Zápal piercingu v pupku

viktorianna
14. máj 2024

Ahojte žienky neviem už kde nájsť radu mam piercing v pupku cca 7m ...bol už úplne v poriadku pár krát som to mala zapálené ale bolo po 2 dňoch všetko okej starám sa o to ale nie zas príliš lenže dnes som sa zobudila a reálne to mám tak zapálené že katastrofa máte dajaké domace rady ja som skúšala už hocičo dr ma nezdvíha som v zahraničí a prídem o 2 týždne na SK veľmi dlho som ho chcela nechcem ho vyberať vraj zostáva otrasná jazva ja už neviem čo je toto zač (blbé komentáre ignorujem) ďakujem pekne za každú radu 😔

candii
14. máj 2024

Dezinfikuj to len. Betadine napríklad alebo sa poraď v lekárni čo je na to najlepšie.

viktorianna
autor
14. máj 2024

@candii mam len sudokrem a som mimo SK som kamionistka 🙁

candii
14. máj 2024

@viktorianna sudokrem si na no určite nedávaj. No tak zajtra sa zastav niekde do lekárne. Dezinfekciu majú všade po svete v lekárňach

sashka22
14. máj 2024

@viktorianna s kamiónom sotva zaparkuje presne pred lekárňou a ešte v zahraničí, kde to nemusí poznať 😃 ....kúp si nejaký alkohol na benzínke, nalej do pohárika a ľahni si aj s tým na bruchu. Alebo pokiaľ máš po ruke soľ, zarob si do vody a tiež v Tom poháriku si to prevrat na pupok. Mne sa toto nezahojilo ani po 3/4 roku, tak som ho nakoniec vybrala. Máš dosť nevýhodu, že stále sedíš a bruško máš pokrčené.

janinah
14. máj 2024

Musíš to vybrať a dezinfikovat hoc aj alkoholom,ak nemáš nič iné...nezapatlat mastickou.

riesska123
14. máj 2024

Po 7m ? 😳 ja mám piercing v pupku síce už 3roky ale nijak extra som sa o to nestarala už po prvom mesiaci a našťastie je to zahojené. Aký máš šperk? A čistila si si to pravidelne po prepichu? Bola by som obozretnejšia, niekedy telo nevie prijať cudzie teleso piercing a dáva to najavo takýmito zápalmi. Aj keď v pupku sa piercing hoji najdlhšie, ale takto až zapáliť by sa to po pól roku nemalo.

riesska123
14. máj 2024

Mne pomáhal soľný roztok - soľ s vodou a v sprche som si pohár prekotila na brucho a hýbala s ním aby sa tá voda dostala všade a vyčistilo ranu

jaga18
15. máj 2024

Mne sa zapálil tiež po dlhšom čase. Resp bolo to stále trochu citlivé, ale nebol viditeľný žiaden zápal až po dlhšom čase. Piercing musel von, chirurg mi z pod neho vybral kopec hnisu. Brala som ATB aj lokálne cistila pamykonom.

sashabb
15. máj 2024

Mne nepomohlo nič, nakoniec som ho dala von.