Zapchaté dutiny

jonka23
2. nov 2018

Ahojte...prosím poraďte čo robiť s upchatým dutinami...nemám ani nadchu, ani upchatý nos..cez deň úplne všetko ok...no ako si ľahnem v noci sa budím ako mi v dutinách všetko steká a stojí a zle sa mi dýcha a nejde nič ani dnu ani von...už som z toho zúfalá....u krčnej som ešte nebola..

janulka2811
3. nov 2018

Tak navstiv ORL,bud mas zvacsene musle alebo prepasku.

lilke
3. nov 2018

@jonka23 možno zápal prenosových dutín. Ten ukáže rtg

0silvia0
3. nov 2018

Davas si na to aspon sinupret alebo nieco podobne?

katren
3. nov 2018

Daj si Nasivin sirup na odhlienenie...

evora29
3. nov 2018

Sinupret poctivo a zároveň preplachuj dutiny mierne slanou vlaznou vodou. Ak máš zápal dutín, cítiš akoby si mala upchatu celú hlavu, pomôže len teplo, preplachy a ak sa to.nezlepší tak atb 😒 mne sa toto deje každý rok zopár krát, ale ja mam.vysunutu nosnú prepazku a, tak sa mi vždy upcha a nechce vyliečiť len pravá strana prinosnych dutín. Na ten preplach si môžeš kúpiť aj morskú vodu v spreji, pokiaľ nevieš ako sa to robi podomácky 😉

evakalna
3. nov 2018

@jonka23 Musíš ísť k svojej praktickej lekárke, ona ti dá výmenný lístok do ORL amb. Tam ti dajú žiadanku na RTG tváre - tvárových dutín. Potom ORL liečba....

hivanik
3. nov 2018

Infra cervenu lampu a nahrievanie dutin/čela min.2x denne, preplach nosa, navsteva lekara

jonka23
autor
3. nov 2018

Dakujem za vsetky rady!!!skusim sinupret a tie vyplachy a uvidíme ak neprejde pojdem k lekárovi lebo je to dosť neprijemne ....

jonka23
autor
3. nov 2018

Robila som si aj výplach soľou a poviem vám že ich mám asi dosť upchaté lebo mi voda vôbec nevytekala druhou nosnú dierku ako by to malo byť ale mi tam stála v Nose...Ale aj napriek tomu cítim trošku uvoľnenie hneď po výplachu som mala bolesť nad nosom dutinách