Zápal priedušiek/pľúc alebo viróza

16. sep 2022

Ahojte chcem sa spýtať ci niekto nemá podobnú skúsenosť. Vykasliavanie zelených hlienov, teraz už do zlta, nadcha ktorá je na ústupe, strata chuti, čuch, sťažené dýchanie nočné budenie kvôli neschopnosti dýchať potom to samo prejde. V utorok crp 20, leukocyty 11, vytery výsledky dnes bez nalezu. Liecba erdomed 300mg, posluch Dr bol v stredu ze dýchanie čisté. Keďže mi všetko sypy a buble na hrudníku, ťažko sa mi dýcha chcela by som vedieť či mal niekto takúto skúsenosť a prešlo to bez ATB. V pondelok idem opäť na crp a odber, len neviem ci to dovtedy vydržím ☺ ináč teplota max 37,7, teraz už bez teploty max do 37,3. AG testy 3x negatívne 🤗

kacena4
16. sep 2022

asi mas zatekanie hlienov do priedusiek a z toho vykaslavanie, zvysenu teplotu a vsetko co pises. ak stupne crp daju atb ak nie staci erdomet je super na vykasliavanie. problem s dychanim moze byt aj z hlienov. treba ryzden dva vydrzat a zlepsi sa to drzim palceky

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia147852
16. sep 2022

Mne takto začala prieduskova astma. Stále problém s “chorobami”, stále antb, až už som vykasliavala takéto hlieny a dusilo ma.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. sep 2022

@lucia147852 každopádne mne robili v juni spirometriu klasickú i dusikovu a hodnoty dobre 🤗 tak hádam nie. Ale normálne už som zúfalá. Rozpadavam sa 😭

madeline1
16. sep 2022

Preco ti lekar nepredpisal atb? Ved mas zapal priedusiek...toto si sama nevyliecis, zlezie ti to na pluca...

madeline1
16. sep 2022

A test na covid si si robila?

lucia147852
16. sep 2022

Tá dusikova by určite ukázala. Ach. Hmm potom testy má chlamýdie, mykloplazmy a čierny kasel by som si vyžiadala, ak nerobili. Držím palce, je to nepríjemne 😩

madeline1
16. sep 2022

K atb si kupuj aj probiotika, vitaminy, qj z toho mozes mat traviace tazkosti, velke mnozstvo liekov

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
madeline1
16. sep 2022

Ak ti chcel nejake predpisat, tak si ich daj predpisat....su ludia co su roky na atb, ale lepsie ako keby sa ti to malo vyrazne zhorsit....atb su vsebecne na virusove a bakterialne ochorenia a da ti take, co ti moze dat aj na tie predosle, ktore si brala pred nedavnom, atb ti to preliecia...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dankuk
16. sep 2022

Ja ked som pred 15 rokmi vykasliavala zlte/zelene hlieny, brala som 3 tyzdne antibiotika. Aj po rokoch mam maly zapuzdreny nalez na plucach po prekonanej infekcii (viditelne na rontgene). Kaslala som dva mesiace. A jasne, ze vyter z hrdla negativny, infekcia bola uz nizsie. Ak by mi hned nasadili atb, usetrila by som si behanie do plucnej ambulancie.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
madeline1
16. sep 2022

Nie ja mam na zapal priedusiek vzdy atb, aj aktualne mam...ani by som to bez atb neliecila, to nie je nadcha... ja som typ co ked je i kusok chory a lieci to sam, tak sa to zbytocne natiahne na par tyzdnov a zo zapalu priedusiek by som si vyrobila zapal pluc.... kedysi som mala dokonca nedoliecenu chorobu a kasel predrvaval dlhodobo....mne dal augmentin....minule sumamed, ale ten davaju az ked je to viac bakterialne ...predtym som mala dalacin...drzim palce, nech si co najskor zdrava...a pises, ze nejake lieky mas, tak to je fajn....

dankuk
17. sep 2022

Skus immuno booster akut (betaglugan+ vitamin C) na nastartovanie imunity.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
17. sep 2022

A crp ti robili, ktorý deň?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz