Zapálený nerv v zube

28. máj 2024

Čaute viete mi povedať ako vám riešil zubár takýto problém? A je ošetrenie bolestivé? Mám starú 10ročnú plombu a zub sa ozval,volala som že sa objednám a zahlásil že to bude asi zapálený nerv a dal termín buduci tyzden. Nikdy mi nič takéto nerobili tak neviem čo čakat, ďakujem

gemerka17
28. máj 2024

Vola sa to ošetrenie korenovych kanalikov. Je tu o tom napísané velmi veľa. Odporúčam to riešiť u odborníka a spraviť ošetrenie kvalitne, nech to nemusíš dať robiť znova alebo o zub prísť.

autor
28. máj 2024

@gemerka17 áno čitala som že zápal nervov by mala byt neskutočna bolesť, ja mam len taku jemnu preto neviem ci sa jedna o tie nervy, mozno by stacilo preplombovat, no som zvedava co povie doktor

gemerka17
28. máj 2024

Lekar musí urobiť RTG, tam uvidí kde kaz pokracuje. Je veľmi pravdepodobné, že o ten týždeň budeš mat neskutočne bolesti aj ty. Ono to veľmi rýchlo postupuje.

autor
28. máj 2024

@gemerka17 a ty si tym presla? Ked ano tak bolelo to?

ewell13
28. máj 2024

Našim pacientom často odumrel zub, vez toho aby o tom vedeli. Bez predošliej bolesti. Takže nieje pravidlo že zub ktorý oduniera musí bolieť.
A endodoncia nebolí, rieši sa anestézou.

gemerka17
28. máj 2024

Pri ošetrení dostaneš injekciu a je bezbolestne. Len si precitaj ako také ošetrenie ma vyzerať. Každý týždeň je tu príspevok co tu niekto narieka, že ošetrenie bolo neúspešne, keď ho nedali urobiť odbornikovi.

rozculena
28. máj 2024

mňa bolel len jeden zub,ostatné nie.