Zhoršené trávenie po pôrode - nafukovanie

dievcanakopci
26. feb 2017

Ahojte maminy, mali ste niektora zhorsene travenie po porode? Pocas tehotenstva som nemala s nicim problem, jedla som maso, obilniny, zeleninu, ovocie, kyskonliecne vyrobky. Cokolvek zjem, hrozne ma nafukuje neprijemne, niekedy to neviem sama so sebou vydrzat 🙂 . Predtym som jedla vsetko, ale s prihliadnutim na stravu bez lepku (intolerancia) a cukru, po navrate z porodnice som zufala - co nerobi zle mne, robi zle zase babatku. Neviem v tom najst ziaden vzorec, iba vidim ze mi robia zle syry a paradajkove jedla. Prosim poradte, ako ste si nastartovali travenie naspat. Chyba mi zelenina, strukoviny, polievky, salaty :(

verka1818
26. feb 2017

Ahoj, mna tiez strasne nafukovalo a zistili mi celiakiu a alergiu na mlieko 🙄 zhorsilo sa mi to po porode, tak som isla na gastro a dostala som taketo vysledky. Drzim palce 😉

svetielocko
26. feb 2017

ahoj, aj mne po druhom porode zistili alergiu na mlieko a histaminovu intoleranciu (hit). dovtedy som nemala s nicim problemy. vlastne nahodou, lebo dcerka mala strasne ekzemy. ked som obmedzila stravu, trochu sa to zlepsilo. No a docitala som sa a jedna maminka mi to potvrdila, ze kazdym dalsim tehotenstvom sa HIT zhorsuje. Aj ked si stale hovorim, ze to tak snad nie je 🙂
Iba ti chcem povedat, ze mozno ti medzicasom pribudla nejaka intolerancia/ alergia, co ti robi sarapatu. Tak si to skus dat vysetrit. V kazdom pripade, pocuvaj svoje telo. Ak ti potravina robi zle, radsej ju nejedz. Moze robit zle aj tvojmu babatku (cez mliecko).
Skus postupne zaradit co najviac potravin - hlavne zeleniny, nech mate dost vitaminov a zivin. Strukoviny asi az neskor, ale salaty, polievky podla mna mozes. Sice by som zacala s nie velmi ochutenymi, skor takymi bez chuti a uvidis, ci mate problemy alebo nie. V kazdom pripade, je to cela veda a je to asi len o tom, co si odsledujes, ze vam robi, resp. nerobi problemy.
Drzim palce a prajem vela trpezlivosti. Bude lepsie 🙂

dievcanakopci
autor
3. mar 2017

Ahojte, dakujem vsetkym za tipy. Brali ste niektora po porode zelezo (aktiferrin)? Vyzera, ze prave to mi zhorsilo travenie.