Závislosť od nosných kvapiek, upchaté dutiny a nezaberá liečba kortikoidmi

sofia1979
24. okt 2021

Ahojte máte niekto obdobnú skúsenosť? Som dlhodobo závislá na rôznych nosných kvapkách momentálne už prestali zaberať nos mám úplne upchatý zrejme nejaká silná alergia plus respirátor nosenie tak takto som dopadla. Viem som blbá no ja som mala problémy vždy s nosom alebo problémy. Prosím z držte sa výčitiek nadávok tie už mám z každej strany. Skôr by som chcela, rady aj ľudové ak niekto vie pomôžte veľmi pekne prosím. Neviem ako tl budem vám moc vďačná. 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏😛

janinah
24. okt 2021

nijaké babské recepty nepomôžu ,poškodili ste si nos. sliznicu,smer orl amb.

zuzzinkaa
24. okt 2021

@sofia1979 aj ja som mala dlhodobo upchatý nos, pre mna to už bolo priserne a v tejto blbej dobe si každý myslel že mám covid lebo som nonstop fukala nos a kychala 🤦‍♀️🤣 závislá na kvapkách som ale nebola. Hladala som teda nejaké lieky na liečbu chronickej nadchy a kúpila si sinupret sirup (neviem či acut alebo forte môžem pohľadať fľašku) a to po pár dňoch ako keby mi niekto odčaroval nádchu. Mala som pokoj asi 4 mesiace a potom sa to vrátilo, zasa som dala sirup a mám pokoj. Je to take hnusne sladké bylinkové ale za skúšku nič nedáš 🤷🏻‍♀️

olivia1425
24. okt 2021

@sofia1979 ahoj aj ja som zavislak,alergia a este aj kriva prepazka dobre kombo 😁
najcastejsie odporucania su morsky sprej, vincentka a vydrzat nestriekat, odpuchne sliznica a bude to lepsie,.skusis striekat len do 1 dierky a tak sa oducat
Mne pomohla krcna chodila som na "kury"asi 1x krat do tyzd na, ale tiez som mala zakazany sprej takze asi niet inej varianty 🤷‍♀️

danielaaa212
24. okt 2021

@sofia1979 my sme dostali odporucanie na Aspecton. Muz uz 5 rokov funguje na nom. Prirodny... nahradil Olynth ... Aspecton je prirodny. On chvalabohu sa vyliecil a uz nepouziva navykove spreje. Cize skus vyskusat , nezarucujem,ze pomoze ..ale u nas ano.

snehulak77
24. okt 2021

Ja som prestala zo dňa na deň. Keď som bola tehotná, lebo ja som prekracovala dávky, čo som už nemohla vydržať. Povedal mi doktor, nech okamžite prestanem, že keď prekračujem dávky, nevedia mi povedať nakoľko to je nebezpečné. To bol taky impulz, že som si ich už nedala. Prvý deň bola hrôza, myslela som, že zosaliem, ale potom už lepšie a lepšie. Inak, dobrá rada je aj skúsiť to, keď vonku prší a nechať si otvorene okno. Držím palce, kto nezažil, tak si nevie predstaviť 😂😂😂

slovakboy
24. okt 2021

@sofia1979 Sinupret v kombinácii s Erdomedom alebo Soledum.

tmtm
24. okt 2021

@sofia1979 Dávaj si sprej len do jednej dierky. Bude to nepríjemné lebo druhá bude upchata ale ver, že to prejde a uvoľní sa. Bude to trvať pár dní. No a potom už prestať použivať sprej a čakať kým odpuchne druhá. Môj chlap bol roky závislí na spreji do nosa. Denno denne ho roky používal.Teraz je tomu asi mesiac čo ho prestal používať týmto spôsobom.

zenazaba
24. okt 2021

@sofia1979 navsteva ORL a inhalator.

