale neviem, čo s tým ďalej. Môj svokor je chirurg, tak vravel, že pokial sa mi to nezväčšuje a nemám ťažkosti, mám to nechať tak, že potom pri prípadnej komplikácii sa to operuje. Akurát len pri ,,veľkej potrebe" si mám rukou pritlačiť to miesto nad pupkom, aby sa to tlakom nezväčšovalo.

mariannka26
15. jan 2019

@siska53 ahoj, môžem sa opýtať ako ste prežili dojčenie? Moja mala ma 14 mesiacov tiež mám pruh od pôrodu. Neviem si predstaviť ako to bude v noci budí sa a zaspáva na ciciku. Odsavala si ci ako? Ďakujem pekne za odpoveď i keď viem ze tomu je už pár rokov.

siska53
16. jan 2019

@mariannka26 doniesli mi ju na dojcenie asi 2x a rano pred odchodom tam sa.tiez dojcila. Potom uz nie, ale ked som uz vladala stat ( cca 24hodin po operacii), tak som si chodila odstriekavat mlieko. V noci nie,lebo to by som nevstala. Ked som prisla domov, hned som malu nadojcila a normalne sa mi produkcia obnovila.. a to ona bola iny zavislak, aj ked denny.

mariannka26
17. jan 2019

@siska53 ďakujem pekne za odpoveď 🙂 vôbec neviem co mam robiť.Chirurg mi hovoril aby som sa ozvala keď dokojim. Ale mam strach keď čítam co všetko sa môže stať. Ty si mala veľký pruh? Alebo bolieval ta?

siska53
17. jan 2019

@mariannka26 nebolel, ale mne robili aj žlčník hned naraz.

mariannka26
17. jan 2019

@siska53 tak jedným vrzom ti to spravili.. No uvidím chcem to čím skôr mat z krku.. Ja to cítim hlavne teraz ako sme sa boli sankovat ťahala som baby a najmenšiu vlacila vpredu opuchlo mi to tam.. Len stále neviem ci ísť do nemocnice alebo na jednodňovú.

siska53
17. jan 2019

@mariannka26 no.. ja som radsej chvilu pod dohladom lekara, takze za mna 4dni tam byt,bolo ok a navyse aj relax, kedze doma dve malicke deti, aj celu knihu som precitala a stihla aj poklabosit so spolupacientkou, pre mna to bolo ako kupele 🙂 ale potom som uz bola rada,ze som 🏠, chýbali mi..

mariannka26
19. jan 2019

@siska53 však jasne..a môžem sa ešte opýtať kde ta operovali? Vďaka.

siska53
19. jan 2019

@mariannka26 na Antolskej.

jajka78
5. mar 2019

Ste tu niektoré co ste si predsa len dali operovať?

hogik
18. máj 2019

Ja som dva dni po operacii.bola som na jednodnovej chirurgii kedze kojim...den bol bez mlieka,vydrzali s nim i ked vela nenaspal bezomna.

jajka78
18. máj 2019

@hogik ahoj, a mala si narkozu, ako sa citis?boli dajake problemy?akodlo siho mala?

hogik
23. máj 2019

@jajka78 jasne bez narkozy to nejde 🙂 enviem kolko som ho mala ... nasla som si ho po porode. Citim sa ok neboli ziadne problemy ani bolesti 🙂

lulu2014
11. mar 2024

@siska53 ahoj. Prosim ta kto ta operoval? A mas velky rez? … dakujem.
Kludne aj IP

dominikamacakova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska53
11. mar 2024

@lulu2014 Ja som bola na Antolskej, laparoskopicky, ale je to uz 11 rokov dozadu. Mne robili zlcnik a pruh. Laparo oba. Cize rana je takmer ziadna.

stanovelky
22. júl 2024

@kamka2
@kamka277 ahoj ako to dopadlo už si bola teraz mám ten prípad ja ďakujem ti za odpoved

stanovelky
22. júl 2024

@lulu2014 už si bola operovať ako to dopadlo??

lulu2014
23. júl 2024

@stanovelky ahojky. Este nie kvoli inym problemom.

stanovelky
31. júl 2024

@lulu2014 Čau -ani ja ešte nie ,aké to máš veľké ja asi 2 CM. A sa to zatiaľ nezvecsuje tá rozmislam či počkám mám strach sa operovať .ako dlho to máš? Zväčšuje sa ti to ? A ako dlho to máš? Ďakujem ti keď mi odpovieš. možno mi to pomôže predĺžiť operaciu. !
@lulu2014

stanovelky
31. júl 2024

@stanovelky
@lulu2014 tam som ti 2 krat dal tú istú otázku,prepáč. som strese teraz či ísť alebo nie 12.8. mám ísť na vyšetrenia a neviem, ze čo, chcem mať to za sebou. a druhá vec je strach je silnejší zatiaľ ako bolesť .ktorú nemám žiadnu .porád ako to prebieha u teba ďakujem ti za každú info

stanovelky
2. aug 2024

@kamka277 už si bola ?

stanovelky
11. aug 2024

@kamka277 tak to mám aj ja tak ako si dopadla už to je dávno

kamka277
21. aug 2024

@stanovelky ahoj, nebola som s tým nikde, nejako to zmizlo. Možno aj tým, že pravidelne cvičím, tak sa to stiahlo😉

stanovelky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanovelky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanovelky
2. sep 2024

@kamka277 ahoj tak je dobré potom keď si nemusela ísť a mas to už min 10 rokou ,ako si tu písala rok 2014 .a počas toho času si mala niejake bolesti??? A ešte sa spitam aké veľké sú to mala ja to mám 2 cm. Bojím sa operácie racej by som cvičila ako ty len neviem aké cviky ..a ešte robíš normálne setko za ten čas ??