Závislosť na spreji do nosa

lneviemmeno
23. jan 2024

Ahojte, prosim vas pomoc 🙏🏼🥺 Urobila som neskutocnu chybu, som v 38tt, pred par tyzdnami sa mi zacalo zle dychat, zacala som uzivat cerveny Olynth, doktor mi ho dovolil, kedze morske vody mi vtedy nepomahali. Ano, zial som ho uzivala dlhsie ako 7 dni, minula som konkretne 2 spreje. Momentalne som na tom tak, ze mam nonstop upchaty nos, neviem dychat, v noci sa budim a neviem spat.. Spim vysoko, vetram byt, chodim na vzduch, nic mi nepomaha. Dalsi si uz samozrejme nechcem kupovat.. Uzila som len 2 spreje a ku koncu mi az nonstop krvacalo z nosa. Myslite, ze si mam kupit sprej s morskou vodou, ze mi zaberie? Alebo alpu a to dychat? Naozaj neviem, chcem sa zbavit zavislosti ale chcem aj vediet dychat.. 🥺🥺 Dakujem za rady.

janinah
23. jan 2024

Len nie alpu...

crazy_cat_lady
23. jan 2024

myslim, ze pri tomto nepomoze nic ine, len vydrzat a nezatazovat tu sliznicu uz ziadnymi sprejmi. je to urcite neprijemne, ale ked to vydrzis, nos sa ti uvolni a budes moct zase normalne dychat 🙂

mamamasama
23. jan 2024

Neboj sa. To je tehotenstvom. Mala som to uplne rovnako. Po porode som ho uz nepotrebovala ani raz 🙂
Mimochodom. Mne nezaberalo absolutne nic ine.

lneviemmeno
autor
23. jan 2024

@crazy_cat_lady a kolko to moze podla teba trvat? 🙂 stalo sa mi toto prvykrat v zivote, predtym som spreje pouzivala len pocas choroby a neostala som na nich zavisla. Samozrejme, ze sa k nim vracat uz nechcem, vidim to na mame ktora ich pouziva niekolko rokov a kazde 3 dni si musi kupovat novy a novy. Takto zit nechcem.

jaskolka
23. jan 2024

Tak v tehotenstve je to bežné, morskú vodu si daj kľudne, a počkaj do pôrodu. Keď sa to nezmení, tak smer orl, nech ta poriadne vyšetria.
Mama inak by mala určite ist tiež, nie je normálne, ze toľko užíva tie spreje, to už je závislosť.

lneviemmeno
autor
23. jan 2024

@mamamasama dufam, ze to odide teda 🙏🏼 najprv som chcela, ze vsak este do porodu budem uzivat sprej a potom s nim seknem, ale naozaj uz par dni mi casto krvaca z nosa tak som ho radsej vyhodila a musim to prekonat.. je to strasne 😒

betulinka1
23. jan 2024

@lneviemmeno kludne si kup morskú vodu do nosa a vypytaj si nejaky krem do nosa s pantenolom alebo co ti poradi. Vytieraj si nos tym krémom tycinkou do ucha. Podla mna nie si závislá, len mas napuchnute dutiny a zrovna spreje volne dostupné su neni dobre riesenie. Nech ti nieco predpise lekar, co je primárne určené na alergiu alebo napuchnute sliznice a mozu to tehotné. Mne sa osvedčila dymista, allergodil. Musia ti odpuchnut sliznice, ak mas stale pocit plného nosa, dolezite je aby si prijala dostatok kyslíka. Mozes sa aj naparovať slanou vodou.

cookie29
23. jan 2024

uz to tu bolo viackrat pisane, ze tie spreje provokuju zavislost. A problem s dychanim moze byt aj tehotenstvom. Ja by som hodila rec s lekarom na tuto temu.

lubkovaandrejka
23. jan 2024

@lneviemmeno Ahoj, ja som s tym mala tiez ptoblem. Vyse mesiaca som pouzivala Muconasal sprej a jasne,ze nos bol stale zapchaty,az som si ho raz nekupila, na druhy den som si strekla quixx 2x, na dalsi den raz a na treti uz nebolo treba a nadcha sa vyparila :D

lneviemmeno
autor
23. jan 2024

@cookie29 ano, ja viem, ze to co som uzivala sposobuje zavislost, skor ma zaujimalo co mi moze pomoct s dychanim bez toho aby som sa stala zavisla. Lebo staci mi, ze len dnes existujem bez akehokolvek spreju a dycham iba ustami a som nonstop smadna tympadom 🥲🥲

brezza
23. jan 2024

@lneviemmeno len morsku vodu, nic ine by si nemala brat. A mame odkaz, ze moze prist o nosnu prepazku.

kvadrinkaaa
23. jan 2024

Kup si taku tu mentolové tycinku za 2 Eura, vola sa to Hapčí. Je to nosovy inhalator, pekne to vie na chvilu uvoľniť nos. My sme boli teraz chorí a 7r syn mal vkuse upchatý nos, toto mu pomohlo, kvapky som mu odmietla dávať a morská voda ho štípala.

lneviemmeno
autor
23. jan 2024

@kvadrinkaaa toto mi spominala aj babka, naozaj to pomaha? skusim si to zajtra kupit aj spolu so sprejom s morskou vodou, este mozno to naparovanie vyskusam 🙏🏼 dakujem😊

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
igiana
23. jan 2024

@lneviemmeno mala som to presne ako ty, davala som si nasivin ten slabsi (detsky) vzdy vecer pred spanim lebo by som nic nespala. Je to sposobene tehotenskymi hormonmi. Po porode sa nos odopchal a na kvapkach som zavisla neostala. Prinajhorsom si budes davat po porode Nasonex, to mi lekarka predpisuje ked mam nadchu dlhsie ako tyzden

taktotedanie
23. jan 2024

@lneviemmeno kup si hapci mentolovu tycinku do nosa maju napr v teta drogerii
A teda cerveny olynth ti lekar dovolil?? Mohla si aspon davat detsky nasivin

mikitilik29
23. jan 2024

@lneviemmeno ja som celé dva tehotenstva používala olynt červený, lebo mi nič nepomahalo a to sa nedalo vydržať ten upchaty nos. A všetko je ôk. Akonáhle som porodila, tehotenská nádcha zmizla a vôbec nie som závislá.

poslednepogo
23. jan 2024

@lneviemmeno skus kanvicku na vyplachovanie nosa a do toho vincentku alebo slanu vodu

katkazocele
23. jan 2024

sú 2 možnosti - jedna že vydržať možno aj 2 týždne že budeš mať pocit upchatého nosa ale nakoniec tá sliznica odpuchne a budeš relatívne normálne dýchať, ale skús čo pomáha mne Morská voda v spreji, prírodná a nenávyková

taktotedanie
23. jan 2024

Len si zober so sebou do porodnice tam potrebujes mat pri tlaceni volny nos

lneviemmeno
autor
23. jan 2024

@taktotedanie ja som sa pytala priamo gynekologa ci mozem cerveny olynth a on, ze jasne ze mi to uz neublizi takto ku koncu. 🤷🏻‍♀️ ale nedavala som si ho prehnane, hlavne v noci a ked bolo uz moc zle.

lneviemmeno
autor
23. jan 2024

skusim si kupit sprej s morskou vodou ci nahodou nepomoze a tu mentolovu tycinku, nechcem sa vracat uz k tym silnym sprejom🥺