Zápal žíl počas dovolenky

eba7
23. júl 2023

Ahojte, som prave v Taliansku na dovolenke. Mala som krcove zily vyberane miniflebektomiou plus laserom opreovane hlboke zily par mesiacov dozadu. Vcera ma zacalo boliet v mieste kde mi predtym prechadzala jedna krcova zila, ale myslela som si, ze som sa len buchla, bolo to bolestive na dotyk a aj trochu pri chodzi. Dnes ma to stale bolelo, mozno trocha viac a mala som tam male zacervenanie. Ako som uspavala deti, zaspala som s nimi a teraz po prebudeni ma to dost boli - aj na dotyk, aj pri chodzi, citim v tom mieste teplo plus sa mi zvacsil cerveny flak. Opuchnutu mohu ale myslim nemam. Podla toho, co som vygooglila by to mohol byt zapal povrchovych zil (snad nie hlbokych, aj ked som nasla, ze to casto prebieha nejako spolu). Celkom ma to vystrasilo, najma mozne komplikacie s trombozou a emboliou. Neviete mi prosim poradit, ci je to nieco kvoli comu treba utekat na pohotovost, alebo to pocka do rana, pripadne ci vobec ist k nejakemu lekarovi este tu v taliansku (som tu az do piatku). Prikladam aj foto, to bolestive miesto je na vrchu flaku, pri kolene. Ak by mal niekto nejaku radu, ci skusenosti, budem velmi vdacna. Dakujem!

janinah
23. júl 2023

Áno,zajtra k dr.v Taliansku. Potrebujete liečbu.chodte taxíkom,nie peši.

eba7
autor
24. júl 2023

@janinah dakujem velmi pekne za odpoved. Dnes rano po zobudeni je flak o dost menej vyrazny, na dotyk ma miesto este boli, ale uz ma to skoro neboli pro chodzi. Myslite, ze to moze byt len oddychom nohy po noci, alebo sa to moze takto spravat?