Závrate z očí na blízku vzdialenosť

17. jún 2022

Baby cca 3 tyzdne mam zavrate akoby z oci. Oci nebolia, len ked mam nieco akoby blizko v zornom poli tak mi pride na odpadnutie. Citanie tiez nablizko alebo rozhovor s clovekom nablizko je pre mna tazky. Neuro aj CT ok. Buduci tyzden idem na ocne. Ine tazkosti nemam, zavrate pocas dna nemam, len to prislo zrazu ked som si v obchode isla precitat zlozenie zubnej pasty prisiel prvy zavrat.
Dlhsi cas som pretazovala oci PC po nociach do prace a den predtym ako prisiel prvy zavrat som mala aj migrenu.
Nemate skusenost ?

marci77
17. jún 2022

nechcem strasit ani nic take.....ale kamoska zacala mat problem s videnim a po vsetkych moznych vysetreniach potvrdili u nej sklerozu multiplex a to nemala este ani 40

ale samozrejme vy to mozete mat z niecoho uplne ineho, iba priklad som chcela uviest

hradnapani
17. jún 2022

@marci77 ale u neurologa a na CT dopadla dobre - myslim, ze ich tato dg. napadla medzi prvymi moznostami.

autor
17. jún 2022

@hradnapani Na neurologii mi spravili vsetky vysetrenia - CT na vylucenie lezii.

cairka
18. jún 2022

Riešim to isté, zatiaľ všetko OK, len som dostala nové okuliare, aj na čítanie. Zatiaľ sú v optike, sama som zvedavá, či to bude ten dôvod. Na neurológiu sa ale neviem dostať, komu sa dá dovolať, ten neberie nových ...

autor
18. jún 2022

@cairka Ako Vam to zacalo ?

sojorez
18. jún 2022

Vek? Po 40 zacina presbyopia.

cairka
19. jún 2022

No pozvoľna. Zadala som do Google tu presbyopiu a ako keby o mne 😅 Názov síce lekárka nepovedala, ale dúfam, že ozaj to je len toto a okuliare to ' vyliečia'.

jojo1976
15. mar 2024

Sipkovy caj liter denne pite