Zhoršené vyprázdňovanie 2 roky po pôrode

27. apr 2023

Ahojte dievčatá, nemam čas to napísať nejak nadnesene ci skatulkovane, napíšem to rovno po lopate- som už 2 roky po vaginalnom pôrode, vonku nebolo potrhane nič, vsetko len dnu. Odvtedy mám problemy s kakanim, take ze to dlho nevydržím a musím hneď utekať. Predtým keď mi začínalo treba, tak som to ešte vedela nejak potlačiť, urobiť si čas na zachod atď... Ale teraz keď začnem pociťovať potrebu, zadržím to len na velmi krátko a takmer stále musím hneď na zachod, ci krmim dieťa, ci ho obliekam, proste je to otrasne a limituje ma to v bežnom živote. Nepadá to zomna ako sliepke zas, no len takto sa to pokazilo, nejde o hnačky, ide o normalnu stolicu. Išla by som s tým aj ku mudr ale neviem ako to povedať, ci jej tam rovno ukázať zadok ci co.. Ani zlata zila mi nevybehla, zvonka anatomicky sa neudiala zmena... Mate aj vy toto? Je to bežné po pôrode? Ďakujem

luccija
27. apr 2023

To môžeš mať aj syndróm dráždivého čreva stres...nedávala by som to do súvislosti s porodom

oskorusa
27. apr 2023

Určite to povedz svojmu gynekológovi, presne ako si to tu opísala. Medzitým môžeš začas cvičiť na panvové dno. Ak máš Instagram odporúčam fit.mum.with.fun - ľahké cviky v štýle pilates presne pre ženy, aj take čo nikdy necvicili. Držím palce

trgypadl
27. apr 2023

Ahoj, moze sa jednat o pokles panvoveho dna, maternice... Konzultuj s gynekologom