Zápcha

6. sep 2022

Ahojte. Čítala som ti veľa diskusii o zápchach ale ani jedna nieje môj prípad. Chcem sa spýtať. (Táto nechutná téma ma mrzí ale mám strach). Týždeň mám taký problém. Idem na stolicu ráno čo horko ťažko. Potom idem po kúskoch ale to sa musím veľmi snažiť aby aspoň niečo sa dialo. Skúšala som už prehanadla, slivky, jablko, tepla voda rano… všeličo. Boli sme na pohotovosti nič mi nedali len čipok ktorý tiež nič 🤦🏼‍♀️ A pychli mi niečo na trávenie. Bola som na snímok takže mechanická prekážka tam asi nieje. Len mi povedali že vidno že mám zápchu. Chcem sa spýtať. Stále mám takéto potiaze. Mám ísť zajtra k lekárovi a už to riešiť inak alebo ešte niečo skúsiť.

autor
6. sep 2022

A zabudla som dopísať že aj chrbát ma dosť boli a v podbrušku neviem ci to už s toho 😢

laura164
6. sep 2022

Skús sušené slivky, nie čerstvé. Vlákninu, probiotiká, veľa vody aspoň 2 litre

autor
6. sep 2022

@laura164 skúšala som už…

luccija
6. sep 2022

Znova cipok, aby ta stvrdnuta stolica sa zmakcila a isla von.Ak nepomoze tak ist na klystir a dbat o dobru stravu, vodu, a hlavne pohyb.
Vlakninu, pravidelne ovsenne kase, slivky namocit a druhy den vypit vodu a zjest, kyslu kapustu s vodou

autor
6. sep 2022

@laura164 teda tie probiotika nie.

autor
6. sep 2022

@luccija skúšala som aj to. Práveže ja nemám stvrdnutu tu stolicu keď idem. To akokeby tie moje čreva stratili ten prirodzený tlak. Že sa musím veľmi snažiť aby niečo so mňa vyšlo. A neustále mi tam bubla.

autor
6. sep 2022

@luccija a ďalšia vec ja ten cipok v sebe dlho nevydržím mať.

naty002
6. sep 2022

Mne na zápchu ponohol krušinový čaj a pestrec marianský

trgypadl
6. sep 2022

Cipok si zaved poriadne hlboko do konecnika, potom si lahni a skus vydrzat aspon 30 min v klude

barborachors
6. sep 2022

Mas lenive crevo. Treba viac pohybu, ak mas sedavi robotu, tak treba makať, športovať, vela vody. A dat si vysetrit pankreas, mozno neprodukuje enzymy aby bola stolica ťažšia, lebo ak plave, tak mozes mat problém s pankreasom.

hahah1
6. sep 2022

Mne pomáha aj horúca sprcha/vaňa 🤷🏻‍♀️ Síce nie hneď, až po nejakom čase, ale pomôže. Vyskúšaj aj ty. A podbruško a aj chrbát ťa môže z toho bolieť.
Neješ/nepiješ veľa sladkého? Aj to môže zápchu spôsobiť. A zaradila by som aj probiotiká, účinok tiež bude až po nejakej chvíli, ale bude... Nech je čoskoro už lepšie 🤞🏻

Teraz som si spomenula na jednu radu ešte, kyslé mlieko ževraj, ale osobne som neskúšala. 😅

luccija
6. sep 2022

Tak si daj dalsi nic sa nestane.Neuzivala si predtym prehanadla?masirovat si brucho, brusaky, my sme s dcerou skoncili u chirurga dal jej nejake cipky a uplna zmena stravy plus vlaknina.Do polievok, jogurtu vsade som davala vlocky a slivky rozbehlo sa to.Uz mala ist na hadicu ku gastro.Vela jablk so supou, melon...

luccija
6. sep 2022

Nir kavu, nie cierny caj ..vodu.Skus saraticu mineralku je hnusna, ale ucinna.Ako casto chodis na wc?pokym nemas bobky a stvrdnutu stolicu neries to.Nie kazdy musi chodit kazdy den.A hlavne pohyb chodit...v najhorsom prioade si daj guttalax menej kvaoiek a, ked sa to uvolni dbat na stravu.hlavne vkakninu nam chirurg odporucil Optifibre od Nestle je draha, ale dobra a staci Ti lyzica denne je bez chuti do cohokolvek do pitia, jogurtu...

savanna
6. sep 2022

Neberies nahodou nejake lieky? Mnohe lieky maju ako vedlajsi ucinok zapchu.

autor
7. sep 2022

@savanna nie len magnezium

marcellka32
7. sep 2022

Magnézium, voda zajecicka z lekarne-ver že pôjdeš po nej na wc, večer zaliať sušené slivky vodou, ráno vodu vypiť, slivky zjesť, raňajky ovsena kaša, pohár teplej vody, desiata struhane jablká, obed mäso+zelenina, olovrant biely jogurt+probiotika probiofix, večera ryby, polievky, kompóty....medzitým veľa čistej vody... vylúčiť mrkvu, ryžu, banány, čučoriedky, sladkosti, keksy, sladké nápoje, večer kúpeľ v teplej vode, masáž brucha v smere hodinových ručičiek, cvičenie pritlacat kolená k brade, bicyklovanie

ladydi1234
26. nov 2022

Ak chceš napis mi ja mám tento problém od detstva 😊