Zavodnený organizmus - opúchajú mi nohy a mám nafúknuté brucho

tatianaga
14. júl 2022

Poslednú dobu ma hrozne trápi voda v tele. Puchnú mi nohy, mám nafúknuté brucho a cítim sa celkovo, akoby sa všetka voda, ktorú vypijem, zadržiavala v tele. Skúsila som už všelijaké bylinkové čaje a tabletky a nič... nemáte nejaké tipy?

stanulienkat
14. júl 2022

Prestat solit.

pukina
14. júl 2022

@tatianaga oblicky mas v poriadku? opuchy nie su ok, treba sa dat vysetrit. Ale inak ako sa pise vyssie, urcite menej solit, menej spracovanych potravin, viac vlakniny v strave, dostatok tekutin

rivini
14. júl 2022

@tatianaga vylucit sol, cukor a pit zihlavovy caj a vela vody

zdravie911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra7825
14. júl 2022

Odporucam z DM sumivy vitamin na odvodnenie. Mne to dost pomohlo. Mam sedave zamestnanie a tiez mi v lete zapuchali nohy. 2kg isli hned dole. Kneip - Endtwasserungs Brause

maca2017
14. júl 2022

@tatianaga Odporúčam Forfeminna slim. Mne pomáha, hlavne teraz v lete 🙂

viestta
14. júl 2022

Ak je to dlhodobý stav treba to riešiť u lekára a nie cajikmi

taktotedanie
14. júl 2022

Treba navstivit lekara, potrebne su odbery

viera77
14. júl 2022

Piť veľa vody a hlavne teraz v lete, aj keď necítiš smäd a myslíš si, že piješ dosť. Odporučil mi to vyskúšať všeobecný lekár. Ak často chodíš na WC, moču je veľa a je čo najsvetlejší, vtedy je to OK. Od júna teda pijem veľa vody a nohy mi úplne prestali opúchať, konečne po dlhej dobe mi vidno členky a hlavne teraz v lete, počas horúčav, keď som nohy vždy mávala veľké ako slon. Opuchy sú zadržiavaná voda, ktorá telu chýba lebo piješ málo. A samozrejme za predpokladu, že sa nejedná o zdravotný problém, nutnú návštevu lekára a liečbu.

veronikanika_89
14. júl 2022

@tatianaga ja som mala často problém, že sa mi tieto stavy navodnatenia vracali a pomohlo mi ako vravia ostatní menej soliť. Skúšala som aj rôzne produkty a nič nemalo dlhodobejší účinok, až mi nakoniec pomohlo Odvodnenie ženy od ZEEN by Roal... Bola som pokusny králik pri vývine tohto produktu, keďže som sa zapojila do testovania a neľutujem. Desať dní a pokoj dlhší čas.

tatianaga
autor
14. júl 2022

@stanulienkat no veru ja ani nesolim. Takže to problém asi nebude 🙂

tatianaga
autor
14. júl 2022

@pukina no ja skoro vôbec nesolim, a na preventivke s bola pred troma mesiacmi. Mne to začalo celé týmito horúčavami. Pijem strašne veľa tekutín, lebo ja mám stále pocit smädu, keď je teplo, ale nejako to nejde von. Opuchy mi začali ešte len pred nedávnom

tatianaga
autor
14. júl 2022

@petra7825 videla som to už, len mám pred týmito sumakmi rešpekt, keďže vraj zanasaju organizmus.

tatianaga
autor
14. júl 2022

@viera77 ja si myslím, že pijem naozaj dosť vody. Ale od zajtra to začnem brat ozaj vážne a budem si to merať, keď tak skúsim ešte niektoré z tých tabletiek, čo písali ostatní

tatianaga
autor
14. júl 2022

@veronikanika_89 no a tu forfeminu ste skúšali predtým tiež? Lebo asi si jedno z toho kúpim, len neviem, ktoré je lepšie

pukina
14. júl 2022

@tatianaga len na preventivke ti nespravia toto cielene vysetrenie. Niekedy aj vysledky z preventivky mozu byt ukazkove, lenze ked opuchas (aj napriek tomu ze je kravske teplo) a ako tvrdis pijes dostatok vody, nie je to v poriadku. Velky pocit smadu moze byt aj zacinajuca cukrovka, pozor na to. Nezatazuj si pecen este dalsimi tabletkami a cajmi na odvodnenie, radsej jedna zbytocna navsteva lekara akoby si to mala neskor lutovat

daniela2202
14. júl 2022

@tatianaga TO je na doktora, môže to byť aj srdce

tatianaga
autor
15. júl 2022

@pukina asi máte pravdu. Pôjdem radšej k lekárke a dám potom vedieť, možno to pomôže aj niekomu inému, ak má rovnaké problémy a si to tu nájde. 👍

veronikanika_89
15. júl 2022

@tatianaga áno, ako nemôžem povedať, aj tá mi zaberala, keď som ju používala, ale je to na dlhodobejšie používanie, aby bol vidieť nejaký účinok a ja mám tak, že sa mi tento problém objaví sporadicky... tento je na 10 dní a ja som videla reálne účinok. Navyše od ostatných by vyplavovať z tela ozaj iba vodu a nie veci, ako vitamíny či minerály, ktoré v tele majú zostať... Veď dajte vedieť, keď skúsite, ako to Vám zabralo

tatianaga
autor
22. júl 2022

Tento týždeň som si všetkých lekárov stihla obehať, a výsledky mám v poriadku vo všetkom, vraj za to môže sedavé zamestnanie a mierna nadváha. Treba veľa tekutín piť a viac sa hýbať. Kúpila som si však aj ten výživový doplnok, čo spomínala tu veronikanika_89 a ako mám to tretí deň a mám pocit, že už sa to o niečo zlepšuje. Volá sa to Odvodnenie ženy , keby niekto chcel vedieť. Také čierne balenie. 👍

ejanjelik
22. júl 2022

Mala som pocit opuchnuté nôh,začala som piť čaj na odvodnenie cca za týždeň zápal oblicky

tatianaga
autor
22. júl 2022

@ejanjelik ja som bola u urológa, a ten mi obličky vyšetril a mám ich v poriadku. Mám ísť na kontrolu ešte o mesiac, ale vravel, že je ešte nejaké vyšetrenie, ale to sa musí nejako zasahovať do obličiek - odobrať vzorka, a to by bolo úplne zbytočné, lebo sa pri ňom môže zaniesť aj infekcia do nich.

ejanjelik
22. júl 2022

@tatianaga mne to na Sone nebolo vidno,zistili z mocu