Zápal očných spojiviek

nanka888
8. aug 2023

Ahojte, uz mam asi treti tyzden zapalene oko. Ocna mi dala tobrex kvapky a krem na 10 dni,kojim takze ine nemoze, oko bolo ok. Po troch dnoch sa mi zase zapalil, tak som bola znova, zobrala stery a zase som mala pouzivat tobrex. Dnes som volala pre vysledky, su negativne a ze mam vysadit tobrex lenze oko mam uplne zapalene. Povedala ze asi mam oslabenu imunitu a ze si mam kupit kvapky Artalac rebalance a nieco na podporu imunity. Ma tu niekto s tym zapalom skusenost? Co pomohlo? :(

dzescebuly
8. aug 2023

@nanka888 dovolím si označiť pani doktorku @taktotedanie

lubkovaandrejka
8. aug 2023

@nanka888 Ahoj,to ma mrzi, tieto ocne problemy poznam. Mne vzdy zabral dexa-gentamicin kvapky alebo tobrex, ktore spominas, v kombinacii s kvapkami hypromeloza a to som tie oci mala nieiedy otrasne zapalene,ale ak je tu pani doktorka,ta ti isto poradi lepsie. Drzim palce,nech to cim skor prejde. Aha a este,nemohlo sa stat,zeby si pouzila infikovany predmet? Napr.pred tym,nez sa prejavil zapal si nepouzila maskaru a ked si myslela,ze to prechadza,v tak si ju opat pouzila? Ine mi ozaj nenapadlo.

taktotedanie
8. aug 2023

@nanka888 ster velmi vela krat vychadza z oci negativne hoci tam naozaj je infekcia
Velmi rychlo sa to prenasa pozor na dieta
Kvapky a mast posobia len lokalne ze kojite nie je prekazka pre liecbu dali sa zvolit aj dalsie kvapky a mast
Za mna skor Desodrop kvapky a ked si kvapnete do oka kvapku stracit vnutorny kutik na par sekund kvapky ostanu len v oku a nevytecu do nosa kde sa vstrebu sliznicou
Kvapky skuste napr 2-3dni ak nepomozu znova vysetrenie

nanka888
autor
8. aug 2023

@dzescebuly Dakujem pekne
@lubkovaandrejka Nie, praveze na to som si davala velky pozor :(
@taktotedanie Dakujeme velmi pekne, tak teda skusim tie kvapky. A nemoze to byt nahodou z nejakej alergie alebo z unavy? Alebo tento zapal sa bezne takto komplikovane lieci?

sweet20
9. aug 2023

ahojte, ja mam prave treti den co si uz natieram oko tym kremom aj kvapkam kvapkami - zapal spojiviek tiez. Len mi lekarka nepovedala, ze ako dlho to mam uzivat. Viem, ze 7-10 dni ale neviem presne. Ani v sprave mi to nepise.

taktotedanie
9. aug 2023

@sweet20 ak bude dobre do 7 dni tak ok sk nie pokracovat do 10

taktotedanie
9. aug 2023

@nanka888 alergia by bola skor na oboch ociach a jednak lekar vidi rozdiel ci to je alergia alebo zapal
Nie kazdemu hned zaberie liecba na prvykrat bohuzial stava sa

nanka888
autor
10. aug 2023

@taktotedanie Kupila som si teda tie Desodrop kvapky len neviem kolko krat mam kvapkat za den. Vedeli by ste mi poradit?

taktotedanie
10. aug 2023

@nanka888 2-3x denne

nanka888
autor
10. aug 2023

@taktotedanie Dakujem pekne

nanka888
autor
11. aug 2023

@taktotedanie Mozem sa opytat? Ma dost stipe tem desodrop. Je to normalne?

