Zástava srdca

24. jún 2023

Ahojte, veľmi sa bojím, že sa mi zastaví srdce. Teraz keď vidím všade že umierajú mladí ľudia, bojím sa, že sa to stane aj mne. Je to až paralyzujúci strach, nepomáhajú ani lieky na ukľudnenie. Vyšetrená kardiológom som, nič okrem extrasystol a vyššieho tepu nezistil. Nedokážem už takto každý deň fungovať, stale mi je na odpadnutie, hlava sa mi krúti, srdce búši, preskakuje, je mi nevoľno no proste hrôza. Do toho neskutočný strach o svoj život už neviem ako ďalej

simik22
24. jún 2023

Psycholog, psychiater

autor
24. jún 2023

@simik22 navštevujem, beriem lieky ale strach je čím ďalej väčší, mám 23 rokov a len rozmýšľam čo bude, keď umriem a strašne sa toho bojím. Neviem na to nemyslieť, nebáť sa

stellarstar
24. jún 2023

Nechaj vyšetriť aj štítnu a ked ta bude ok tak smer psychológ alebo psychiater

autor
24. jún 2023

@stellarstar lekar mi robili odbery na hormóny , tie boli ok tak ma neposlal na endokrinológiu, psychiatrovi chodím, aj na terapie ale naozaj sa to len zhoršuje, už neviem čo mám robiť. Všetkého sa bojím, všade kam prídem len rozmýšľam, čo sa bude diať keď sa mi zastaví srdce

autor
24. jún 2023

Už naozaj nevládzem, nedokážem nič robiť, len plačem a bojím sa, nikam nechodím, nič ma neteší, len ten hnusný strach o život

stellarstar
24. jún 2023

Je na čase aby si vstala a aj sama niečo robila. Doma sedieť nepomôže chod von sa prejsť alebo si len niekam sadnúť. Tak rýchlo nezomrieš. Ja mám závažnú dg, žijem s tým uz 15 r, užívam lieky a užívam si život. Keby som sa mala báť tak by som už asi tu nebola

lulupulu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
24. jún 2023

Takto… umrieme vsetci, niekto skor, niekto neskor. V podstate cely zivot je len cesta do hrobu 🤷‍♀️ ide o to, aka bude ta cesta. Ci si ju uzijeme a budeme sa z nej tesit, zanechame na nej nejaku vyznamnu stopu, alebo ju preplaceme a bude pre nas utrpenim.
Mas pred sebou pravdepodobne takych 50-60 rokov zivota a je len na tebe, ci si ho uzijes alebo preplaces.
Mimochodom, zastava srdca nie je uplne zla smrt, ja by som napriklad nechcela uhoriet alebo zomierat tyzdne v bolestiach pri nejakom onko ochoreni… a co sa bude diat pri zastave srdca? No zalezi, ci budes sama doma, vtedy nic extra, ale ak budes niekde v spolocnosti, tak je celkom slusna sanca, ze si to niekto vsimne a zavola zachranku. A pri super stasti tam bude niekto, kto ovlada KPR a bude ta resuscitovat do prichodu zachranky a ty to v pohode rozchodis…

kluska
24. jún 2023

no to mas pravdepodobne od tej pandemie, nepozeraj telku, tam len strasia uz roky, nevyhladavaj kontakty ludi, ktori maju podobne zmyslanie. Obklop sa naopak ludmi, ktori maju pozitivne myslenie. Nemysli negativne, myslienky dokazu vyliecit (placebo) alebo aj dopomoct k smrti. Zdravo jedz, sportuj a uzivaj si leto, to je to co mozes najviac spravit pre seba.

mudracucoriedka
24. jún 2023

Nikto z nas tu nebude večne a treba to prijať. Je neskutočný dar, že si tu zrovna ty, a raz keď si to uvedomíš a budeš si to pripomínať, budeš žiť každý deň tak aby si bola happy, potom aj strach zo smrti ti nepride tak velky, lebo prežiješ krasny život.

