Závraty a únava 7 mesiacov po pôrode

ivett311
27. júl 2016

Ahojte mamicky. Som 7 mes. po porode a cca 5 mes. sa citim tak divne. Musim povedat ze kojim este stale. Som vkuse unavena, nemam naladu silu na nic som casto netrpezliva nervozna vsetko ma boli a hlavne to ze mam zavraty keby som chcela odpadnut 😞😞😞 bola som u lekara vsetko mam v poriadku. Uzivam magne b6 na noc magne b6 relac..mam tazky rok za sebou s manzelom sme sa rozisli riesime rozvod.. Som z toho smutna 😞 poradte mi nieco. aj vy ste take unavene pri babatku alebo som iba ja taka slaba.." zdravotne ptoblemy mozi byt aj z kojenia" ? Dakujem🙂

nikussska123
27. júl 2016

@ivett311 ahoj... Ja som po porode 4,5 mesiaca zatial plne kojim ale mavam obcas take stavy hlavne ked su taketo teploty ze mi byva zle, tocenie hlavy, niekedy mi byva na zvracanie rano sa budim unavena a niekedy mam chut prespat cely den. Babatinka nam davaju riadne zabrat a hlavne hormony s nami burcuju. A zvlast ked mas este taketo tazke obdobie ;(

glorikarebeka
27. júl 2016

@ivett311 je mi luto,ze sa takto citis,drz sa a nie si jedina takto unavena a este aj rod.problemy dotoho.Musis sa drzat hesla vsetko zle je na nieco dobre.

tetasa
27. júl 2016

@ivett311 mila Ivetka,kojenie nema s tym nic spolocne,skor stres a unava je zo situacii v akej si a zaroveñ par mesiacov po porode,telo to stoji roboty par mesiacov kym sa tie hormony v tele ustalia.Babo da vela prace a unavy,prajem ti vela sil aby cim skor preslo to unavne obdobie,nezabudaj hlavne nato ze kazdym dñom to bude lepsie.
Ja som kojila az rok a pol,netreba zabudat nato ze napriek tomu ak si budes nadalej mysliet ze to je z kojenia,moze to mat na teba zly psichologicky vplyv a mozno je lepsie prestat.Dufam ze to zienky nepochopia zle,samozrejme nie je nic lepsie ako materske mlieko,ale tak sa uz nejedna o novorodenca a takisto treba mysliet aj na zdravie mamicky ci uz psichicke alebo fyzicke.
Vela stastia ,uzivaj si babatka uvidis ako casom vsetko bude lepsie 😉 🙂

ivett311
autor
28. júl 2016

Dufam ze nemam poporodnu depresiu..
Dakujem Vám za krasne slova 😊

zooeynka
28. júl 2016

U mna boli zavraty(az na odpadnutie)pri dojceni z nedostatku zeleza, zlepsilo sa to ked som ho zacala doplnat!!!

ivett311
autor
28. júl 2016

zooeynka dakujem za odpoved, skusim to zelezo a uvidim..😑

natalym
28. júl 2016

Tiež myslím, že je to tým železom.

jabadaba
28. júl 2016

@ivett311 chudokrvna nie si? Daj si pre istotu este raz spravit krvy obraz. Priznaky co popisujes casto byvaju spojene prave s nedostatkom zeleza. Vratane poruchy rytmu srdca a dychavicnosti. Si po porode, casto dochadza k vyraznym krvnym stratam, zeny celkove byvaju chudokrvnejsie, ak sa Ti to nepodchytilo, mozes mat prave taketo problemy. Navyse, ako citam mas aj riadne zatazove obdobie...Drzim place.

ivett311
autor
28. júl 2016

Dakujem vám za odpoved a za podporu.. dufam ze casom to bude lepsie. Ostala som sama s babatkom a neviem sa s tym zmierit.

bibistec
30. júl 2016

no zavraty mozu byt aj z krcnej chrbtice a unava no z toho celeho kojenie, dieta rozvod a tak a stitna zlaza je ok?

ivett311
autor
30. júl 2016

Neviem to mi este nevystrili zatial bolo v poriadku.

