Zapálená žila po sklerotizácii

matula211
28. nov 2016

Zdravim všetky mamičky... Zajtra bude týždeň, čo som po sklerotizacii žil na ľavej nohe...niektoré boli malé, niektoré veľké, široke...od soboty mám jedno miesto (priemeru asi 7 cm) veľmi bolestivé, červené, nie len velmi bolestivé na dotyk, ale pri postavení sa a pri státí mám pocit, ako by som tam mala sto nožov...je to zaroven aj miesto, kde bola dost velka zila...volala som aj k dr, mám zajtra ráno prísť... Ale moja otázka znie, či má s tým niekto skúsenosti, čo sa teraz bude diať ďalej, čo mi bude pravdepodobne nasadené a kedy to asi tak prejde...ďakujem za každú odpoveď

terezka1947
28. nov 2016

@matula211 no...ja som podstupila roziahlu sklerotizaciu,ale nestalo sa mi to...nieco sa muselo stat,lebo mne bolo povedane,ze je to ten najmenej rizikovy sposob odstranenia a nemam sa bat ziadnych problemov....ale tak,clovek niekedy niektore veci neovplyvni
dodrzala si vsetko,co ti radili po sklerotizacii?

matula211
autor
28. nov 2016

No myslím, že som dodržala všetko...tesne po som bola hneď na prechádzke, bandáž, resp.pancuchu mám non-stop od zákroku, s výnimkou keď som si ju vymenila za čistú a to v sede s vylozenou nohou...ešte som nohu nemala ani zvesenu bez toho, aby som mala bandáž... Zajtra to bude týždeň a keď sa mi to miesto v stoji prekrvuje, tak idem zosaliet...pri chôdzi je tá bolesť minimálna, v ľahu a v šedé mi je tiež dobre... Len keď sa postavím, pripadne par sekund stojím na mieste, tak je to hrôza

terezka1947
28. nov 2016

@matula211 no,neviem...ale dobre,ze ides na kontrolu,pretoze je to zasah a mohlo sa stat kadeco
ja som mala mat tri dni den,noc pancuchu a este pod nou aj bandaz...prechadzka aspon 3h,co som ledva zila od unavy a po 3dnoch nonstop bandaze som si ju mohla dat pred vecernym kupanim dole,no a v noci nemat....cez den nosit cca mesiac.....vzdy vecer sa okupat,lahnut a rano vstavat s natahovanim pancuchy...a nastastie ok
drzim palce

matula211
autor
28. nov 2016

A môžem sa spýtať, ako dlho vás to bolelo?

terezka1947
28. nov 2016

@matula211 tak....nejako ma to nebolelo....skor som citila miesta vpichu a robili mi to penou,nie tekutinou
ale pamatam,ked som si dala po 3dnoch dole vo vani pancuchu,tak mi prislo taaak nevolno...skoro som odpadla....ale ok
mam este aj po 3r.modrinky,ale nastastie zily nie

janickadr
28. nov 2016

@matula211 Asi dostanes antibiotika a podla velkosti a lokalizacie zapalu zily pravdepodobne na urcitu dobu aj injekcie heparinu ("vcelicky")

matula211
autor
28. nov 2016

@janickadr Davam si lokálne heparoid, myslíte, že to nebude postačovať?

rusalkablack
28. nov 2016

mne robili sklerotizaciu minuly rok, na jar - uplne super, na jesen - zila mi opuchla a bolela, isla som s tym az v januari a vytlacal mi odtial ciernu krv. Bolelo to viac ako operacia, ze vraj mi tam dal toho roztoku viac, a takto to zareagovalo.Tiez som si to mazala heparoidom a nic. Treba ist.Cim skor, tym lepsie.Mne to nevytlacil vsetko, lebo uz som isla odpadnut od bolesti, a to fakt znesiem vela. Doteraz mam to miesto opuchnute a bolave. Co mi pripomina, ze som mala ist v maji na kontrolu a uz je november, a ja som tam este nebola... Nenechaj si to tak, treba s tym nieco robit, okamzite. Drzim palce.

matula211
autor
28. nov 2016

@rusalkablack Mne robili sklerotizaciu aj pred desiatimi rokmi a vtedy som tam tiež mala zastavenú krv...ano, máte pravdu, veľmi ten zákrok bolel, ale pred tým som takéto bolesti vôbec nemala...a teraz mi začali až na štvrtý deň po sklerotizacii, na tretí deň som si myslela, že som už za vodou, tak mi bolo dobre..ja osobné si myslím, že tam je nejaký zápal, nakoľko to mám červené...

rusalkablack
28. nov 2016

@matula211 ked je to este len 4. den, tak by to mala byt asi reakcia na ten sklerotizacny roztok, mne sa to zapalilo az po tom, co som zhodila pancuchu, nosila som ju 4 tyzdne.Mozno by bolo dobre zavolat lekarovi, ci to tak ma byt, alebo tam ist, nech on povie.

matula211
autor
28. nov 2016

@rusalkablack Ja som tam dnes volala, zajtra ráno mám prísť... Len skôr idem s obavami, lebo som sa s tým ešte nestretla, tak preto som písala na MK, či niekto nemá podobnu skúsenosť... No stále aj tak dúfam v zázrak, že zajtra ráno sa zobudím s tým, že je to oveľa lepšie...no naivná nechcem byť🙂

janickadr
28. nov 2016

@matula211 Heparoid asi nebude stacit, ale mozno to rano bude naozaj lepsie. No naozaj najlepsie bude, ked to skontroluje lekar, ku ktoremu sa chystas... 🙂

majinka1231
25. jún 2023

@matula211 ahoj, neviem, či mi príde odpoveď, ale mám rovnaký problém presne podľa tvojho popisu, čo to bolo a ako sa to liečilo?

matula211
autor
25. jún 2023

@majinka1231 ahoj, bolo to zapálené medzi dvomi sklerotizovanymi úsekmi...bola som s tým na kontrole, že mi to môže pichnúť alebo sa to postupne vstrebe. Nakoľko som si nevedela predstaviť si do toho pichať, nechala som to vstrebať. Časom ozaj pominulo

majinka1231
25. jún 2023

@matula211 a ako dlho sa to vstrebávalo?

majinka1231
27. jún 2023

@majinka1231 ďakujem, mne dali fraxiparin a dr. povedala, že bolesť do 2 - 3 dní prestane, žila bude dlhšie tvrdá na pohma. Koľko to trvalo vám? Máme ísť o 3 týždne na dovolenku, tak ma to zaujíma.

matula211
autor
3. júl 2023

@majinka1231 no už si ani presne nepamätám, ale zhruba týždeň až 10 dni