Zápal trojklanného nervu

majulino
20. sep 2014

Bojujem s nim uz 3 tyzdne. Bolesti sa neustale opakuju neurolog problem nevidi. Dr. Si ma posielaju od dveri k dveram. Jedina moja dr. Si mysli ze ide o tento zapal. Ako di s tym poradit zmiernit bolesti.... vdaka za rady

majulino
autor
20. sep 2014

Este popisem bolest. Ostra bodava ucho zuby sanka spanky temeno.a orl aj zubne vysetrenia mam tam je all ok. Najhorsie je ze ani lieky od bolesti nezaberaju

daniela77
20. sep 2014

Minuly rok som prekonala zapal trojklanneho nervu, typicke pre to je ze ta boli len polovicka hlavy, do druhej polovice to nezasahuje, potrebuje to jednoznacne liecbu, ja som brala Grimodin 3 mesiace, je to neurologicky liek, bolesti mi presli po troch tyzdnoch, potom som ale musela liecbu dokoncit. Neurologicka mi povedala, ze by bolo dobre, keby som vybrala liecbu aspon dva mesiace. Bolo by dobre od bolesti nieco na predpis, ale mne trosku zaberal brufen 600 v sackoch, ten si rozrobis do vody a vypijes. Ja som na ibalgine fungovala vyse mesiaca denno denne kym mi neprisli na to, ze je to trojklanny nervy. Moja nezavidim ti tie bolesti, ja sama som vtedy hovorila ze volis 10 krat porodit asi, ako toto prezivat. Ja by som v prvom rade isla k inemu neurologovi, ked ten nevie pochopit, ze treba nasadit liecbu a nie si ta posielat kade tade. mne predpisala neurologicka aj paralen kombinovany s tramalom, ale z toho som zvracala, ale zas ma nebolelo nic, lepsie mi robil ibuprofen, alebo zobrat 2 paraleny 500 naraz. to ti tiez trosku zaberie aby si sa trosku vyspala

cherry1981
20. sep 2014

@majulino Sa cudujem, ze ti nenasadili liecku, ja som mala trojklanny nervch chyteny tri krat uz vzdy som brala lyricu liek, asi by som skusila na tvojom mieste ineho neurologa.

majulino
autor
21. sep 2014

@daniela77
@cherry1981 a odvtedy sa bolest nevratila? A lieky uzivate stale? Vcera mi odporucili lyricu ale este kojim. Boli ste aj na ct? Ake vysetrenia ste podstupili? Dakujem

cherry1981
21. sep 2014

@majulino mne sa vratili tri krat. Brala som lyricu asi 4 mesiace a potom to preslo, na dlhsie obdobie. Teraz som momentalne bez lyricy od zimy. Bola som na MR a mne zistlili, ze sa mi krizi v mozgu cieva s nervom a to vyvolava bolesti

cherry1981
21. sep 2014
daniela77
21. sep 2014

jedine čo som podstupila je milion navstev zubarky, ktorá ma ale stále ubezpečovala, že v zuboch problem nie je, robilaa mi rontgen celeho chrupu a nic tam nebolo vidno, tak som sla k neurologicke a ta mi na zaklade priznakov hned predpisala lieky a tiež lieky proti bolesti. Brala som to tri mesiace, uz to neberiem dlho, zatial sa to nevratilo, ale vraj si clovek musi uz davat pozor na prievan, klimu a tak.

cherry1981
21. sep 2014

@daniela77 tak to si mala super zubarku ja som koly trojklannemu nervu prisla o 5 stoliciek na lavej strane

niki101988
21. sep 2014

@majulino u mňa zápal začal od zubov a ochrnula mi polovica tváre, vyzerala som ako z hororu a ešte dnes si pamatám ako som plakala, že sa nevydám a že som strašidlo. Bol to polročný kolotoč, akupunktúra, rehabilitácie, lieky a takto stále dokola, pevné nervy a doktorov čo vedia čo s tým a chcú niečo robiť a nie takých čo Ťa pošlú preč aby nič nemuseli.
Mne mamina dávala na tvár repíkové obklady, vonku som aj v najmenšom vetre chodila zahalená, proste na polroka ma to vyradilo zo života a tie bolesti hlavy ako píšu baby, des, našťastie mne dali hneď tramal takže oblbnutá ale bez bolesti

daniela77
21. sep 2014

@cherry1981 no ona mi najprv povedala ze to nerv nebude,ale potom zmenila názor,prečítala si studiu a vysvetlila čo to môže spôsobiť,že si moze vybrať konkrétny zuby a tie budú bolieť,že to musím vydržať,brat lieky abbyť trpezlivá.vytrhla mi akurát jednu osmičku ale ta rástla úplne krivo, robila problémy ,tak išla preč.teraz mám strach keď už ide jeseň aby sa mi to nevrátilo. Lenže už to mám za sebou, viem aký to má priebeh. Viem sa zariadiť.ale tie bolesti neprajem nikomu.

zoe_a
21. sep 2014

ahoj, zapal trojklanneho nervu som uz mala parkrat. Je to svinska bolest, najhorsia na svete, ja som uz bola v stave ze od bolesti hadam vyskocim z okna :( Takisto som absolvovala zubara x krat, potom krcne a nakoniec som skoncila na neurologii. S liekmi za smiesny doplatok par centov.. Teraz sa musim vyhybat prievanu lebo staci malo a mam zapal spat..Ale uz poznam prejavy a hned palim na neurologiu pre odskusane lieky a cipky.. je to niekolkotyzdnova liecba, len treba najst dobreho neurologa a nenechat sa odbit ze treba vydrzat..

majulino
autor
22. sep 2014

@zoe_a
@daniela77
@niki101988 mne robila obvodba dr. Crp a tam mi zapal nevysiel.

daniela77
23. sep 2014

Moja chod za iným neurologom.odporúčam. 😉 samo to neprejde.