Zapálený zub - stolička

1. júl 2023

Ahojte, neviem ani kde zacat … bolel ma zub ale tak ze som nevedela uz existovat,opuchnute lice,stolicka bolestiva ale hlavne licna kost a nad zubom tak teda ze je cas ist na pohotovost . Tak som dnes isla a dr spravila rtg , vraj zapal a vypisala mi dalacin a zubu sa ani nedotkla!!! Je toto normálne? Mam ist este inam na pohotovost alebo jej verit ze z tych antibiotik mi bolest zazracne prejde? To ze za rtg a recept som platila 50€ nebudem ani riesit .. ach

tuippo
1. júl 2023

treba kontaktovať svojho ošetrujúceho zubára. Dalacin je len na nutné preklenutie, zub bude treba riadne ošetriť

7kikuska7
1. júl 2023

Zub treba otvoriť a vybrať nerv, antibiotika sú samé o sebe nanič, opuchnete ešte viac 😐jedine ak by sa jednalo o rastúcu osmičku, tam antibiotika pomôžu

nika3136
1. júl 2023

Neviem ci nado mnou komentuju stomatologovia, ale moja skusenost je taka, ze najprv sa preliecil zub Dalacinom, klesol opuch, ustupila bolest a az nasledne prislo otvorenie hnisaveho vacku pri zube, extrakcia a vycistenie

autor
1. júl 2023

@nika3136 a teda pomohlo? Lebo sa bojim toho co pise pani vyssie ze opuchnem este viac

nika3136
1. júl 2023

Pravdaze, pomohlo, bez problemov. A viackrat. Problemove boli totiz vsetky 2 stolicky

mamina7070
1. júl 2023

ano je to standardny postup najprv atb inak ti nezaberie anesteza ak sa to neprelieci a vudu trhat za ziva takto mas este sancu na zachranu zubu treba ist k svojmu zubarovi

mamina7070
1. júl 2023

to si este dobre platila na endodonciu si priprav vyrazne vic penazi niekolko sto eur robi sa to na etapy (na vic krat

autor
1. júl 2023

@mamina7070 jasneze s tym ratam, ja to zaplatim sle prislo mi smiesne 50€ za recept :D

mamina7070
1. júl 2023

to bol poplatok za pohotovost a za rtg

79viktoria79
1. júl 2023

môjmu synovi to nedavno robili,najskor mu vytiahla nervy, keďže ho to bolelo,dala atb,potom mu ho uz ošetroval nas zubar,este pojdeme raz,bude to dokopy cez 300€