Zdravotná dokumentácia seniora

18. jún 2024

Za akych okolnosti maju blizky rodinni prislusnici pravo nahliadnut do zdravotnej dokumentacie?

Jedna sa o seniora o ktoreho sa jeho dcera nezaujima, mozu byt detaily zdravotneho stavu spristupnene aj vnukom?

deti95060810
18. jún 2024

nemá zdr. dok. doma? bežne to tak mávajú .

sisa_s
18. jún 2024

Podla zakona smie nahliadat do dok. okrem pacienta, statnych organov aj :
SPLNOMOCNENEC, teda ktokoľvek, koho na nahliadanie do zdravotnej dokumentácie písomne splnomocnil pacient alebo v prípade smrti pacienta nikto z blízkych osôb. Podpis splnomocniteľa musí byť osvedčeným. Splnomocnenec má právo nahliadať v takom rozsahu, aký je uvedený v plnej moci.

autor
18. jún 2024

@sisa_s to splnomocnenie musi byt notarsky overene?

sisa_s
18. jún 2024

Pise sa v zakone, ze musi byt osvedcene

maranco
18. jún 2024

Ak máš jeho občiansky a povie ti heslo môžeš pozerať dokumentáciu v "Moja Zdravotná knižka" https://www.npz.sk

rozculena
18. jún 2024

@maranco kde zoberiem to heslo

maranco
18. jún 2024

@rozculena pri žiadosti o vydanie OP ho zadávaš na klávesnici, je to 6 miestne číslo ak ho zabudneš tak ideš osobne zmeniť na oddelenie dokladov, tam si zadáš nanovo
doma si ho na PC môžeš kedykoľvek zmeniť
ak zadáš 5× nesprávne občiansky sa zablokuje, znovu treba ísť osobne odblokovať

Zvykli dávať k OP taký letáčik a tam bolo miesto kde si to poznačiť.

rozculena
18. jún 2024

@maranco a netreba k tomu čítačku?

maranco
18. jún 2024

@rozculena áno ísť k niekomu kto má počítač a čítačku, ale dá sa aktivovať aplikácia https://ep.slovensko.sk/ a už potom sa len v mobile potvrdzuje prihlásenie
ja tam mám zapísané podrobne celú prehliadku aj rozbor krvi, prípadne je tam log kedy ktorý lekár si pozeral tvoju kartu
predtým dávali zadarmo čítačky, len stačilo si pýtať, ja som dostal 2× pri každom novom OP

rozculena
18. jún 2024

@maranco mne ju odmietli dať,že načo mi bude....🙄

maranco
18. jún 2024

@rozculena si mala povedať že ideš kúpiť auto tak ho budeš potrebovať prepísať 🙂
mne prvú dali, síce s kyslým pohľadom ale bez komentára doniesla a druhú mi nanútila aby som si len zobral že majú teraz inakšie