Zašívanie ďasna

adriana2301
19. máj 2015

Ahojte baby, prosim vas poradte, dnes mi trhali zub ale aj zasivali dasno vraj bola prilis velka diera...co vam zaberalo od bolesti a brali ste aj nejake antibiotika?o tyzden idem vyberat stichy..mala ste niektora taku skusenost?

evelynm
19. máj 2015

@adriana2301 , premyvaj si to repíkom. Antibiotika by mal predpisat zubar, ak nepredpisal, tak asi netreba. A od bolesti mas dobry Novalgin.

darina1952
19. máj 2015

@adriana2301 po odoznení anestézy si môžeš na stiahnutie opuchu dávať na líce studený obklad. Pokiaľ sa neobjaví abces - teda hnis v rane tak ATB nie sú potrebné. Ak bude rana zajtra navretá a budeš mať bolesti, prípadne takú pachuť v ústach, alebo teplotu, tak návšteva zubára nech sa na to pozrie a urobí prípadne drenáž a predpíše ATB. Na bolesť si môžeš dať napr. Ibalgin, Ataralgin, Novalgin je fajn ale je len na predpis 😉 . Ak nebudeš mať žiadne obtiaže, tak stačí ísť vybrať stehy v termíne čo ti dali 😀 držím palce ...mne min. rok trhali 8mičku na zubnej chire lebo rástla krivo - bála som sa že budú sekať, odchodila som si to tam, lebo mi najprv museli liečiť drenážou zápal, potom zub vytrhli a potom som samozrejme mala stehy a aj tak som ešte mala zapálenú ranu 😒

adri266
19. máj 2015

@adriana2301 dcerka bola na operacii zubov, tiez mala stehy, odporucali to vyplachovat salviou

janinah
19. máj 2015

určite si dávaj studený obklad,zníži to opuch,ale ten bude tak či tak,tiež modrinu môžeš mať...a bolesti sú dosť veľké,mne veľmi dobre zaberá Novalgin..atb nie sú nuné,ak by sa ti zvýšila teplota,tak kontaktuj lekára...vyplachuj vlažným repíkom hlavne po jedle

enia74
19. máj 2015

ja som mala 13stichov pri stomatochirurg.zakroku,... pomahal mi ibalgin po zakroku a potom som si z mrazaku vytiahla mrazene prsia, zabalila do utierky a v urcitych intervaloch prikladala na lice, len pozor s tym studenym to neprehanat. To hlavne po zakroku aby nevznikol velky opuch. Vyplachovat salviou, ktora stahuje rany a dezinfikuje.

adriana2301
autor
19. máj 2015

Dakujem vam za rady,zatial asi stale ucinkuje injekcia lebo to nieje este bolestive..mne neslo o stolicku ale o mliecnu 6tku a to budem mat 30, mala som zlatu detsku zubarku co sa boji trhat zuby a tak to ostalo doteraz a s tym aj problemy lebo mam dve 6tky mliecne, ked ju vytiahol ostala dost velka diera a medzera tak to zubar zasil,, no a kedy vlastne by mala nastat bolest ako dlho to moze ucnikovat?a to vyberanie stehov boli tiez?

enia74
19. máj 2015

aj mne vyberali 6-hore, jej korene su vraj najdlhsie. Ja som na nich mala cysty, takze mi to musela cele rezat a poriadne vycistit aby som nedostala zapal dutin a to mi robila 1cm pod okom. Ked som zacinala citit ze injekcia prestava ucinkovat a zacitila som miernu bolest, hned som si dala tabletku lebo som sa bala po takom zakroku velkej bolesti. a dalsiu vecer na spanie a rano ok. Stichy nebolia, niektore sa rozpadnu same. Mne dala aj aj, takze tie ktore sa nerozpadli, mi vytiahla a nic to nie je, mozno trosku stipkanie ale nic hrozne.. to najhorsie mas za sebou 🙂

adriana2301
autor
19. máj 2015

@enia74 jej tak ti dakujem si ma upokojila..dufam ze to nebude uz horsie,citim taku tupu bolest..da sa to v pohode vydrzat...dufam ze to ine nebude..buduci utorok idem vyberat stehy lebo mam len tie co sa vyberaju...musim sa pri tom starat o dcerku ale nastastie je dnes moj muzicek doma a stara sa o nas obe 🙂

enia74
19. máj 2015

tak to mas zlateho muzicka 🙂 ak skusis vyplach salviou - budes citit ako ti trpne dasno, trochu potlaci tu bolest a rychlejsie sa ti zahoji a zrastie. Stichy ti len takou pinzetkou vytiahne po tom ako ti uzliky nastrihne a to je uz nic proti tomuto 🙂 tak rychle uzdravenie zelam 🙂 a neboj.. nic to nie je.. mozno ani nic nepocitis 🙂

adriana2301
autor
19. máj 2015

naozaj pekne dakujem za rady a nemam doma normalny caj salviovy ale florsalmin tym sa da vyplachovat...?tam pise ze ano len neviem ci mozem aj ja..a naozaj velke dakujem baby za poradenie..sa mi paci ze tato stranka vie aj pomoct,lebo poslednu dobu sem chodia aj mamicky ktore tu nemaju co robit..ste zlate 😉 😉 😉

adri266
19. máj 2015

@adriana2301 ano, toto mi radili
vyberanie dcerku nebolelo, viac menej to bolo trochu neprijemny pocit a steklilo ju to, hlavne treba pri tom dychat 🙂

adriana2301
autor
19. máj 2015

@adri266 dakujem vam moc pekne... 🙂 🙂 🙂 vsetko oskusam ..

