Zápal nervu v zube

14. nov 2023

Kočky ahojte, začal ma bolieť zub tak jemne, no na druhý deň sa to začalo zhoršovať až tak že som nevedela už ani ktorý zub to je. Nezabral ani flektor a tak som šla na pohotovost kde mi zistili že pod starou plombou sa mi zapálil nerv a povedali že sa do toho nejdu rýpať a dali mi dalacin atb chapete to? Boli to stale a lieky beriem od vcera… horsie je ze ideme na predlzeny vikend a neviem ci vobec to dovtedy prejde. Moja zubarka dovolenkuje… co by ste robili? Ako vam riesili zapal nervu? Tvrdili mi tam ze by som nevydrzala tu bolest keby to zacnu vrtat v takomto zapale. Ani cez injekciu :( tak ja uz neviem … dakujem

gemerka17
14. nov 2023

Ošetrenie korenovych kanalikov pod mikroskopom. To je jediná účinná liečba. Zavolaj zubárovi, ktorý s ním pracuje a nahlas sa ako akútny prípad. Väčšina z bich ti dá termín do 24 hodín. Priprav si peňaženku, bude to drahé. Druhá možnosť je zub vytrhnúť. Bude to lacnejšie ako ty budeš bez zuba.

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gemerka17
14. nov 2023

@nikaa951 antibiotika sú na nič, len odialia problém, ak jej vôbec pomozu. A to ma malú šancu. Sama vieš, že máš zle kanalik urobený. Len si tam pekne hromaď baktérie a bojuj so zapalom okostnice. Je to len časovaná bomba. Otázka času a veľmi veľmi na to doplatiš.
Ešte rada na záver, daj si ošetrenie urobiť pod mikroskopom. Tvoj zubár preto nechcel do toho rýpať, lebo na to nemá potrebné vybavenie. Preto aj ATB používajú zubári ako riešenie namiesto aby poslali na kvalitné ošetrenie.

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gemerka17
14. nov 2023

@nikaa951 ono to príde neboj nič. ATB ti nevedia zničiť tie baktérie v zubnej dreni. Na čas ti to zastaví zápal, čo ti spôsobili. Ale ono sa to znova rozbehne, keďže precisteny kanalik nemáš. Ak sa ti to stane, tak tvoj zubár ho max vytrhne.

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gemerka17
14. nov 2023

@nikaa951 tu nejde o plombu. Ta s tým nemá nič spoločné. Kanalik nie je dostatočne dobre vyčistení (ostali tam bakterie, ktoré si žijú vlastným životom). Bakterie sa tam rozmnožujú, spôsobujú zápal, ktory sa bude len zväčšovať. To zlé, už tam máš a zbaviť sa toho vieš len preliečenim - precistenim toho kanalika. Každý rok nech máš urobený RTG toho zubu a nech sa sleduje v akom stave je zápal na koreni zuba.

koniarova
14. nov 2023

@nikaa951 divný zubár.

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koniarova
14. nov 2023

@nikaa951 tak držím palce. Hádam vie,čo robí.👍

mariska1989
14. nov 2023

Fúha akože neviem mňa boleli vždy zuby počas tehu vtedy mi najviac odchádzali a teda v bolestiach .prebdena noc mi dal injekciu a robil čo mal .