Zarastený necht na nohe

22. júl 2024

Zdravim chcem sa spýtať často mávam problémy zo zarastenými nechtami na nohách vždy na palci ale vždy to nejak prejde teraz som mám tiež a chcem sa spýtať čo urýchli hojenie alebo nejaké rady ako to doma liečiť zatiaľ len dezinfikujem a čistim mám to zalepene ale neviem či to mám nechať len tak na voľno alebo zalepiť lebo keď to mám zalepene aspoň sa mi nestáva že keď niekde zakopnem tak to toľko nebolí aj ponožka mi to dráždi a keď to mám zalepene tak nie, zo začiatku som si to vystrihol trocha sám a už len čistim na chirurgiu ísť nechcem bojím sa strhavania a už neviem či toto není moc na domácu liečbu

ajko2011
22. júl 2024

Uvariť repik a potierať niekoľkokrát denne alebo gáfrová masť

vava_1994
22. júl 2024

Este to nemáš také rozsiahle tak určite to čo radí
@ajko2011

mne velmi pomohlo dat na noc betadine a cez den striekat peroxid vodika

jancejance
23. júl 2024

Skús ak máš framykoin, popripade popros obvodnu lekárku, či by ti nepredpisala. Mne veľmi pomohla na toto...

thirstymonk
23. júl 2024

Tak keď si to tak ohryzieš do živeho, tak čo čakaš? :D Ja to tiež riešim už roky rokúce a pomohla mi teraz pedikura - tetuš mi tam dala dajaku sponu. Za 18€. Našiel som, že tie spony sa dajú aj kúpiť, 9 spon stojí 44€, tak si ich teraz dávam sám. Pošlem ti autentické zábery, len odfotím.

Jeden necht už mám celkom super, tam dám ešte jednu sponu a bude ok a ten druhý mám teraz prvú sponu len, takže na tom pracujem.

thirstymonk
23. júl 2024
thirstymonk
23. júl 2024

Čiže prv fotka je samotná spona. Nalepiť si to zvládneš aj sám. Ak chceš, pošlem ti link aj návod, čoho sa vyvarovať (ja som prvé tri zničil jak dekel, kým som sa to naučil).

Druhá fotka je ten necht, kde mám prvú sponu. Vidíš, jak je pokrútený jak ringlšpíl.

A tretia fotka, tam mám už asi piatu, alebo šiestu sponu, necht už je skoro rovný. Čiže takto to pomáha.

Hlavne ten nech musíš nechať vyrásť nad kožu, lebo ty si ho tak okušeš, že sa ti potom zaonačuje do tej kože. Ak ťa to bolí pri chodení a tak, musíš podložiť, napr. rolkou obväzu, alebo nejakou tkaninou. Nie, nezarastie ti to tam.

lasona
23. júl 2024

Chod na pedikuru , na šponu. Chirurg je to posledné

veve889
23. júl 2024

Urcite chod na pedikuru, aj ja som to mala roky. Dali mi šponu a od vtedy ziadne problemy.

autor
23. júl 2024

@vava_1994 a odvtedy čo si to mala ty už sa ti to nerobí?

autor
23. júl 2024

@jancejance nevrátilo sa ti to mňe sa to vracia stále aj na druhej nohe niekedy

vava_1994
23. júl 2024

No raz som mala take dost rozsiahle davnejsie lebo som o to zakopla 2x😂hej šikovná som. Ale uz sa mi nic nerobi chvala bohu. Ked citim niekedy po dlhsom chodeni ze ma boli na dotyk uz si hned macam v repiku

autor
24. júl 2024

@vava_1994 lebo strašne to boli napríklad keď si občochnem ten palec niekde alebo ponožka mi to dosť dráždi a vtedy to boli dosť