vanda323
25. okt 2021

@janinah Ahoj, a to na ORL vedia pomôcť s tymto ? Môj muž to tak má je závislák na kvapkách do nosa

mable123
25. okt 2021

@sofia1979 sú doktori ktorí skúšajú a vymýšľajú ako pomôcť a sú lekári kt. Ti povedia ja neviem..... Ja mám s nosom problém nonstop a už som si aj zvykla sopliť... chytí ma alergia a rovno môžem ísť spať :D

pininka1
25. okt 2021

Aj moja svagrina bola, roky rokuce, potom jej nasli polypy a ked jej ich vybrali ma svaty pokoj, urcite to treba riesit,pretoze mam znamu ktora kvoli tomu prisla v mladom veku uplne o cuch.

alana1
25. okt 2021

ahoj, ja som tiez mala asi dva roky upchaty nos. vkuse som si kvapkala nasivin. ale nasla som prave tu super postup ako kvapky minimalizovat a to takto. najprv som si kupila tie najslabsie kvapky pre novorodencov a zacala som kvapkat tie, jasne ze najprv velmi nezaberali a casom sa to upravilo. potom som zacala kvapkat iba do jednej dierky nosovej a tak som to striedala az sa ten interval kvapkania predlzoval a nakoniec som sa kvapiek zbavila uplne...takze da sa to, len je potrebne trosku vydrzat. drzim palce

janinah
25. okt 2021

@vanda323 samozrejme.ze vedia pomôcť.vygooglite si mukotomia.teraz aj laserom

stanulienkat
25. okt 2021

Mega upchaty nos nemas zo silnej alergie,ale zo znicenej sliznice. Smer lekar. Kazde kvapky sa maju pouzivat 5-7 dni.

sofia1979
autor
25. okt 2021

@tmtm ďakujem krásne skúsim

sofia1979
autor
25. okt 2021

@stanulienkat to mi je jasné určite idem už som objednaná len vieš nieje lekár ako lekár

sofia1979
autor
25. okt 2021

@alana1 ďakujem celkom dobrý nápad lebo viem že Dr vie napomôcť no od... si to musím tak či tak sama

sofia1979
autor
25. okt 2021

@mable123 úplne ťa chápem asi som tiež natrafila na takých

sofia1979
autor
25. okt 2021

@zenazaba určite už len vybrať dobrého

sofia1979
autor
25. okt 2021

@janinah áno jasne určite aj keď moja Dr po toľkých rokoch závislosti vraví že sliznica je zatiaľ ôk no asi je treba zmeniť lekára

sofia1979
autor
25. okt 2021

@zuzzinkaa ďakujem krásne

sofia1979
autor
25. okt 2021

@olivia1425 ahoj určite ak sa chcem toho zbaviť musím skúsiť aj ja vydržať skúsim po tej jednej dierke ďakujem krásne

sofia1979
autor
25. okt 2021

@danielaaa212 ďakujem som naklonená čomkoľvek

sofia1979
autor
25. okt 2021

@snehulak77 presne je to strašné strašné ďakujem ja dom cez tehu tiež tak ale paradox vtedy mi to robilo najmenej problém teraz už to je hrôza

sofia1979
autor
25. okt 2021

@slovakboy ďakujem krásne fakt to tak pomôže?

sofia1979
autor
25. okt 2021

@tmtm ďakujem toto bude asi naj nápad ďakujem viem že si v tomto musím pomôcť len sama

sida447
25. okt 2021

@sofia1979 Ahoj, ja som si kvapala dlhých 20 rokov s mensimi prestavkami. Teraz si uz dlhsie nekvapem, musela som to par dni a noci vzdrzat s uplne zapchatym nosom. bola som aj na orl a tam mi dali nejake lieky na odpuchnutie nosnej sliznice pocas odvzkania,ale nos som mala aj tak stale zapchaty. Ale co mne pri odvykani velmi pomohlo, odvykat po jednej nosnej dierke, bolo to znesitelnejsie, aspon som sa nesla v noci zadusit 🙂

sida447
25. okt 2021

@sofia1979 Uz Ti to byby radili, som necitala celu diskusiu, ale fakt to pomoze 🙂

lavender273
25. okt 2021

@sofia1979 presne toto riesim, odkedy masku nosim stale nejake problemy s dutinami. Mne zabera velmi vyplach dutin slanou vodou.
Pouzivam toto a celkom mi to pomaha.

sofia1979
autor
26. okt 2021

@sida447 ďakujem áno veľa žien tu píšete a je to dobrý nápad skúsim