Zapálené tetovanie

podhorov
19. máj 2016

Dobry den chcem sa spytat vcera som sa dala tetovat na zadnej strane stehna dost velke tetovanie, mam velky opuch a strasne cervene a modrinu. Moja otazka znie ci to mozem natierat kremom fucidin ma niekto skusenost?? Mam pocit ze to je zapalene. Dakujem za kazdu odpoved.

janinah
19. máj 2016

daj si tam studený obklad....masť je síce atb,ale ak je to zápal,tak nemusí tam byť bacil,na ktorý práve táto mastička pomôže...ukázala by som to chirirgovi,z toho môže /nemusí/ byť vážna vec

alenky
19. máj 2016

@podhorov Urcite zavolaj tam, kde ti to robili. Nech sa na to pozrie najprv tater a zhodnoti, co s tym dalej. Moze to byt banalita, moze to byt nieco vaznejsie. Modrina by som povedala, ze je oka, ale opuch to uz neviem. Jedna sa o prve, alebo druhe tatto? Lebo ak prve, mozno je to alergicka reakcia tazko povedat. Ja som osetrovala 3x za den: jemne som to namydlila dettolom a oplachla vodou, vysusila a potom natierala bepanthenom-co je pre deti na zapareniny. Staci uplne malinko a rozotriet do stratena, bude take mastne. Urcite by nemalo byt tetovanie suche, ani mokre-aby nemokvalo.

janinah
19. máj 2016

@alenky tater akože povie-ok,milá pani,niečo sa nepodarilo,tak choďte k lekárovi? alebo ju bude uspokojovať-nič sa nedeje,to sa zahojí? ....možno mu krivdím,ale je to zdravotná komplikácia a toto by som na nejakého laika nenechala

tinqua
19. máj 2016

@podhorov minuly mesiac som si tiez davala robit cele stehno a pri velkom tetovani je zacervenanie a opuch normalne, vies kde si bola, vies ci teter dezinfikoval vsetko, ci mal kable obalene vo folii, ci si menil rukavice...atd. Neviem aku starostlivost ti odporucal after ale prva vec ktoru si mala spravit po prichode domov poriadne vydrhnut tetovanie protexom alebo inym antibakterialnym mydlom...nebalit to do nicoho aby nemokvalo, min. dva razy za den prve dni umyvat nesusit uterakom, ale jednorazovymi utierkami (trebars kuchynskymi) a aspon dve hodiny nemazat nicim aby poriadne preschlo, cim suchsie tym sa rychlejsie zhoji...nestresuj s antibiotikami, pockaj este do zajtra...zapalene tetovanie zmokva a schrastavie

podhorov
autor
19. máj 2016

Alenky toto je uz moje 5 tetko prave ze uz som mala jedno cervene ale nie az takto no volala som s teterom a vravel ze je to dobre ze to je reakcia na farbu a man to natierat framykoinom len ten je na predpis tak kazal infadolanom. Skusim pockat este 1-2 dni dufam ze to bude dobre

ajkava
19. máj 2016

@podhorov dcére kázali natierať niekoľkokrát denne calciovou masťou

hoffka777
20. máj 2016

Mozem odporučiť gel z aloe vera krásne ti zahojí ranu a rýchlejšie ak by si mala záujem mozes ma kontaktovať na mail barpet@centrum.sk

ivisss
21. máj 2016

Fucidin by som nedávala, stačí potierat calciovou masťou, tá krásne zahojí. Samozrejme stále držať V čistote nie len vrstviť masť

maykaaa1122
20. sep 2017

skus mast bepanthen, mne super zahojil tetovanie

patriot500
17. dec 2017

Ahoj ludia,
Mám nové tetovanie dva dni tomu som ho daval robit.prisiel som do lekárne že chcem bpanten že mám ho červene a potrebujem to urýchliť.v lekárni mi povedala že ci ho môžem ukazat tak j že jasne,povedali mi že jedno miesto na kerke je infekcia.mal som to opuchnuté,červene a podobne príznaky.tak ma poslala na pohotovosť pre recept na antibiotiká.ked to doktor troska zmagol to miesto tak s chrasty vyšla krv ale asi hnis teda tak povedal.takze jasne že dal antibiotiká.uz ich berem len moja otázka je že keď sa to zahojí ci to ma vplyv na farbu,alebo vypadne farba.ma niekto skusenosti?

katka253111
27. aug 2019

@patriot500 ako to dopadlo

niikoletka
27. aug 2019

To je bežná reakcia na tetovanie. Treba proste pretrpieť prvé dni. Odporúčam tenkú vrstvu bepanthenu sensitive

kuboad
2. nov 2023

Môže byt že sa mi zapálili tetovanie ak som dával veľa krému ?

kuboad
2. nov 2023

Teda zaparilo