Zapálené miesto na nohe

4. feb 2024

Mám na prste na nohe cervene zapálene boľavé..
mám doma flector gél - je to vraj síce protizápalový liek od bolesti ale čítam skôr svalov chrbta myslite že pomôže aj na toto? Potrebujem zmierniť ten zapal a bolesť
A potrebujem niečo silne nie kamilky repík.. lebo zajtra odchádzame preč

snehulak77
4. feb 2024

Nie, to nepomôže
Ak zajtra odchádzaš na dovolenku, tak silno odporúčam urgent (zaplatís ale 10e, keďže to nie je úraz) ale ošetrí ti to chirurg a dá tam aj antibiotikum. Ja som sa snažila vyliečiť to všetkým možným, ale nepomohlo ani raz, vždy to riešil už len chirurg a bolo po probléme

autor
4. feb 2024

@snehulak77 ale nič sa nestane keď som si to už natieral flectorom či? Nejde mi to hlavy že síce je to protizapalovy liek a od bolesti ale či je vhodný aj na toto

snehulak77
4. feb 2024

No nestane sa nič, ale ak tam máš zápal, zväčša to potrebuje normálne otvoriť a zvnútra vyčistiť. Málokedy pomôže natierať to iba. Raz mi to tak prešlo (ale to mi dala dr pediatrická namiešať nejaké silné byliny). Odkedy som u dospelého obvodného, ten má vždy poslal na chirurgiu. Domácimi prostriedkami nepomohlo nič a chiriglrg mi aj naposledy povedal, že to je zbytočné, že ak je tam zápal, tak to už neuhram.

ankare
4. feb 2024

Nápis do skupiny Zdravotníci na MK

viestta
4. feb 2024

Ked ti zarasta nechet, tak si chod kupit do lekarne ichtyol a rob si z neho zabal. Na gazu natiet, prilozit, zaviazat a vymienat 2x denne. Ichtyol pomoze aj na ine zapalene a hnisajuce rany

gabika0825
4. feb 2024

A čo tam máš zapálene? Otlak alebo kúrie oko? Na zapálene miesto flector neviem ci pomoze, to je skôr na utlmenie bolesti ako na zahojenie. Ak je to kúrie oko treba si kúpiť náplasť a to iste platí aj pri otlaku.

autor
4. feb 2024

@gabika0825 ja len či to stiahne zapal lebo on je proti zápalu

jojo66
6. feb 2024

Ten zápal na nohe resp.prste jemasi zvýšená kyselina močová,čo znamená nábeh na dnu