Zápal ucha aj kĺbov počas tehotenstva a reakcia na antibiotiká

2. dec 2022

Ahojte, nejdem si po rady, mozno sa skor vyzalovat, lebo uz som dost nestastna. Som v 27 tt.Od nedele beham po doktoroch, lebo ma zacalo velmi boliet ucho. Od detstva s nim mam problemy a zvykne sa mi to opakovat, tak to poznam. Dali mi na pohotovosti ATB kvapky do ucha infalin duo. Na druhy den v pondelok som isla k ORL doktorke, lebo to fest stale bolelo a dala mi na to ATB cefzil, ktore som dovtedy vzdy brala a zakazdym pomohli. AJ tentoraz sa ujali a na druhy den som citila zlepsenie a vsetko islo dobrym smerom. Lenze v utorok vecer som zistila, ze som sa na nohach cela vyhazdala cervenymi flakmi a do toho ma v noci zacala boliet noha. V stredu som isla na kontrolu k ORL a doktorka povedala, ze musim cefzil vysadit aj infalin duo a ze musim ist na Antolsku ORL, kde su lepsi odbornici a ze zapal ucha sa velmi nezlepsuje. Do stvrtka rana ma boleli uz vsetky klby, ale najma tam kde som sa vysypala s flakmi. Inak, oni vobec nesvrbia, obcas trosku palia, ale to je len sem tam. Na Antolskej mi zobrali ster z ucha a ze o tyzden vo stvrtok mam prist na kontrolu a podla vysledkov uvidia ake ATB daju. Dovtedy stale len ten infalic duo mam brat. Klby oni neriesia, to mam ist k obvodnej ak chcem. V noci ma tak sialene bolel kazdy pohyb, ze pri kazdom pretoceni som takmer plakala od bolesti. Zvysenu teplotu do 37,5 mam cely tzyden inak... Rano som teda isla k obvodnej a to sa uz naozaj vleciem ako 90 rocna teta a nedokazem sa sama ani obliect, lebo ma vsetko sialene boli. Doktorka mi urobila crp a mam ho 125 co je fest vela, po dlhom uvazeni mi dala ATB augmentin (k tomuto lieku nemam velku doveru), urobila stery z nosa a hrdla a v utorok idem na odber vseetkeho co sa da. Ked so prisla domov, dala som si augmentin a isla sa prezliect a zistila som, ze cervene flaky sa rozsiruju dalej. Ale naozaj neviem ci tam boli aj pred augmentinom alebo nie. Celkovo mi je hrozne. Na vecer si mam dat zodac a samozrejme mozem paralen na bolest, ale ten mi vobec nezabera.... Uz som naozaj nestastna, lebo sa to nezlepsuje. Zrejme mi presiel zapal z ucha na klby a vytvorilo to mohutny zapal v tele. Neviem ci to vyhadzanie suvisi s antibiotikami alebo to je nejaka skrizena reakcia na lieky. Ja som uz takyto zapal kblov mala pred 10 rokmi a bol to masaker... Jaj, a okrem toho si kazdy den picham clexan a neviem ci ho teraz davat dalej alebo nie.... Ak by sa mi este viac pohorsilo, tak volam sanitku, zatial to musim vydrzat a uvidim ci augmentin zaberie... Presiel si niekto niecim takymto v tehotenstve? Velmi sa bojim o maleho, ale snazim sa byt v klude a verit, ze to dopadne dobre...

autor
2. dec 2022

jaaaj, a to som este nespomenula, ze ma sialene boli prehltanie pri hrtane. Kazdy hlt jedla ci pitia je masaker. Uz neviem ci sa smiat alebo plakat

ikka204
2. dec 2022

Sucitim s tebou, ja som 28. tt a bez teploty mam uz 8. den sopel a neskutocnu bolest hrtana, ci skor hltana a uz mam pocit, ze odvcera ma aj pazerak boli. Neviem, ci to vobec je mozne, ale sa mi to tlaci dole akoby druhou trubkou. Kazde prehltanie je smrt a reze az do usi. Okrem toho neskutočne zlte hlieny, z ktorych som sa rano dogrcala. Dr. mi nasadil amoksiklav az dnes, na zaklade CRP testu, kedze som bez teploty. Som zvedava, ci zaberu... Moja dcera ma v skole epidemiu hemofila, tak asi mi to preniesla domov. Drzim velmi palce, nech sme uz cim skor fit.

trgypadl
2. dec 2022

Pre istotu si urob aj covid test skore uzdtavenie prajem

sjana7
2. dec 2022

Uuuf,to ma mrzi , ako tehotná veľa možností nemáte, čo sa liekov týka....Jedine prirodne, kľudne mi napíšte správu.

jaga18
2. dec 2022

Áno, zažila som niečo podobné v cca 20tt. Najprv zapal v moči a potom ucho a kĺby. Skončila som v nemocnici na infuziach (ATB) Najhoršie bolo, že som sa začala otvárať a kým som nebola preliecena, nemohli mi urobiť serklaz. Po cca 4 týždňoch trápenia som di konečne vydýchla a šla som na serklaz, pri zákroku som na operacke nachytali opäť niečo a ďalších 6 týždňov som opäť ležala v nemocnici a striedala ATB. Nakoniec opäť infúzie s ATB 🤦‍♀️ Za celý život som toľko ATB nebrala sko vtedy počas tehotenstva, ale prestastie to nemalo ziaden negatívny dopad na dieťa.
Keď ti nebude lepšie, radšej chod rovno do nemocnice, infúzie zaberu rýchlejšie a aj tie fľaky by bolo lepšie mať pod kontrolou. Prajem rýchle uzdravenie.

autor
2. dec 2022

@ikka204 myslim, ze toto s tym prehltanim je teraz vo vzduchu, lebo strasne vela ludi naokolo je chorych a stazuje sa na velmi bolestive prehltanie ake nikdy nemali :(

autor
2. dec 2022

@trgypadl robila som si a bol negi, ale zajtra mozno urobim este jeden

autor
2. dec 2022

@jaga18 uf, tak to znie hrozne, skoro tak ako sa ja citim :( tie flaky su vecer vzdy najhorsie, ale zostava mi verit, ze sa to uz musi na dobre obratit a ze ATB konecne zaberu... dufam, ze nakoniec neskoncim v nemocnici, lebo pobytu tam sa bojim najviac. dako prestavam verit nasim lekarom pokial si to clovek vyslovene nezaplati :/

taktotedanie
3. dec 2022

Clexane si pichnite urcite