Závislosť na Neurole

bonnooo
13. okt 2022

Pekný večer potreboval by som poradiť moja partnerka je silné závislá na neurole 0,5 mg bežná jej dávka na večer je 6 až 7 tabletiek a bez efektu dakujem

suzitok
13. okt 2022

A v com potrebuješ poradit? Su to lieky na predpis, cize nejaky lekar jej ich predpisuje a zrejme aj urcuje davkovanie...ale každopádne je to strasne vela naraz...

korylan
13. okt 2022

@bonnooo postupne znižovať a musí ona chcieť vydržať bez nich. Prípadne konzultovať so psychiatrom.

0martina0
13. okt 2022

Ja som pred šiestimi rokmi mala jednu na večer a to som ráno bola ako keby ma prevalcoval,tiež som názoru konzultovať so psychiatrom

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianarem
13. okt 2022

@bonnooo A uvedomuje si, ze je zavisla a chce a tym nieco robit? Je to dost velka davka, urcite sa to nemoze vysadit naraz a najlepsie by bolo vysadzat pod dozorom.

deti95060810
13. okt 2022

prepáč, ale podľa mňa táraš....vieš čo je to 7 tabl. na večer? A kto jej by ich predpisoval. predsa lekár keď lieky predpisuje tak približne rozráta na aký čas pacientovi lieky vydržia... to mi chceš nahovoriť že jej niekto naordinuje 7 tabl. na jeden večer? Na týždeň má 49 tabl. a na mesiac 210 tabl? 7 balení jej predpíše lekár???? pochybujem. to by asi ani lekáreň nevydala...

katulka94
13. okt 2022

7 tabletiek neurolu naraz. To by už bola bud v bezvedomí alebo by mala zástavu srdca. Veľmi ťažko uveriteľny príbeh. Navyše nevidím žiadnu otázku takze vlastne sa pýtaš čo máš snou robiť keď je závislá alebo čo? Snáď je to jasne že už včera bolo neskoro vyhľadať lekarsku pomoc a nie vypisovať tu na koníka kým nájdeš partnerku bez života ráno v posteli. 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

bluemoon24
14. okt 2022

@bonnooo pokud toto neni vymyslena tema, tak je to zle. Bohuzel se jeji “potreba” bude stale zvysovat, nijak se to nelisi od zavislosti napr. na heroinu - teda vlastne ano, financne ji to nezrujnuje. Sama si musi uvedomit, ze je to vela a chce prestat, jinak nezmuzes nic (vlastni zkusenost s pribuznym, u nas to bohuzel skoncilo spatne), drzim pesti.

@deti95060810
@katulka94
Ale samozrejme, ze je to mozne. Kdo nezazil, jak to funguje, tak tezko uveritelne. Napisou ti je klidne 2-3 lekari najednou a ty jenom zobes. Pravidelne si zvysujes davky a pak i takove mnozstvi je jako nic. A nepomuze nic, my jsme vsechny lekare obvolali a prosili je, aby s tim prestali, ale u nas byla zavisla i manipulator, vzdycky to z nich nejak vytriskala a bylo to. Je to fakt neuveritelne, ale takto to funguje.

deti95060810
14. okt 2022

@bluemoon24 aj tak sa mi to nezdá... však poisťovňa vidí že predpisujú 2-3 lekári ten istý liek...
vlastná skúsenosť - ak predpíše lieky odborný lekár, na dané obdobie už obvodný predpísať nemôže.. lebo vraj poisťovňa im okamžite robí problémy.

bluemoon24
14. okt 2022

@deti95060810 jo, ale uplne staci, kdyz zajde k obvodnimu, neurologovi a na internu. Jak uz jsem psala, lide zavisli na lecich jsou jako fetaci, vzdycky si najdou cestu. Z vlastni zkusenosti vim, ze nechat si psat neurol od 3-4 lekaru najednou dlouhodobe neni vubec zadny problem.

sonoio
14. okt 2022

@bonnooo ah,uplne je to mozne,bohuzial .mala by zajst k psychiatrovi,ktory ej naordinuje urcity liek na vysadzovanie...

sonoio
15. okt 2022

@sonoio vacdinou pri vysadzani predpisuju lieky na epilepsiu,aby si pri takyx vysokyx davkax,a znizovani,nemala problemy

bonnooo
autor
16. okt 2022

@deti95060810 predstav si ale je to naozaj tak

deti95060810
16. okt 2022

@bonnooo tak nech len pokračuje v tom uživaní ... 🙄

sonoio
28. okt 2022

@deti95060810 to nie.musi len najst spravneho psychiatra,ktory pomoze znizovatvdavku,znizuje sa to pomocou inych lieky,Nie bzd,a velmi pomaly,pretoze moze nastat epilepticky zaxvat.mala som ten isty problem...