Žihľavka a angioedém

nikolett111
14. sep 2024

Dobrý deň, za posledných niekoľko mesiacov som niekoľko krát mala z neznámych pričiň zihlavku po nohách, rukách, bruchu a na tvári - ku ktorej sa po jednom alebo viacerých dňoch pridá angioedem do tváre (hlavne mi opuchnú oči). Nestibil (4x denne) vôbec nefunguje, Hydrocortison (účinkuje len pár hodín) a Levocetirizin Teva 5 mg (4x denne) tiež nevyzerá že by fungoval. Moja alergologicka na mňa kašle a nonstop mi len predpíše Nestibil hoci nefunguje a naposledy mi aspoň predpísala aj Prednison. Ten trochu pomáha s opuchom.

Idem sa ale zblázniť z toho svrbenie a opuchu tváre+ očí. Nikto mi nevie pomôcť zistiť príčinu (sestrička tvrdí že to mám možno zo stresu ale to ja neviem ovplyvniť) a dať fungujúcu liečbu. Nie je aspoň nejaká mastička ktorá by mi pomohla s tým svrbenim a opuchom oka?

Alebo mi niekto vedel ku komu inému ísť keď moja alergologicka sa mojej situácie nechce vážne venovať? Dala mi termín až na Január (robila už krvné testy ale tie nič neukázali a v Januári by som mala až kožné testy). Lenže ak mám žihľavku a angioedem zo stresu a preťaženia tak to fakt asi nezistím testami a neovplyvním....

Som už vážne zúfalá

marci987
14. sep 2024

Ahoj, ja mam tiez zihlavku. Tiez mi nevedeli zistit pricinu. Az nakoniec som si to odsledovala sama a zistila som, ze mam tepelnu zihlavku. Inak povedane alergiu na teplo. Ak som bola niekde ,kde bolo velmi teplo. Tak sa mi spravila po celom tele zihlavka a samozrejme aj to svrbelo.

nikolett111
autor
14. sep 2024

@marci987 no prvýkrát sa mi to stalo v decembri (myslím že po viroze) a vtedy bola aj zima. Potom sa mi to stalo v apríli (vôbec netuším dôvod). Potom asi v máji či júni zas - to som deň predtým trhala burinu v záhrade na slnku. Potom miernejšie deň pred novou brigádu v júli (čiže možno stres?) potom o týždeň dva na to zas (to som náhodou na seba vyliala živicu/resin) a teraz som to dostala zas v piatok (deň predtým som cestovala dlhé hodiny od rána do 9tej večer kvôli meškajúcim spojom a v stredu som zas mala dlhú 20km túru v Zakopanom). Čiže tiež možné je záťaž, stres, zmena teploty.... Idk. Ale teda vždy mi to začne na pravom stehne a pravej ruke - žihľavka, opuch, červené. A postupne ide na ľavú stranu + brucho + intímne partie. A na druhý deň angioedem na tvári + hnusne začervenané 😢

A dávaš si na to nejaký krém? Som rozmýšľala či by v lekárni nevedeli nejaký špeciálny zamiešať 😩

marci987
15. sep 2024

Mne sa robi zihlavka aj v zimnom obdoby, ked som velmi naobliekana, popripade som doma a je velmi natopene. Proste ak stupne eplota cca nad 26stupnov, tak ma zacina svrbiet telo a spravy sa mi zihlavka. Zase moja sestra ma zihlavku na chlad. Opacny problem ako ja.

marci987
15. sep 2024

Neberiem lieky ani nepouzivam ziadne kremy. Snazim sa ochladit ak mi je teplo a pod..

nikolett111
autor
15. sep 2024

@marci987 to je hrozné. :/ sa s tým fakt človek len musí naučiť žiť. Naše vlastné telo je naším nepriateľom a mučiteľom 😐

marci987
15. sep 2024

@nikolett111 Ano . Skuste si to odsledovat a potom uz budete vediet , co je za tym .

1342
15. sep 2024

Možno by bolo dobré skúsiť kožnú lekárku ,moja dcéra mávala z ničoho nič zihlavku a teraz sme zistili príčinu má psoriaticku kontaktnu dermatitidu na pokožke hlavy a takisto má atopický ekzém ktorý sa jej neprejavuje na koži ale v krvi ho má a bolo nám vysvetlené že jeden z prejavov je aj žihľavka ktorá sa objaví z ničoho nič

nikolett111
autor
16. sep 2024

@1342 mám v pláne ísť ku kožnej zajtra (snáď sa k nej dostanem, keďže pracuje len jeden deň v týždni) plus sa asi skúsim dakedy dostať aj ku gastroneterológovi :/ ten fakt že toľko vecí môže spôsobiť žihľavku fakt komplikuje nájdenie jej presnej príčiny v mojom prípade. A čo som čítala tak ľudia často ani nenájdu presný dôvod. Ale teda snáď aspoň ja na to prídem. 😩