Zapálená bradavica

24. mar 2023

Ahojte ženy, prepáčte za nechutnú foto. Mam roky bradavicu na dlani, veľkosť ako sosovica ale hlboka a vypukla dost no a rozhodla som sa ju odstranit pomocou duofilmu. Uz som raz o to pokusala ale nedokoncila to, vtedy sa mi pekne prva vrstva hruba dala odstranit no a potom som skoncila. Asi 2 tyzdne som si teraz natierala, prvá vrstva povolila ,nebola moc hrubá, nic nasilu, nic do živého. Pokracovala som ale zacalo sa mi to zapalovat. Dnes som si z nej vytlacila plno hnisu ,stale je dost vypukla a hlavne teraz mi to mokvá, mam to prelepene a nosim rukavicu ked treba pri niektorych ukonoch.
Na kozne cakacky hrozne, mame jednu dr na viac rajonov. Viem si nejako pomoct zatial sama alebo co s tym? Ak ma niekto skúsenosť. Vdaka

viestta
24. mar 2023

prehnala si to s tym duofilmom a zasiahol aj zdravu pokozku, tu rozleptal a k tomu sa pridruzila infekcia. ATB mast ti vie predpisat aj obvodak

autor
24. mar 2023

@viestta aha, no to je pravda, ze som ho natierala aj viackrat za den, a ma sa len 1x . Neviem co som si myslela🤦‍♀️ dakujem, skusim jej zavolať az je este v ordinacii

nikpa
24. mar 2023

Ono to ide ťažko aby si si s tým duofilmom nezapatlala aj zdravú kožu, ja som si viackrát takto odstraňovala bradavicu aj kurie oká a tiež som si vzdy poleptala a rozbabrala aj okolie. Vyzeralo to podobne, aj zapálené ale nikdy mi z toho neisiel hnis a vždy sa to volako zahojilo. Nemáš doma červený framykoin alebo bactroban masť? Aspoň si to dezinfikuj, betadinom alebo alpou, neviem čo máš. Ale masť ti predpíše aj obvodná po telefóne.

autor
24. mar 2023

@nikpa dakujem za skusenost, mam len oftalmoseptonex ,alpu ,joj sakra ja som ale ťapa😧 volala som dr, uz tam asi nie je 🤔

nikpa
24. mar 2023

oftalmoseptonex je na oči, nie? Tak už ti zostava jedine do lekárne sa spýtať ale tie maste čo som spomínala vyššie sú len na predpis. Alebo počkat do pondelka, zatiaľ by som to len dezinfikovala.

viestta
24. mar 2023

oftalmoseptonex nie je ATB mast

autor
24. mar 2023

@nikpa ano na oci, iba som vypísala co mam😁
@viestta ano viem, len dezinfekcna na oci

pertulik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz