Zhoršienie psychických problémov na jeseň

nikolrichterova
31. júl 2024

Zdravím má niekto takú skúsenosť že sa na jeseň zimu zhoršia psychické problémy ? Mám panicku poruchu beriem aj AD na jeseň to bude 5 mesiacov a tak rozmýšľam a bojím sa že sa môj stav zhorší aj napriek braniu liekov a budem musieť NAVYSIT. Lebo niekde som čítala a ľudia tam strašili že úzkosti sa na jeseň zhoršujú 🙈🙈🙈

bublinka1426
31. júl 2024

@nikolrichterova je to blbost.

nikolrichterova
autor
31. júl 2024

@bublinka1426 hej ? Máte skúsenosť ?

bublinka1426
31. júl 2024

@nikolrichterova ja osobne nie, ale depresie sa skôr zhoršujú keď je sychravo a ponuro skoro tma, takže skôr v zime.
na jesen mavame posunute leto 🙈

nikolrichterova
autor
31. júl 2024

@bublinka1426 ja nemám depresie našťastie ale panicku poruchu úzkosti.. takze dúfam že to prežijem v zime a žiadne zhoršenie sa nebude konať 😁

bublinka1426
31. júl 2024
gabsuska
31. júl 2024

@nikolrichterova ahoj...máš okrem liekov aj psychoterapiu? Mne práve tieto obavy z budúcnosti pomáha zvládať psychológ.
Nie je ok uz dopredu sa takto strachovať.
Je to u teba ešte čerstvé keďže uvadzas,že si na liečbe 5. Mesiac. V tomto období a ešte aj ďaleko po ňom som mala rovnaké pocity a veľké obavy že sa to môže vrátiť a že keď to príde už to nezvládnem. Ale aj keď sa to vracalo už to nikdy nebolo ako prvýkrát...

nikolrichterova
autor
31. júl 2024

@gabsuska AD beriem 3 a pól mesiaca.. hej chodím mám asi 4 sedenia za sebou.. ja sa bojím aj ako to bude potom s vysadzanim a tak.. do toho riešim nefunkčný vzťah v ktorom niesom šťastná a bojím sa priateľa opustiť práve preto lebo sa bojím zw môj stav sa zhorší a ostanem bez peňazí na všetko sama niekde pod mostom 🙈 viem katastrofálne myšlienky ale keď mám pri sebe človeka aspoň sa tak nestrachujwm že aj keď ostanem náhodou pn že to nwutaihnem.. aj keď viem zw tieto scenáre sa nikdy nemusia naplniť. 😅

180207
2. sep 2024

@nikolrichterova ja som mala hrozne zhoršenie práveže na jar. Čo som sa na ňu už od novembra tešila. Psychiatrička z toho moc prekvapená nebola, že na jar to tiež prepadne veľa ľudí. Na jeseň mi chýba svetlo, to riešim tak, že všade, kde som, mám zapnuté...aj cez deň. A to beriem AD už roky...

nikolrichterova
autor
2. sep 2024

@180207 takze na jeseň v pohode áno ? Ja beriem AD 5 mesiac a dúfam že niekedy budúci rok apríl maj budem môcť v pohode vysadiť 🫶🏼

180207
3. sep 2024

@nikolrichterova jeseň tiež nie je ľahká, ale jar ma prekvapila....ja som tiež po 2 rokoch vysadila, ale žiaľ....musela som ich dať nazad. Už som zmierená s tým, že radšej do konca života, ako zažívať tie úzkosti, potom čakať, kým záberu...

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@180207 jasne tiež som toho názoru.. a vám je teraz fajn keď beriete ? Nemávate pred ms zhoršenie ? Ja mavam 😅

180207
3. sep 2024

@nikolrichterova no, je to určite lepšie. Výkyvy sú, ale s tým rátam . A pred ms sa to neskutočne zhoršuje, vtedy už od rana

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@180207 tiež tak