janifer
30. júl 2016

Aj ja som bola unavena, pomaha viac solit, zvysit tlak. Mozno to magnezko otapuje. A kontrola u dokt.na krvny obraz a tlak. A castejsie jest, dat si aj sladke, alebo co doda energiu. Maso som jedavala kazdy den, jedla som ako murar. A aj tu stitnu zlazu veru pozriet. A este odporucim: ak nahodou jes vela sladkosti, nebosaj mas vytoky z posvy a si nervozna na svoje okolie: unavu sposobuje aj premnozena kvasinka. Takze skus protikvasinkovu dietu, cesnak, probiotika, jogurty, obmedzit pivo, vsetki kde si kvasnice..chleba, vino ...aj ked dojcis tak aj tak to sem napisem.

charity
30. júl 2016

@ivett311 Ty sa hlavne daj dovysetrit, lebo nejaku pricinu to ma. Nervi do seba lieky a selezo naslepo, ale po testoch u lekara, lebo sa rozhadzes este viac. A odporucam aj imunologiu, konkretne histaminova intolerancia sa moze takto prejavovat. Drz sa a bojuj.

charity
30. júl 2016

@ivett311 A skus psychoterapiu na rychlejsie sa vyrovnanie s rozvodom. Tvoje babo Ta potrebuje mat ok.

ivett311
autor
31. júl 2016

Ja si myslim ze to bude kvoli psychike, ten rozvod, smutok starosti..som psychicky strasne vycerpana😞

mia002
15. aug 2016

@ivett311 aké vyšetrenia ti robili? čo ti pomáha?aké lieky?

ivett311
autor
15. aug 2016

Zatial dostavam magneziove injekcie plus zelezo, lekarka hovoril ze to je kvoli psychike..ty más nieco podobne?

mia002
16. aug 2016

áno mám a som z toho zúfalá. a nevedia z čoho.hlavne tie zavraty ma trápia,a únava, niekedy nie som schopná nič robiť len v posteli som.aj ty máš také zavraty že cítiš že sa ty akoby kolíšeš pocit že asi padnes ?

ivett311
autor
16. aug 2016

Presne to iste citim aj ja ☹ skusala si nejake lieky vitaminy?

mia002
16. aug 2016

občas si dám magnezium vitamín b a beriem antipsychotika ktoré mi občas pomôžu inokedy zas nie

mia002
16. aug 2016

@ivett311 aj ty sa tak cítiš ako by si bola opitá?

dionyzka
16. aug 2016

@ivett311 no tazko povedat, treba si za tym ist a hladat pricinu spolu s lekarom. Ale myslim si, ze ten stres, smutok, do toho male babatko, ktore Ta zamestnava naplno, moze sposobovat neblahy zdravotny stav. Viem o tom svoje. My sme sa prestahovali svokre, ked sa narodila druha dcera a zacali stavat dom. Trvalo to dva roky, hrozne nieco. Svokra otrasna, psycho kazdy den. Pravidelne som z nicoho nic vracala, mala migreny, zly krvny obraz... ked sme sa prestahovali vsetko preslo. Psychika je hnusoba!

ivett311
autor
18. aug 2016

@mia002 ake AD? Mne vypisal lekar citalec ale este som nezacala lebo stale kojim..

mia002
18. aug 2016

ja som ich dostala v zahraniči kde žijem, na slovensku také nie sú, lebo som navštívila neurologa na slovensku a on ich nepoznal.čo to je ten citalex ?

mia002
18. aug 2016

našla som na internete ten citalex sú antidepresiva,mne tiež prepísali, ale nejak som sa bála ich brat, potom ak ich začneš brat daj vedieť či ti pomohli.vďaka

denamir
28. jan 2018

@zooeynka aj ja mam pocit na odpadnutie a ze mam menej železa som 7 týždňov po pôrode po akom čase ti to prešlo?

denamir
28. jan 2018

@mia002 aj ja mam toto co tu pomohlo som 7 týždňov po pôrode totálne unavená a mam ešte aj dva a pol ročnú dcéru

zooeynka
28. jan 2018

@denamir prepac, uz si nepamatam po akej dobe mi tie zavrate presli...pila som aj hektolitre kavy...

denamir
28. jan 2018

@zooeynka a co ešte len ti železo užívala?

zooeynka
28. jan 2018

@denamir len zelezo. Ale bola som sialene unavena, neviem si predstavit do tych stavov mat este dalsie dieta, ktore vyzaduje pozornost...klobuk dole