Zápal močových ciest a pálenie v pošve

buebee
1. feb 2016

Ahojt, kedze som nikde nenasla nic podobne svojmu problemu, obraciam sa na Vas 🙂 V novembri mi diagnostikovali zapal mocovych ciest, boli mi podane antibiotika, 2 rozne typy, no problem akosi nezmizol, ba je to este horsie, ako pred samotnou liecbou.
Ide o to, ze mam stale nutkanie na wc, pali a stipe to, dokonca zo zaciatku som mala pocit, ako keby som sa aj pocurala. (bohuzial som neskor zistila ze sem tam nejaka ta kvapka moci aj vyjde). Paradoxom je, ze vysledy u lekarky mam vsetky v poriadku.. Lenze ten pocit pocurania je nieco hrozne, a pri sexualnom vzruseni este horsi.. Clovek sa potom absolutne nedokaze uvolnit.. Pochopitelne. Posledne tyzdne som spozorovala, ze po styku (pouzivame kondom aj gely) neskutocne pali v posve.. gynekolog ale hovori, ze tam je vsetko v uplnom poriadku. podla neho antibiotika, co mi boli podane , sposobili porusenie stien mocovych ciest, co mohlo sposobit to palenie v posve, no furt je tu ten problem s "unikom mocu". Dodam este, ze som zacala sexualne zit len pred pol rokom - to len kvoli tomu, ze som pocula aj o tom, ze zaciatky mozu pre niektore baby byt dost neprijemne 🙂 Ak ste sa niektora s niecim podobnym stretla, budem velmi rada ked sa ozvete 🙂 Prajem kazdej pekny vecer 🙂

zuzana76
1. feb 2016

@buebee robili ti aj stery na chlamydie? ak to pali, tak to uplne v poriadku nie je

zuzana76
1. feb 2016

a este mykoplazmy

zuzana76
1. feb 2016

muz moze byt prenasacom , on nic neciti, ale teba zakazdym infikuje, bolo by treba dat vysetrit toto a preliecit aj muza potom

buebee
autor
1. feb 2016

Ano robili, vysledky su v poriadku. Preto tomu nerozumiem. Ja uz naozaj neviem od coho to moze byt, ale zacinam byt velmi zufala ..

dominika6
1. feb 2016

@buebee
1 Mali by ste si dat pauzu kym sa nedoliecis uplne
2 pi urologicky caj,jedz brusnice zavarane,precisti si organizmus
3 pi vela cistej vody
4 teplo sa obliekaj
5 nesadaj si na studenu zem
6 nepouzivaj lubrikant kondomy mozes byr alergicka...
Atd atd atd atd

zuzana76
1. feb 2016

@buebee a muza vysetrili?

buebee
autor
1. feb 2016

zatial na vysetreni nebol.. no pouzivali sme vzdy kondom, takze by ma nejak nakazit nemal (opravte ma ak sa mylim 🙂 )

mawka
1. feb 2016

zlatinko, zapamataj si, ze vzdy, ked mas problem s mocovymi cestami ci v posve, tak nesexuj, kym sa nedas 100% dokopy. asi by to mal vidiet aj urolog. pre istotu.

katrin21
1. feb 2016

@buebee kondom ti tiez moze sposobovať to palenie.... nie kazdemu vyhovuju kondomy....
kym sa nevyliecis, daj si pauzu od sexu uplne, s kondomom aj bez a musi sa preliecit aj partner, on nemusi mat ziadne priznaky a moze byt zdrojom problemov....
DOvtedy nasad si WOBENZYM, probiotika a potom si zvykni ked uz budes fit, vzdy po sexe sa ist vycikat.... vasnivy sex sposobuje niekedy cystidu - prave taky zapal mocovych ciest ... Vycikanim sa aspon ciastocne eliminuje to, ze sa trenim mohli do mocovej rury dostat bakterie...

buebee
autor
1. feb 2016

u urologa som bola, zatial poslali vzorku na kultivacie a kym budu vysledky mam uzivat canephron na precistenie mocovych ciest.. no tie som uz raz uzivala a nic..

buebee
autor
1. feb 2016

@mawka oh ano, som si toho vedoma :( no je tazko odolat O🙂

mawka
1. feb 2016

@buebee len zdravie je prednejsie ako sex. vydrz to a budes zase sexovat ako kedysi 🙂 takto si stale nedoliecena a stale si to vracias spat a rozbrnkas ako sa povie a nakoniec mozes skoncit aj pod nozom. za to ti ten sex nestoji. 🙂

buebee
autor
4. feb 2016

takze u gynekologa aj urologa mam vsetky vysledky negativne.. urolog absolutne nevedel od coho mam tie tazkosti, tak ze ideme skusat ktory liek zaberie.. nemate niektora skusenosti s tym pocitom pocikania po zapale mocovych ciest? uz som napzaj velmi zufala..:/

damarafrigg
4. feb 2016

@buebee pred aj po styku da vymoc a po sa aj umy. A preventivne hl.po styku vit. C ten okysluje moc a b kysl. prostr.sa nemnozia baktetie.

buebee
autor
4. feb 2016

no ano, to vymocenie pred aj po je samozrejmostou.. no ten blby pocit je ru skoro stale.. nemozem to spojit ani s ejakou cinnostou.. teda ze co by to sposobovalo..

anastaziamala
28. okt 2018

@buebee ahoj, prepac ze znovu otvaram tuto temu, ale mam teraz rovnake problemy a presne ako keby si pisala o mne, mozes mi prosim ta povedat ako si sa z toho dostala?

martinnnaa
23. jan 2024

@anastaziamala Ahoj ,aj ja mám presne tie ísťe problémy .Môžte mi napísať amoste sa stojí dostali trvá to veľmi dlho a už som stoho zúfalá

kp7333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buebee
autor
24. jan 2024

@martinnnaa
@anastaziamala Ahojte, odpovedam az so znacnym oneskorenim a dufam, zeze @anastaziamala uz problem zmizol. U mna je to tak, ze niekedy som v pohode, niekedy presedim cele dni na zachode, tak to pali. Davnejsie som v nejakej diskusii citala, ze pani ma pocit ako keby stala nad horiacou svieckou a to je presne moj pripad. Vysledky vysetreni su u mna vzdy tip top, odvtedy som nemala ani zapal mocovych ciest, no problemy mam stale. Mam pocit ze koreniste/pikantne jedla to este aj zhorsuju. Pocity palenia prichadzaju uplne random: sedim pri stole v najvacssom klude a zrazu zacitim ze sa tam nieco deje. Ak sa to uplne rozsupne, cely den sa nepohnem z wc, no niekedy su tie pocity len chvilkove a vymiznu nasledne. Vystreidala som kopu lekarov, bolo vykonanych X vysetreni. Najoniec to vzdy skonci rovnako: vysledky mam dobre, palive pocity mam zrejme zo psychiky. U mna to dospelo do stadia, ze potrebujem pomoc psychologa/psychiatra.
Drzte sa damy.

martinnnaa
25. jan 2024

@buebee ahoj a ty čo skusas si dávať na to aby sis pomohla ?Doktori ti niečo dajú či? Ja skúšam všetko možné blokurima jomanazol to je čo mi aspoň trocha pomáha.A ako si dospela k tomu že navsevujes psychiatra? Ako najdlhšie si mala od toho pokoj lebo ja mám napríklad týždeň pokoj a 3 týždne nie je to hrozne stále sa mi to vracia keď mi je dobre že to ustúpi tak na 2 dní a zase to mám.Drz sa aj ty bodaj by si sa uzdravila❤️