Zápaly v tele

maria123a
12. dec 2023

Ahojte. Nedávno som douzivala antibiotiká na hrdlo ktoré bolo zapálene.. zápal hrdla sa potom ešte ďalej opakoval:.. potom aj zápal vaječníkov a aktuálne zápal močových ciest .. /( tento týždeň mám ísť na preventívnu prehliadku..ale veľmi sa bojím, z čoho môžu byt neustále zápaly v tele? Mám 25 rokov :(

asia83
12. dec 2023

@maria123a Zrejme antibiotiká buď boli zle nasadené alebo slabé. Posilnite si aj imunitu. Znova doktor.

mogaa
12. dec 2023

@maria123a zápal vaječníkov a močových ciest spolu súvisia.....zrejme si dostala ATB na vaječníky, ak si teda nemala čipky a močové cesty zostali nepreliečené....alebo ti neutrafili ATB, nie na každú baktériu zaberú všetky ATB....ak nezaberú robí sa kultivácia na rezistenciu danej baktérie a podľa toho sa stanovujú (ale to sa dá len pri močových cestách z moču)

lucia245
12. dec 2023

@maria123a nie si vystavená velkej psychickej zaťaži v poslednej dobe? Psychika a zdravie bývajú prepojené. Možno treba začať riešiť najprv to a zdravotné problémy následne odozneju

maria123a
autor
12. dec 2023

@lucia245 hej? Ja sa hneď obavám tých najhorších chorôb.. ako je rakovina alebo HIV a podobne :(

simsalabim
12. dec 2023

@maria123a a ake spojenie ma rakovina s infekciou vajecnikov a pod?

lucia245
12. dec 2023

@maria123a tak očakávať to najhoršie asi nie je celkom v poriadku. Mne to ukazuje na tu psychiku.

maria123a
autor
12. dec 2023

@simsalabim znížená imunita