Zelený zákal a antidepresíva

15. aug 2023

sestre pred časom zistili zelený zákal. Psych. jej ad vysadil - vraj tieto lieky kazia oči a ak sa zistí zelený zákal tak nie je možné ad užívať.
Stretol sa niekto s touto teóriou, alebo sestra má hľadať iného psych.
Stav sa po čase zhoršil - nespavosť a teraz sestra nevie čo s tým. Brať lieky na spanie asi nie je to pravé, pretože vzniká závislosť.
Stretol sa niekto s touto situáciou?

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

A zakal sa nejako da operovat/liecit?

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilkovazmrzka
15. aug 2023

Nooo tak potom cim skor vyriesit ten zakal, ak sa to da, a potom sa vratit k povodnej liecbe ad…

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilkovazmrzka
15. aug 2023

@citron25 no sak preto som sa pytala, ci sa to da, toto skor znie, ze sa to da len udrziavat, ale nie natrvalo opravit… a autorka pise, ze zeleny sa ani neda…

Tusim ze aj dedo mal na jednom oku zeleny, a skoncilo to tak, ze ja to oko oslepol :(

@autorka ma to na oboch ociach?

jaga18
15. aug 2023

@vanilkovazmrzka zákal, hlavne tento nevyriesite za rok. To je na veľmi dlho, doživotne by som povedala. Manžel s tým bojuje roky a aj napriek liečbe sa mu stav pomaly zhoršuje. Sestra detto. Pri zelenom zákal ide o zvýšený očný tlak, to sa len tak neoperuje. Kvapky na očný tlak treba brať naďalej aj po operáciách....
Autorka- nemám priamu skúsenosť s AD a zeleným zákalom, alev práci sme mali viac prípadov, kde museli byť ad vysadené pri iných diagnozach a klienti ostali bez psych. liečby pretože ohrozovala a nepriaznivo vplyvala na ich celkový zdravotný stav.

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modrymotyl8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrymotyl8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrymotyl8
15. aug 2023

Napíšeš mi správu?

modrymotyl8
15. aug 2023

Ako tebe ? Si písala že sestre?

scorpionflower1
15. aug 2023

Ja mam glaukom, uzivam Carteol, psych. pacient nie som sice, ale toto pocujem prvykrat. Ja viem len ze kortikoidy zvysuju ocny tlak.

modrymotyl8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrymotyl8
15. aug 2023

@scorpionflower1 carteol je aký liek?

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modrymotyl8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrymotyl8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaga18
15. aug 2023

@modrymotyl8 žiaľ pri mnohých, hlavne kardio diagnozach nemôžu. Tam je jedno aké lieky, keďže účinné látky sú tie isté. Mali sne, že kardiológ povolil, no po kontrole bol stav zhorseny, tak sa museli lieky od psychiatra úplne vysadiť a to potom bolo len rošambo...

modrymotyl8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. aug 2023

ďakujem všetkým za pomoc

jaga18
15. aug 2023

@modrymotyl8 potom sa musia riešiť terapie, psychológ, alternatívna liečba ... to je v mnohých prípadoch lepšie riešenie, ako závislosť na AD . Horšie je to keď zdravotné problémy prepuknu u už závislých pacientoch. Tam sa to už ťažko rieši, ale tak psychiater nemôže riskovať zlyhanie srdca a smrť pacienta a jednoducho lieky takýmto pacientom nepredpise. Pri glaukome nemám skúsenosť, ale zrejme aj tam je to kontraindikacia.

taktotedanie
16. aug 2023

Vacsina AD moze sposobit uzavretie komoroveho uhlu co ma za nasledok akutny glaukomovy zachvat co je v oftalmologii akutny stav , ktory musi byt okamzite rieseny hospitalizaciou na ocnom oddeleni alebo klinike
Nepisete ake AD, vacsinou potom pacienti maju bud len magnezium, Guajacuran, intenzivnejsie terapie