autor
24. jún 2023

@sissy27 to je ten problém, ja už som z toho úplne sialena. Všade len idem pozerám či tam je defibrilazor rozmýšľam koľko by to sanitke trvalo a podobne veci. Sama doma to je pre mňa extrémne utrpenie, neviem to vôbec ovládať :(

autor
24. jún 2023

@kluska začalo mi to začiatkom roka 2021, je to možné, že to je aj tým ale ja už neviem čo mám robiť aby som to dostala z hlavy

autor
24. jún 2023

@lulupulu očkovali ma 01/2022 a odvtedy som bola 2x u kardiológa a všetko ok. Nemyslím, že to ma súvis s očkovaním, skôr s tým strašením najpr v tenké kvôli covidu a potom na očkovanie…

lulupulu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. jún 2023

@kluska ja sa bojím ísť aj na prechádzku, keďže to trvá už 2 roky kondička je na to hrozne a ja pri každom silnejšom údere srdca už mám paniku.. Vôbec to neviem ovládať

kluska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. jún 2023

@lulupulu lenže ja som tieto problémy mala už rok pred očkovaním.. Ale máš pravdu, občas to ľutujem že som sa dala do toho dotlačiť ale veľmi som sa bála, že umriem na covid keďže to všade bolo 😏

lulupulu
24. jún 2023

@kluska áno ja to chápem, ale radím jej nájsť si frajera alebo normálnu robotu aby nemala čas myslieť na takéto kraviny. Môj ujo ma 50 a je slobodný. On vidí ze na oblohe je jeden mrak tak už letí k Dr lebo jeho budú bolieť kríže. Toto je jednoducho len v hlave. Ze si niečo namysli co sa ani nestane..

kluska
24. jún 2023

je to tlak medii, ignoruj ich, zi si svoj zivot a najdi si pozitivne veci v nom a do buducnosti spravis najlepsie, ked nebudes prezivat velmi to co sa deje alebo nedeje okolo, co sa hovori a tak. Lebo to je psychologicka vojna hlavne proti mladym.

autor
24. jún 2023

@lulupulu priateľa mám už 5 rokov, čudujem sa, že je stále so mnou, chudák to musí všetko trpieť, moje záchvaty a neustále vyvolávanie..

janinah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
24. jún 2023

skús sa na to pozrieť z opačnej strany čo sa stane ak zomrieš?? či už teraz alebo o 50 rokov?? prečo máš práve z tohto strach??? čo tu zanecháš neukončené??? čo ťa ťahá ostať na tomto svete??? skús si určiť z priority a rozmýšľať o smrti ako a súčasti života... nie nadarmo sa hovorí "ži tak ako by to bol tvoj posledný deň" hlavne bez strachu...

aeruginosa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. jún 2023

@kacena4 mám malú 8 mesačnú dcérku, chcem vidieť ako vyrastá. Bojím sa, že tu pre ňu nebudem, že si ma nebude ani pamätať a bojím sa aj toho nič, čo nasleduje po smrti

autor
24. jún 2023

@janinah presne, ja som bola presvedcena, že budem veril lekárom a ľudom, ktorí to študovali ale čím mi je horšie, začínam veriť, že kvôli očkovaniu umriem. Úplne som stratila zdravý rozum 🥺

kluska
24. jún 2023

@aeruginosa no len nie som si celkom ista, ale sa mi vidi, ze stale este prebieha posledna faza testovania vakcin... a o neomylnosti odbornikoch z cias pandemie v dnesnych casoch rozpravat to moze uz len ten co nic nevidi a nepocuje, kedze su uz jasne dokazy, ze sa mylili

lulupulu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kluska
24. jún 2023

autorka mas preco zit, mas malu dcerku, to am byt dovod aby si sa postavila na vlastne nohy a zacala normalne zit! bez strachu, co ma sa stat, to sa stane

aeruginosa
24. jún 2023

Autorka, necitala som vsetky komentare, takze ak si niekde spominala, tak prepac, ale skusala si vyhladat aj psychoterapeuticku pomoc? Psychologa/psychiatra, ktory poskytuje psychoterapie, ktore by ti pomohli zvladat to, co prezivas… Myslim, ze to by mohla byt v tvojom pripade dobra volba, skus niekoho najst.

lulupulu
24. jún 2023

Autorka nemysli na to, ak ta nezabije očkovanie tak ťa zrazí ožratý vodič... Jednoducho raz to príde a preto si treba užívať každý deň. Tiež ma sem tam prepadne taka myšlienka a to mam 3 malinke deti. Ja sa teším na život po smrti, stretnem všetkých ktorí tu už niesu, a napokon tam za mnou prídu aj všetci čo tu ešte su 🙂