darina1952
20. máj 2015

@adriana2301 áno Florsalmin - je to šalviová tintkúra, ale veľmi dobre ti poslúžia aj dentálne gély - buď také čo sa používajú u detí pri prerezávaní zúbkov, alebo dostať aj pre dospelých na pooperačné stavy - výborný je Mundisal gel - tiež obsahuje výťažok zo šalvie 😉
Vyberanie stehov je pár sekundová záležitosť - prestrihne steh a pinzetou potiahne niť, maximálne to môže trochu štípať 🙂.

enia74
20. máj 2015

florsalmin si zried z vodou a vyplachuj

miskaska
20. máj 2015

@adriana2301 ahoj. V ten deň si nevyplachuj ústa.ničím, až dalsi. Ja som vyplachovala ustnou vodou Corsodyl.Mala som tri stichy. Celý tyzden som ficala na ibuprofene. ATB netreba, pokiaľ nie je zápal. To by ti vyskočila teplota.

adriana2301
autor
20. máj 2015

@miskaska dostala som na oplachovanie ustnu vodu curasept...vcera som si len tak na rychlo vyplachla a dnes idem teraz...a co sa tyka antibiotik,nastastie aj ked bol zapal nebolo to take aby som ich musela mat, vraj som prisla dost skoro,zub ma stihol boliet jeden den cize hned na dalsi som sla..akurat sa bojim jest,jem len jogurty a polievku, mam strach ze mi tam nieco vojde a dostanem tam zapal..

enia74
20. máj 2015

po kazdom jedle si vyplachuj usta cistou vodou

lovelly26
20. máj 2015

@adriana2301 tak ja mam 3 operacie za sebou 2 resekcie a jedno trhanie.. obklad opatrne ale asi pri tomto nebude nutne. Bolieť to môže dlhšie keď tam zostala veľká diera. Mňa hlavne bolela kosť odkiaľ ten zub vyberali. ATB som dostala hneď také trojdňové ale to bol asi iný prípad - mala som tam aj hnis na koreňoch. Inak zaberajú normalné lieky proti bolesti ale nie je to nutné po 2-3 dňoch to ustúpi. 🙂 Nech rýchlo preide tá bolesť a zahojí sa 🙂

adriana2301
autor
20. máj 2015

@lovelly26 dakujem pekne...no ja som si dala vcera nalgesin lebo to bolelo,ale dnes to boli nie moc ale citim a take citlive to je,no ked som si to pozrela tak mi stacilo..asi sa nebudem pozerat na to dasno lebo mi doslo az zle 🙂

miskaska
20. máj 2015

@adriana2301 mne vyberal stichy po skoro
2 týždňoch. Jeden sa mi uvoľnil sám. Potom mi to preplachol a nechci vedieť, aký bordel som tam mala. Priprav sa, že sa to hojí takým sedavym povlakom a.môže aj trošku zapachat 🙂

adriana2301
autor
20. máj 2015

@miskaska fuuha ok pripravim sa na to...

lovelly26
20. máj 2015

@adriana2301 ono to citlive este bude ale da sa to predychat 🙂 aj zapach aj povlak je fakt ale kym nekrvaca vsetko je ok .. akurat mne nevyberali nic vypadalo to samo 🙂

katka1981
20. máj 2015

@adriana2301, mne zasivali ked mi trhali spodny zub mudrosti. 8 dni ma bolela uzlina na krku, ale kedze som bola tehotna, nedavala som si vobec nic. Ak nie si tehotna, daj si panadol, popripade Ibalgin. Je lepsie ked je to zasite, nedoistane sa ti tam, jedlo, vyberanie stichov ani necitis.

katka1981
20. máj 2015

@adriana2301, 6 mliecna neexistuje, mliecny chrup ma 20 zubov, cize na kazde strane 5. Ked ma dieta cca 6 rokov narastie 6.zub a ten je uz trvaly

adriana2301
autor
20. máj 2015

@katka1981 no tak asi som zle pocula...vsetko mi rozpraval ked mi trhal a zasival zub a vela si z toho ani nepamatam,takze asi tak..ale dakujem ,ja som velmi citliva povaha na rany hned mi dojde zle aj tam som skoro odpadla 🙂 ale ked ide o moju malu vtedy mi to nevadi asi preto ze ju tak lubim a bojim sa o nu..

adriana2301
autor
20. máj 2015

@adriana2301 asi to potom bude 5tka 🙂

katka1981
20. máj 2015

@adriana2301, ved si odrataj zuby, a mas.

22leona
20. máj 2015

ja som mala tiez stichy, ked mi brali zuby mudrosti, ale mala som take stichy, ktore sa mi sami vstrebali, nemuseli mi ich vytahovat, zubar mi predpisal antibiotika a odporucil k tomu aj probiotika, a brala som aj Wobenzym - po 3 dnoch som bola uplne v pohode

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enia74
8. júl 2015