Zapálené ďasná a červené bodky pri zuboch

sasena1992
21. máj 2022

Neviete prosím čo to môže byť?pred cca 2 týždňami som bola robiť zub a pýtala som sa či mám aj zapálené ďasná povedali že nie po týždni sa my začali robiť také červené bodky pri viacerých zuboch aj na ďasnach pri umývaní zubov ma to aj bolí..odfotila som len pri jednom zube ale mám to aj na dasnach čo to môže byť? :((

aduskalac
22. máj 2022

Ja som mala tiez take akoby ranky na dasnach pri umyvany ma to bolelo ,preslo to asi do 2tyzdnov ,kupila som si ustnu vodu curaprox ako na foto,a pretierala frolsalmynom

7kikuska7
22. máj 2022

Vyplachovat riedenym peroxidom, pripadne kamilky, repik, šalvia

sasena1992
autor
22. máj 2022

@aduskalac ďakujem za odpoveď 🙂) skús zajtra kúpiť ..len teraz už druhý deň ráno vstávam a tým že mám opuchnuté pery ako keby som ich mala napichane no celé zle vôbec nerozumiem čo to ma byť ..

simiis
22. máj 2022

mala som presne to isté, zubár mi povedal aby som si vyplachovala ústa vodou Gum Paroex (zelená) 🙂 do týždňa mi to zmizlo a ďasná ako predtým 🙂

sasena1992
autor
22. máj 2022

@simiis skúsim lebo už som zúfalá,tie bodky sa zjavujú čoraz viac niekde sú až bordove..v lekárni my dali v piatok curasept gél ale neviem či my robi dobre,lebo nič sa zatiaľ nezmenilo,a ešte aj opuchaju ústa pri každom jedle bolesť pier a pri umývaní zubov som dnes až skoro plakala toto som nezažila

aduskalac
23. máj 2022

@sasena1992 ja som si vtedy ani neumyvala to sa nedalo,len som vyplavhovala ustnou vodou