Zhubný nádor slepého čreva - stretli ste sa s touto diagnózou?

smile31
28. dec 2019

Zdravim, prosím vás nestretol sa niekto s touto diagnózou? Včera sme sa dozvedeli, že naša stará mama ochorela. Je po operácii a čaká sa na výsledok histologie. No v prepustacej správe z nemocnice má uvedenú túto diagnózu. Ďakujem za každé info

arcticcode
28. dec 2019

No rakovina hrubeho creva. V starsom veku celkom bezna vec. Ak to podchytili v zaciatocnom stadiuz sanca na vyliecenie je vysoka. Inak nizka

smile31
autor
28. dec 2019

@arcticcode vďaka za odpoveď, len ona má diagnózu slepého čreva ...či to je to isté?

zenazaba
28. dec 2019

to sa s lekarmi nikto nerozpraval? len bez slova zoperovali a nikto nevie co a preco? zhubny nador je zhubny nador. Co pisu v epikrize?

smile31
autor
28. dec 2019

@zenazaba včera na kontrole to povedali, jasom sa rozprávala a lekárom ten mi len povedal, že všetko prebehlo v poriadku vybrali to čo mali a násilí hrubé na tenké črevo o nadore sa vôbec nezmienil. Starká bola aj na mr a aj lekár povedal teda to nám ona povedala,že tam niečo je ale nie je to vážne ... A bum ešte som sa jej pýtali či to je nádor keď prišla od lekára a že nie nie je.. .

zenazaba
28. dec 2019

@smile31 mozno len pouzili mkch diagnozu...ak by bolo podozrenie na rakovinu, neverim, ze by to nebolo prve, co by zmienili. Treba pockat na histologiu. Vsetky dolezite info by mali byt uvedene v prepustacej sprave v epikrize.

smile31
autor
28. dec 2019

@zenazaba mbrat mi poslal jej správu prepustaciu nejakú časť pošlem vám ju do ss? Ak sa vyznáte keby ste mi ju objasnili prosím vas

cacianka
28. dec 2019

Ak by si sa nedopatrala tak pošli mne, ja zdravotak nie som ale viem sa spytat onkologa po sviatkoch

arcticcode
28. dec 2019

Slepe crevo je jedna vec a rakovina hrubeho je druha vec.
Mohli pouzit fake diagnozu kvoli MR, robieva sa to casto. Ja som tiez isiel na MR s fake diagnozou sklerozy multiplex, lebo ze kvoli zapalu nervu by mi nerobili MR, by sa neunuvali

smile31
autor
29. dec 2019

@arcticcode lebo sa mi to nezdalo...niečo také že zhubný nádor slepého čreva..nikdy som o Tom nepočula hrubého áno ale slepého nie

namornicka
29. dec 2019

Slepe crevo sa da vyoperovat. Ak by tam bol nador tak by ho nenechavali v tele metastazovat. Asi to bude nespravna interpretacia diagnozy.

majka54321
31. máj 2020

@smile31 dobrý deň, viem, že príspevok je už starší, ale už asi viete, čo starká mala. Ja mam rakovinu slepého čreva, zistili až po operácii z histologie. čaká ma ďalšia operácia HIPEC, tak ma zaujíma ci starká ju tiež neabsolvovala?

smile31
autor
31. máj 2020

@majka54321 dobrý deň, našťastie sa nádor nepotvrdil...mrzí ma vaša situácia...

sona55555
24. feb 2021

majka54321 ahoj prosím už si absolvovala ten hipec? mojej sestre to včera robili ake je zotavovanie potom?