Zinnat - skúsenosti

izabel_a
19. jan 2023

Ahojte, mam zapal mocovych ciest (praveze taky mensi) ale taha sa mi uz mesiac. Som nonstop nafuknuta, krce, bolest chrbta a trpnutie noh. Mam antibiotika zinnat. Mate niekto so zinnatom skusenosti? Lebo mam pocit ze mi tieto tazkosti sposobuju antibiotika lebo ten zapal nemam az taky velky tak tomu nerozumiem.

diaalex
19. jan 2023

@izabel_a ja som na nich dostala alergiu, riadne to mám potvrdené alergológom

izabel_a
autor
19. jan 2023

@diaalex a ako sa ti prejavovala?

tanika
19. jan 2023

@diaalex mozem sa aj ja spytat ? Nakoľko som aj ja dostala alergiu na 6 den užívania opuchnuté dutiny nosné ako keby , nadcha silna , cervene oci . Ze vraj to bola alergia . Boky sre na testy ??? Si ako vam to potvrdili ? Lebo uz mam problem s doxyhexalom kombinácii s entizolom . Penicilín tiez kedy si . Preto si myslim ze ma treba nejako otestovat akergilogicka to nejako neriesi . Dik ta info.

simsalabim
19. jan 2023

@izabel_a Zinnat su moje najoblubenejsie antibiotika. Zle mi z nich nikdy nebolo. Ty Zinnat uzivas mesiac? Potom uz asi trpi traviaca sustava…

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
19. jan 2023

@rony2255 kazde antibiotikum ma minimalnu dobu uzivania, kazde nejaku inu, ale ak predpise lekar dlhsiu liecbu, tak vie preco

sono2
19. jan 2023

Veľmi dobre atb

izabel_a
autor
19. jan 2023

@simsalabim ja ich uzivam zatial 10 dni ale ten zapal uz mam cca mesiac…zle som to asi vysvetlila

kp7333
19. jan 2023

@izabel_a zinat su 5-dnove atb, cize uz si vybrala 2 balenia, co je zataz pre organizmus. uzivas probiotika?

izabel_a
autor
19. jan 2023

@kp7333 ano uzivam aj probiotika…ale stale mam brucho ako balon a boli ma chrbtica

casillas28
19. jan 2023

@izabel_a treba ist odovzdat moc a nech ti to skontroluju..mozno potrebujes ine lieky...ale ak po 10 dnoch uzivania nie si fit tak sa ti to zjavne nepreliecilo...aj z malehl zapalu moze vzniknut velky a casom chronicky ;)

kp7333
19. jan 2023

@izabel_a a nebolia ta oblicky? brali ti moc ma kultivaciu? mozno potrebujes ine atb.

izabel_a
autor
19. jan 2023

@casillas28 moc som praveze teraz nedavno odovzdavala a povedali ze je z toho uz maly zapal

lb1984
19. jan 2023

@izabel_a ja som brala min roka zinnat ale na moraxellu cyklus 10 dní vo februári a následne v juni na pneumokoka detto cyklus 10 dní. Zinnat sú top atb co sa týka NU - fakt z atb sú jedne z najbezpecnejsich sú na to aj štúdie. Ja som po Zinnate cca 2 týždne mala neurčitý zapal mocaka - bakteriu nezistili, len krv + bielkovinu vysoke množstvo stačila mi dávka Monuralu a bolo to potom OK. 2 rady Zinnat sa berie 10 dní, 5 dní sú fakt len nekomplikovane stavy, alergia a NU na liek sú 2 rozdielne veci. Ja som si myslela ze mam alergiu na erdomed (svrbenie celého tela ale ze šialené mesiac som bola na antihistaminikach) MUDr mi robila testy a alergia sa nepotvrdila, schytala som NU. Detto doxyhexal zapal očných spojiviek, tlaky v hlave schytala som NU nemám alergiu....

izabel_a
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanika
19. jan 2023

@lb1984 mozem sa sa spytat mojs reakcia je NU alebo. Alergia ?na zinnat som mala toto : ako keby nadcha , silny opuch dutin , svrbenie , cerveny dekolt , lica , ??? Testy mi moja alergologicka este nerobila , taktiež doxyhexal + entizol . ??

diaalex
19. jan 2023

@izabel_a vyhádzala som sa na tvári úplne malými červenými bodkami, pričom predtým som ho riadne brala a bez problémov.

kp7333
19. jan 2023

@izabel_a ale robili ti v labaku kultivaciu, aby zistili, co ke to za bacila a na ake atb je citlivy?

diaalex
19. jan 2023

@tanika mala som na tvári malé červené bodky aaa šla som na alergo, zobrala mi krv, dala som jej liek (1ks tabletky zinnat) a ešte ďalšie, ktoré som si myslela a potvrdili mi to z labáku

tanika
19. jan 2023

@diaalex to normalne na alergo a oni to poslali do labaku s tou tabletkou ? A aky odstup od tej reakcie to zobrali krv ba alebo ? Leno mne bolo povedane kedze mi davali kortikoid ze aspon mesisc pd reakcie a pojde to niekde do špec. Labaku ( medirex Ba) lebo ze bezne sa to kanáloch nerobi . Dik za info

vanilka83
19. jan 2023

@izabel_a ja odporúčam vždy s antibiotikum brat aj probiotika a dlhodobo aj po nich ešte aj 5 mesiacov...na mocove cesty určite d manoza a po mesiaci od užívania antibiotik skus kúru rebricek obyčajný...1,5 litra vypiť denne 10 dní za sebou plus sedavé kúpele v lavori tiež s rebríčkom je to naozaj zázračná bylinka,veľmi silná sťahuje zápaly. Veľa piť a chodiť na WC každú hodinu...musí sa ti mechúr precistovat , nenechávat tam ten moc pridlho a držať pas,ladviny vždy v teple oblečenie by malo byt proste už tomu prispôsobené a predĺžené,nenosit nič do pása,nejesť čokoládu a kakao a tak isto popíjať čaj zo žihľavy.

miriamamama
20. jan 2023

@izabel_a pri KAŽDÝCH antibiotíkach mám problémy a nie jeden, detto aj dlho po douzivani

casillas28
20. jan 2023

@izabel_a to je jedno ze je maly...ale stale tam je!

diaalex
20. jan 2023

@tanika áno, normálne chodím na alergo, tam som to spomenula a dr. mi povedala, že mám prísť na krv a doniesť tabletku. Neviem kam to posielali, nezaujímalo ma to.

ankare
20. jan 2023

@izabel_a ja som mala zápal obličiek a mne veru Zinnat pomohol. Robili mi rozbor mocu a na základe neho mi nasadili Zinnat, lebo on je účinný proti tým baktériám.
Robili rozbor mocu aj Tebe?

tanika
20. jan 2023

@diaalex dakujem za info pomohlo . 😉

lb1984
20. jan 2023

@tanika jedine zistia ci je to NU alebo alergia cez krvné testy ináč by som iba hadala

tanika
20. jan 2023

@lb1984 ano iz to riesim s alergologičkou kedze poslednom case reagujem na atb zinat , ciplox samozrejme peniciliny , uz je na case aby mi spravila testy ( nadcha , opuch slizníc , cerveny dekolt ) musim mi dat kortokoid. ( prednison ) , atihistsminika , aby sa reakcia stiahla . 🥲

steladunkova
5. nov 2023

Je dobrý, pomôže na zapal ale.pravidelne od neho chytím pleseň, mikozu vaginalnu