taktotedanie
11. aug 2023

@nanka888 moze ale ked chcete a ide vikend chodte na ocne

nanka888
autor
14. aug 2023

@taktotedanie Dobry den, viete mi poradit? Cez vikend soˇ uz mala uplne v pohode oko a teraz zase uplne zakrvene 🥺 Rano som bola s autom kde mi isla klima. Nemoze to byt z toho?

taktotedanie
14. aug 2023

@nanka888 chodte na ocnu pohotovost alebo zjtra rano hned k ocnej

nanka888
autor
14. aug 2023

@taktotedanie Az zajtra rano viem ist. Mam si dovtedy kvapkat nejake kvapky?

taktotedanie
14. aug 2023

@nanka888 nevyzera to dobre, nevidim detaily ale sla by som okamzite

nanka888
autor
14. aug 2023

@taktotedanie Najblizsiu ocnu pohotovost mam 88km a sama som s malym takze, jedine by som tak mohla ze ho dam do auta spat a idem. Ake su rizika ak pockam do rana?

3petka
14. aug 2023

@nanka888 ja keď som bola tehotná pomohlo mi nastriedacku vyplachovat harmancekom a vodou so soľou. Masticky a kvapky mi vôbec nepomáhali a bála som sa.

nanka888
autor
14. aug 2023

@3petka A mala si to tiez az taketo cervene? A kolko soli si dala do vody?

taktotedanie
14. aug 2023

@3petka
@nanka888 totosnad nemyslite vazne!!! Moze sa jednat o hlboky zapal oka a teda vodu so solou do oka?! 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Myslela som si, zema uz v zivote nic neprekvapi ale toto bola topka

sisa_s
14. aug 2023

@taktotedanie pridavam sa do klubu vyjavenych...ako chapem, ze bylinkove vyluhy si cape do oka kadekto, ale vodu so solou som este v zivote nepocula...😬

3petka
14. aug 2023

@nanka888 mala som taký. Mne strašne aj hnisalo. Na pól litra som dala kávovú lyžičku. Niekoľko krát do dňa riadny výplach aj to stipalo.

3petka
14. aug 2023

@taktotedanie si predstáv že pomohlo narozdiel od masticiek a kvapiek čo mi dala doktorka takze piánko.

nanka888
autor
14. aug 2023

@3petka a po kolkych dnoch si videle zlepsenie? kolko krat za den si robila vyplach?

3petka
14. aug 2023

@taktotedanie zúfalý ľudia robia zúfalé veci. Stary babsky recept. Bola som na rizikovom behať po doktoroch som moc nemohla a ani by mi nič iné nedala.

3petka
14. aug 2023

@nanka888 na druhý deň mi už bolo lepšie. Cca 5 krát do dňa. Mala som take kvapatko a tým som Si to kvapkala a nechala vytekať. Tak isto aj s harmancekom a niekedy som si nechala namočený tampón v harmanceku na oku. Za 4 dni som už nemala nič ale preventívne som ešte výplach robila. Neviem čo ženy hystercia na internete je toľko drahých vyplachkvych produktov iba na báze soli že až.

nanka888
autor
14. aug 2023

@3petka vsak to, som doma s 9 mesacnym syncekom, pohotovost mam najblizsie 88 km… tobrex som kvapkala dva tyzdne, potom 3 dalsie rozne kvapky a ani jedna nepomohla zatial. Dakujem, no kvapatko nemam tak to skusim s tamponikom.

3petka
14. aug 2023

@nanka888 o a aby som nezabudla vodu som prevarila

taktotedanie
14. aug 2023

Nebudem to uz komentovat, diplom z mediciny mozem hodit do kosa a nasypat si sol do oci
Ked pridete o oko @nanka888 vie na koho sa mozte obratit nech vam zaplati protezu oka @3petka
A starajte sa o male dieta s jednym vidiacim okom, vynikajuce 👏🏻👏🏻

lubkovaandrejka
14. aug 2023

@taktotedanie tiez som z toho zhrozena. Toto by clovek nemal robit ani v krajnom zufalstve,ak nechce ostat slepy.