Zatmenie pred očami

m22ab23
23. feb 2024

Dobrý deň! Postavila som sa z postele a zatmelo sa mi pred očami akoby tma cca 1-sedkundy.. tiež sa mi zatočila hlava.
Myslela som, že odpadavam.
Stáva sa to niekomu?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
23. feb 2024

prudko sa ti znížil tlak...vstávaj pomaly

m22ab23
autor
23. feb 2024

@deti95060810 trz som si merala a mala som 150/100

dadka1997
24. feb 2024

@m22ab23 bezne sa to nikomu nestáva, buď ti kesol tlak a ako si sa nalakala prudko stúpol, alebo .. ked sa to bude opakovať zajdi k lekarovi

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka1997
24. feb 2024

@taynee ja mam tlak tiez nizky .. 100/70 +/- a nestava sa mi to bežné, preto to treba riesit s lekárom a znovu stale, skus si dat kavu ta tlak zvysuje, vyhabaj sa cesnakovym jedlám, mozno aj magnezko by ti pomohlo to tlak praveze vie vyrovnať.. a vela vody pijes ?

dadka1997
24. feb 2024

@taynee ja by som sa odbit u lekara 1000 x nenechala

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka1997
24. feb 2024

@taynee tak uz len skrz toho ze nieco preto robis a nepomaha to, by som to konzultovala s lekarom a opätovne, je to urcite neprijemny pocit, mne staci ked to parkrat zazivam v tehotenstve, inak si to neviem predstaviť... aj si bola na nejakych inych vysetreniach okrem obvodneho ? Napriklad neurolog, ortoped? Mozno je problem s chrbticou a pomohla by rehabilitácia

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka1997
24. feb 2024

@taynee pytala si sa, teraz píšeš, že uz to mas 20 rokov,ono bežné to nie je no, treba skúšať hladat, aj nejake babské rady na zvýšenie tlaku, doktor by ti mal tiez nastavit nejaku liečbu, mozno ani to magnezko nie je dobre, skor viac sodika soliť, prekrižovať si nohy, možno bylinky.. mozno krcna chrbtica, ja mam s nou problemy 7 rokov 🫣 migreny, nizky tlak pod 105 .. ale tak po 20 rokoch cakat na zazrak by bol fakt zazrak .. no mozno by som skusala asi akunputkuru, masaze, terapie, psycholog, horsky vzduch, alebo ist moru, uz keby som to mala takto a trapim sa, skúšam... neviem a je mi to luto

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
24. feb 2024

Je to bezne. Nahla zmena tlaku krvi pri prudkom postaveni sa. Treba pit vela tekutin, viac sa hybat, pomaly vstavat.
V mojom okoli to ma kazdy 3 clovek. Lekar ti tiez nic ine nepovie. A este to je vyraznejsie vraj u vyssich ludi. Ja to mam cez 30 rokov- od puberty. Manzel takisto.