Zapálený zub a injekcia

katulastraka
14. okt 2021

Baby, je pravda, ze na zapaleny zub zabera umrtvovacia injekcia len polovicne? Sestra mi tvrdi, ze jej trhali zapaleny zub a ze videla vsetkych svatych od bolesti, lebo ze na taky zub injekcia nezabera.

zuzap33
14. okt 2021

@katulastraka ma pravdu. Cistili mi kanaliky, vrieskala som a sestricka ma drzala. Ked som vstala, triasla som sa ako pri epi zachvate

katulastraka
autor
14. okt 2021

@zuzap33 preboha, a to sa nemoze najskor nejako vyliecit atb az potom robit taketo veci?

malinka158
14. okt 2021

Suhlasim, msnzel mal zapal. Zubar mu zub aj tak vytrhol. Ten krik som pocula az vonku v cakarni

pinaofina
14. okt 2021

@katulastraka podla mna je to velmi individualne a tiez zavisi aj od toho, ako dobre lekar pichne injekciu. Bola by som v klude. Mne robili za posledny rok kanaliky na 2 zuboch a zakazdym som zaspala v kresle a odchadzala zregerovana ako po wellness 😂 pritom jeden som mala brutalne zapaleny

katulastraka
autor
14. okt 2021

@pinaofina akoze uprimne tiez sa mi to nezda, ze by v 21 storoci na zapaleny zub neexistoval umrtvovak a ludia by trpeli tak velmi pocas zakroku. Ja stale dufam, ze jej aj ostatnym tu injekciu len naprd pichli. Vsak to nie je normalne toto prezivat v tak vyspelej dobe

janka1011
14. okt 2021

@katulastraka aj mne trhali zapálený zub, injekcia kvôli zápalu nezabrala úplne, dal mi 2 a aj tak to bolo dosť bolestivé trhanie, no neboj sa, prežiješ. Hlavne aby bolo rýchlo po všetkom.

janka1011
14. okt 2021

@katulastraka raz som sedela v čakárni a jednému mužovi trhal tiež takýto zub a bolo teda hrozné len počúvať ako ten muž kričal, ináč chlap ako hora. Myslím, že keby taký umŕtvovák existoval, tak by ho bežne pichali.

loginexistuje
14. okt 2021

akrualna skusenost zapaleny zub chronicky zapal robili mi kanaliky najprv injekcia dali mi tu blanu atd siel vetat bolo to citlive vsetko dolu dalsia injekcia a necitila som uz vobec takmer dve hodky mi to robil takze treba pen povedat nech umrtvia poriadne viac citit pichanie injekcie pri zapalenale potom uz nie

katulastraka
autor
14. okt 2021

Viete co, ak je to zapalene, tak sa dam proste uspat 😂 ja trpiet nebudem bohaca 😂 stacil mi porod 😂

janka1011
14. okt 2021

@katulastraka a nevieš, či je zub zapalený alebo nie? Zubár by ti povedal, či je zapálený.

misica16
14. okt 2021

@katulastraka ja som mala tiež zápal a to trhanie bez zápalu a s ním to sa nedá ani porovnať. Ak sa dá najskôr preliečiť, nejako prevŕtať a potom trhať. Lebo ked mi rezali zub múdrosti nič som necítila, ale ten zapálený to mi hádam ani injekciu nemusel dávať, to bola riadna šupa, ale aj tak sa mi potom uľavilo 😃.

katulastraka
autor
14. okt 2021

@janka1011 neviem, zajtra az idem na rontgen. Vytrhnut ho bude treba, lebo pluhak vyrastol uz pokazeny riadne, ale pobolievaju ma na tej strane zuby, tak sa bojim ci tam uz zapal nie je. Stale dufam ze nie, ale ak tam je tak sa fakt dam radsej uspat. Aj keby to ma neviem kolko stat :D

janka1011
14. okt 2021

@katulastraka no veď uvidíš čo povie zubár, nemusí to byť zápal a zase neni zápal ako zápal. Ja som mala silný, lebo som dlho ignorovala bolesť a nechala som to zájsť tak ďaleko. A ináč s tým uspávaním to neni len tak, robia to len na špecialnych klinikách alebo v nemocnici a je to fest drahé. Jedine, žeby si mala papier od psychiatra to máš zadarmo.

bloger
14. okt 2021

@katulastraka počul som o tom, že ak je tam zápal injekcia nezaberie ale je to hrozné podľa mňa by sa to malo najskôr nejako preliečiť

katulastraka
autor
14. okt 2021

@janka1011 co je fest drahe? Nech viem na co sa pripravit ked tak 😂 a ako dlho a aku silnu bolest si ignorovala? Mna pobolievaju tie zuby od nedele a nie je to ani nejaka silna bolest, skor su to take neprijemne tlaky a na zakus su tie zuby citlive. Vobec neviem co to moze byt ale uz som v strese ako pred porodom. Ja mam paniku zo zubarov 😂

nika_m
14. okt 2021

Noo neviem ale ja som mala hnisave lozisko az pod zubom...a pred vrtanim mi zubarka napichala asi kvalitne celu spodnu stranu, kde bol ten zub a zabrala mi 🤔 necitila som si sice asi ani ucho a bola som tak strpnuta este 4hodiny po odchode ale vrtanie ma nebolelo vobec

kiki68
14. okt 2021

Ja som mala zapal a museli vyberat nerv. S injekciou som nic necitila. Este 4 hodiny som si necitila ani ucho a ani celu tu cast tvare. Bol to divny pocit, lebo to zasiahlo aj polovicu nosa. Ale tak nebolelo to a to je hlavne. Ten zub osetrovali tri mesiace

janetinka27
15. okt 2021

@katulastraka aj mne tak trhala zubarka zub, mala som na rtg zapal, zub bolel. napichala mi to cele,ale citila som tu hroznu bolest.strasne sme sa obe pri tom trapili,islo to tazko,trvalo to dlho a bolest priserna. ja som nevydala ziadny zvuk, nemam na to povahu,ale ked tahala posledny koren (zub bol uz rozrezany na viac casti,bo nesiel von) tak som povedala ze to uz nevydrzim.vtedy naposledy potiahla a zbytok vysiel von.potom bolest vyrazne ustupila. to bolo jedine trhanie,ktore som citila.mam problemy so zubami,mam ich vytrhnutych dost a vsetky trhania boli ok,aj ked bol zapal.ale toto bol masaker.