Zauzlené vlasy a problém s vypadávaním

fornet
20. sep 2020

Ahojte žienky, potrebujem poradiť. Mám kučeravé vlasy (až také afro kučery), ktoré sa mi nedajú ani poriadne rozčesať, iba sa mi stále uzlia a vytvárajú sa mi dredy. Keď si ich chcem rozmotať, tak si veľa z nich vytrhnem. Okrem toho mi tie vlasy dosť vypadávajú, stále viac a viac, všade samé vlasy mám! Už som skúsila všetky možné vitamíny, ale nič nezabralo... Už som zúfalá! Ako ste to riešili vy, ak ste mali náhodou podobný problém?

ivanka12311
20. sep 2020

Ahoj aký šampón používaš?ak ti môžem poradiť mne padali vlasy tak že som mala až ložiská vypadanych vlasov.Používam Milva chinin Forte striedam ho s Milva kofeín... síce nemám kučeravé mám rovné po pás ale ten istý problém som mala ako ty.Dôležite je aj to keď sa ti nedajú rozčesat používať po umytí vlasov masku a nechat ju pôsobiť.. neskúšala si masku alebo bezoplachový kondicionér?

domka1205
20. sep 2020

@fornet ahoj,nemám síce kučeravé vlasy,ale tiež sa mi motajú,uzlia,potom ich vysklbnem keď to fakt nejde..mne pomohlo pri každom umývaní použiť masku, zamna top loreal profesionnel alebo kerastase,majú špeciálne aj na nepoddajné vlasy..z lacnejších sa mi osvedčila gliss kurr zlata 🙂

fornet
autor
23. sep 2020

@ivanka12311 Šampóny dosť často striedam kvôli tomu, že nie každý mi sadne (krepovia mi vlasy alebo ich mám dosť vysušené). Mala som už rôzne, aj proti vypadávaniu vlasov, aj na kučeravé vlasy, na afro vlasy, aj úplne obyčajný brezový alebo žihlavový. Ale Milvu som ešte nemala. Môžem skúsiť, vďaka za radu 😉 Len nevysúša moc vlasy? Masku aj kondicionéry si dávam vždy, bez toho by som s mojimi vlasmi ani nepohla 🙈 Ale stále neviem nájsť to pravé, čo by mi pomohlo s tým motaním vlasov... 😒

fornet
autor
23. sep 2020

@domka1205 Super, vďaka za radu 😉 Vyskúšam tieto značky. Síce moja kúpeľňa vyzerá ako v drogérii, čo som už skúsila všetko možné, ale nevadí, hlavne aby som konečne našla niečo, čo mi aj pomôže 🙏

nikiki29
23. sep 2020

@fornet skús curly girl metod 👌🏻 zo začiatku trochu komplikované, ale keď sa zabehneš viditeľne sa ti zlepšia vlasy 👌🏻 rozčesávaj vlasy len mokré, širokým hrebeňom a hlavne postupne, pomaly nech ich netrháš. Keď sa ti prestanú chlpiť, malo by sa zlepšiť aj padanie. Lebo väčšina je už aj tak vytrhnutý vlas ktorý posupne vypadáva ako sa češeš...

adriana1980
23. sep 2020

Aj ja odporúčam curly girl metódu. Na také vlasy ideálna

ema83
23. sep 2020

urcite sa pridaj do tejto skupiny na FB. ja pouzivam tuto metodu uz rok a pol a neviem si ju vynachvalit. konecne svoje kucerave vlasy ľubim.

erickatt
23. sep 2020

@fornet dobrý strih. Nie nakrátko, ale prestrihat

fornet
autor
24. sep 2020

@nikiki29 @adriana1980 Vďaka za radu baby. Ešte som o tejto metóde nepočula, ale určite ju skúsim, lebo už som zúfalá z tých mojich vlasov 😅 Lebo fakt som už skúsila pomaly všetko a stále mám tie vlasy zauzlené, vnútri sa mi dredy robia, veľa si ich vytrham, sú krepovité, bez lesku, bez života 😔

fornet
autor
24. sep 2020

@ema83 Ďakujem za radu 🙏 pridala som sa do skupinky a momentálne čakám na schválenie. Veru, už aj ja by som ich chcela začať ľúbiť a nie len starosti a trápenie mať 😓

fornet
autor
24. sep 2020

@erickatt Pravidelne sa dávam strihať, čiže v tom to nebude. Moje kučeravé vlasy sa aj tak celé poprepletajú či ich mám po plecia alebo do polovice chrbta. Ani prestrihanie nezaberá, aj tak si k sebe vlasy nájdu cestu a zauzlia sa...

erickatt
24. sep 2020

@fornet no to je potom na 💩. Tiež sem tam také vlasy striham a teda nezávidím.