Zápal očných spojiviek

niki35
13. máj 2024

Ahojte

Prvýkrát v živote mám zápal spojiviek (akútny). Začalo to v sobotu poobede a stupňovalo sa to veľmi rýchlo, v priebehu pár hodín. Postihlo mi to najprv ľavé oko tak som utekala na pohotovosť, dostala som gél, kvapky a antibiotiká ktoré si mám kvapkat 5x do dňa. Na druhý deň (včera) mi to postihlo už aj druhé oko. Presne ten istý priebeh. Antibiotiká a kvapky používam aj na to druhé oko. S liečbou som začala hneď keď som sa vrátila z pohotovosti čiže to prvé postihnuté oko sa už lieči a dnes už vidím rozdiel. Mala som to neskutočne opuchnuté a je to aj hnisavé, ale už je to lepšie. K tomu všetkému sa pripojila ešte aj menšia nádcha.

Mate s tým niekto skúsenosti? Ako dlho sa vám to liečilo? Vrátilo sa vám to potom ešte ?

andy_sixx24
13. máj 2024

2-3dni a bolo dobre. Prešli sme si tým všetci v marci.

rusalinka
13. máj 2024

cca necelý týždeň. Hlavne si oči nechytaj, nemaľuj sa - ak si sa, všetko vyhoď. Daj pozor, aby si sa neutierala do uteráka, kde aj ostatní. A... nuž hej, môže sa to kedykoľvek vrátiť.

taktotedanie
13. máj 2024

@niki35 liecba 7-10 dni
Kedykolvek sa to moze vratit

msnesquik
13. máj 2024

@niki35 ja mam prave teraz, uplne zahnisane, najskor bolest hrdla, teraz sopel a tie oci..desne, tiez si budem zajtra volat na atb

niki35
autor
13. máj 2024

@msnesquik presne tak som to mala. Tiež ma bolelo hrdlo a potom prišiel ten zapal a aj menšia nádcha. Držím ti palce aby ti to čo najskôr prešlo

msnesquik
13. máj 2024

@niki35 dakujem 🙏 teraz je vraj nejaky virus vo vzduchu, co aj u dospelych robi tieto zapaly, akoze des, ledva vidim

niki35
autor
13. máj 2024

@msnesquik vieš čo, napadlo ma že či sa tu náhodou niečo nešíri. Ja som prišla na SK len na dovolenku zo zahraničia. Bola som úplne v pohode a zrazu toto. V stredu letím naspäť tak dúfam že sa mi to ako tak zlepší dovtedy