Zapichnutá trieska pod nechtom - chirurgická pohotovosť

7. okt 2023

Dobry den,

manzel si zapichol pod necht triesku, je pozdlz celeho prsta a neda sa to s nicim vybrat, myslite ze s tym mozeme ist na chirurgicku pohotovost ? Nevysmeju nas ? Nemam s pohotovostami prave najlepsie skusenosti.

kacena4
7. okt 2023

za mna ak to nie je akutne tak liecit doma a uvidite v pondelok. neviem ci je to "kus" dreva alebo len ozaj trieska

mamina7070
7. okt 2023

chodte kludne ak sa neda vybrat strhnu mu necht

pribinak
7. okt 2023

Ja nechápem prečo si myslíš že by vás mali vysmiat. Ja som nikdy nepočula že by niekde niekoho vysmiali

Normálne choďte, nech mu to tam nenahnisa a zbytočne neboli

patus_2
7. okt 2023

Ja by som šla. Je ešte iba sobota, do pondelka je ďaleko. Keď to fakt neviete doma vybrať, ani poriadne dezinfikovať, do pondelka už môže mať silný zápal. Najprv by som to skúsila vybrať doma, ale ak by to nešlo tak by som vyhľadala pomoc.

jaskolka
7. okt 2023

Keď sa nedá nijako vybrat a je to taky kus, ako píšeš, tak choďte, lebo môže sa mu to zapáliť a zahnisat. Prinajhoršom mu strhnú necht, ale určite vás nevysmeju.

maranta_leuconeura
7. okt 2023

Ja by som cakala teda do pondelka. Podla mna triesky, zlomene nechty ci prisaty kliest na pohotovost nepatria...

autor
7. okt 2023

@pribinak tak napriklad ja som bol na pohotovosti viackrat v pociatocnych stadiach tehotenstva a boli ku mne zakazdym velmi neprijemni, a pritom som tam vzdy isla “so sklopenymi usami”, preto sa pytam ci nas nevysmeju ked sa jedna “len” o triesku.

autor
7. okt 2023

A myslite ze ak mu budu strhavat necht tak to aj nejako lokalne umrtvia, alebo to budu robit sadisticky ako napriklad zubari v nemocnici ? 😂

janinah
7. okt 2023

rozmýšľam,s čím to vyberú oni...nešla by som,necht bude rásť a posunie sa to,potom vyberiete,iné ak by hnisalo,čo sa stať vôbec nemusí

maranta_leuconeura
7. okt 2023

No si predstav, ze musis byt v sluzbe aby si zachranovala zivoty alebo riesila veci co NAOZAJ nemohli pockat kvoli akutnej bolesti a dojdu ti tam takito... tak poviem ti to narovinu, ja sa im necudujem, ze su neprijemni. Ale zazila som aj inu situaciu, k pacientovi sa spravali profesionalne aj ked islo o banalitu, no za zatvorenymi dverami si nie ze klepali na celo ale pekne ponadavali. Kebyze som ja lekarka, a poradie urcuje lekar, necham vas tam cakat az kym nebude prazdna cakaren a vsetkych pred vami uprednostnim. Nakoniec, tak to vacsinou aj funguje, aspon v BA.

simca06022011
7. okt 2023

Neviem si to predstaviť a hlavne ze to n3jde vybrať... chytia pinzetu, ihlu a vytiahnu, riadne vydenzifikuju. Ak to ale nejde, kľudne choďte.

mamamasama
7. okt 2023

Prosim ta. Nechod. Su tam urazy. Ludia chodia s vaznymi vecami a ty tam dojdes s tymto? Na internete je milion videi ako triesku vytiahnut. Zober striekacku, odstrihni vrchnu cas a vcucni triesku do striekacky.

autor
7. okt 2023

@maranta_leuconeura daj sa do kludu prosim ta, ja som nepovedala ze ideme.

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klip0
7. okt 2023

Daj fotku ako to vyzerá

mamina7070
7. okt 2023

@mamamasama
@maranta_leuconeura

tak ja som bola naposledy na urgente (zlomenina) tak tak bol clovek co si tyzden dozadu udrel nohu (chodit chodil len bolelo) baba co ju postipala osa na ramene a trochu jej to zacervenalo a bolest hlavy a kliest na nohe
takze tak ak nevedia vybrat triesku nech idu nech mu to nezahnisa

dagmarovita
7. okt 2023

a som to mala tiez, močila som si necht v dost teplej vode nejak trochu ihlou nacala zhora, snazila sa vytlacat nič, a dala do oleja a vytiahla vytlacila to pomocou oleja pol dna mi to trvalo ale vybrala som, triesku som mala pod nechtom cez cely necht, olej teply a ked je prst vymoceny pinzetou vysla lahko ten necht tiez zmakne treba sa dostat k trieske hlbsie to pinzetou nacat a ked je vymocene olejom vyjde von pinzetou, najprv sa treba dostat k trieske uvolnit miesto okolo nej dookola namacat a uvolnovat miesto vyjde to von

majusik29
7. okt 2023

Mne sa to tiež raz stalo, išla som s tým na pohotovosť a nikto ma nevysmial. Prst mi umŕtvili, odstrihli nechet ako sa dalo a triesku vytiahli. Kamoške museli necht strhnúť, záleží ako je trieska zapichnuta

luccija
7. okt 2023

Skúsila by som to sama.Dobre je dať ichtyolovu masť a druhý deň mi trieska aj sama vyšla, keď som to potlačila.Zlezi ako to vyzerá daj fotku

danieli
7. okt 2023

My sme takto sli na pohotovost so zarastenym nechtom u dcery, v piatok to este bolo na domacu liecbu, v sobotu palec opuchol a zacal z neho vytekat hnis a krvacal, tak nas na detskej pohotovosti nezobrali, ze to je na chirurgiu, na chir. pohotovost sme sli teda hned ako ju u nas otvorili v nedelu rano, kde nam lekar povedal, ze to je v pohodeeeee a ak chceme tak to osetri za 10€ lebo to nie je na pohotovost, dcera v tom case uz nemohla ani stupit na nohu, zaplatila som osetrili vycistili, ja uz som to nechcela nechat dalej hnisat a dceru trapit

deti95060810
7. okt 2023

treba zavolať záchranku - na odvoz....😉

majlo1234
7. okt 2023

Zalezi, ci tam ma manzel brvno, alebo mu to vyhnisa same. Pohotovost je naozaj na akutne zivotohrozujuce stavy, a lekari su podrazdeni, lebo ju ludia casto zneuzivaju. Neviem, s cim si chodila na pohotovost na zaciatku tehotenstva, ja som tam parkrat bola so sportovymi urazmi a vzdy ma sprdli. Ono mas na vyber, poslat ta prec neposlu, ale asi si to vyzeriete.

jaga18
7. okt 2023

Sam musí vedieť, či je to akútne. Spolužiačka na strednej mala tiež "len " triesku, ale obrovsku za nechtom cez pol prsta- ju s tým nechali v nemocnici a ešte v ten vecer jej to operovali .mala poškodený nerv, dlho po tom nevedela ešte písať