Zapálený zarastený necht

26. sep 2022

Ahojte baby. Prosím, poraďte mi. Už som naozaj zúfalá. Už asi mesiac mam zapálený nechet. Tak nešťastne som si to vystrihla. Bola som už aj u pedikerky, vystrihovala, brusila, nechet nadvihla vatou. Chvíľku bolo dobre, no zas je to neskutočne bolestivé. Natieram si framikoinom 2x denne, namacam. Teraz som si už kúpila betadine, ichtoxil masticky. Raz som takto mala a nevyhla som sa chirurgii. Toto ešte raz nechcem zažiť. Som po pôrode a plne kojím, takže na bolesť nič. Viete poradiť, čo môžem ešte spraviť?

viestta
26. sep 2022

Obklady z ichtyolovej masti alebo z visnevskeho balzamu ti stiahnu hnis.

evica17
26. sep 2022

Toto isté som mala aj ja, že prvá návšteva pedikerky,dala mi tamponadu a vyčistila. Po 2tyzdnoch sa to vratilo, išla som k nej nech mi dá sponu, a už to bolo ok.tri mesiace som ju tam mala. Nájdi si taku pedikerku čo to robí

autor
26. sep 2022

@evica17 áno robí to aj moja, len sme prv chceli vyskúšať tamponadu 🙂 ale to mi na druhý deň samo vypadlo. Takže odporúčate ísť do tých sponov...

evica17
26. sep 2022

Áno určite si to daj ak ti nepomohlo to predtým..mne dala sponu rod fraser, hneď to pomohlo a za mesiac to už bolo fajne a ešte dva mesiace mi ju nechala a už je to také že nemusím ísť,nič necítim,žiadny hnis. Objednaj sa k nej čo najskôr, na chirurgiu by som nešla po tejto skusenosti

autor
26. sep 2022

@evica17 dobre ďakujem, som rozhodnutá. A ešte sa chcem opýtať, boli to keď to tam dava? Ja to mam dosť zapálené, a už ani ten framikoin zápal nestiahne

evica17
26. sep 2022

No mne to bolelo ale nič strašné. Dalo s zvládnuť. Bolelo to skôr keď to čistila a pripravovala a je dvkladala sponu tak to bolo fajn. Ale potom som už necítila žiadnu bolesť, čo dovtedy furt pri chodení ten hnisavy prst bbolel.

bazde
26. sep 2022

Ja som to riesila niekolko mesiacov...co najviac macat vo vode a do tej vody betadine alebo z lekarne take krystaliky fialove ....ked je to odmocene po troske dvihat necht nech nerastie so koze

evica17
26. sep 2022

@bazde práveže by sa to nemalo močiť nikde, tak mi pedikerka povedala,že ani kúpať sa len rýchla.sprcha ak je tam zápal.

bazde
26. sep 2022

@evica17 fuha tak uvidis casom ...ja som mačala každy večer s tym roztokom a preslo

blska22
26. sep 2022

Mne na to pomohol aj bactroban mast (neviem či máš doma, momentálne má výpadok)… ale chcela som k tomu kojeniu- normálne môžeš vziať akýkoľvek bežne dostupný liek na bolesť, tomu mýtu že dojciace ženy nemôžu takmer nic som myslela ze už nik neverí… pokojne si niečo daj, nech ti uľaví trocha aspoň 🙏🏻